Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 207
#pracbaza #januszebiznesu #januszex #prawo
Mam pewien problem z szefem,
Gdyż pracuje 2 lata w małym sklepie z grami, jako sprzedawca, ostatnio nabiłem zła datę na kasę i wydrukowałem raport dobowy który się zapisał w pamięci fiskalnej kasy.
Najniższa krajowa here
Janusz chce 1500 zł za nową kasę
Styczniu lockdown i nic nie zarobiłem
W luty zarobilem 2000 zł ( nie będzie mnie stać nawet na opłacenie studiów)
Umowa zlecenie i co miesiąc odnawiana
Co mogę w tym wypadku zrobić ?
woodka - #pracbaza #januszebiznesu #januszex #prawo 
Mam pewien problem z szefem,
Gdy...

źródło: comment_1615462170yoAacu4Eo4ZNvyRhclNGix.jpg

Pobierz
  • 148
  • Odpowiedz
@woodka: przecież w kasie wymienia się sam moduł fiskalny - to raz. Dwa, można napisać wytłumaczenie do urzędu, podpina się ten zły wydruk i nie ma raczej problemu... No chyba, że faktycznie to zaburzy działanie.
  • Odpowiedz
@woodka: jakoś nie mogę uwierzyć że takie błędy odrazu powodują konieczność kupna nowej kasy, błędy się zdarzają a tutaj mówimy jakbyś równie dobrze #!$%@? ją młotkiem.
Oczywiście Janusz pewnie starą kasę też chce zachować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
zadzwonić od serwisu i potwierdzić? ;o


@fegwegw: @woodka: nie do serwisu, bo go w ciula zrobią... Do Urzędu Skarbowego trzeba iść i zapytać, bo to oni mają być zadowoleni a nie serwis.
  • Odpowiedz
@woodka: https://www.novitus.pl/sites/default/files/produkt/zalaczniki/instrukcja_obslugi_nano_online_v04_20190524.pdf

str. 54

Należy bezwzględnie skontrolować, czy wyświetlana przez kasę data jest zgodna z rzeczywistą, gdyż zatwierdzenie raportu dobowego z niewłaściwą datą doprowadzi do uszkodzenia pamięci fiskalnej kasy i konieczności jej wymiany na nową na koszt podatnika!!!

Kasa zawsze pokazuje faktyczną datę wykonania raportu, nie ma możliwości jej zmiany (np.

na dzień poprzedni, gdyż sprzedaż dokonana była w dniu poprzednim).
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1814
@woodka: xDDD powiedz mu że moze składać pozew cywilny i chętnie to wyjaśnisz w sądzie
Wystarczy że księgowa napisze pismo do urzędu skarbowego i tyle xD
  • Odpowiedz
@stormkiss: hmm... Idź @woodka do Skarbówki (najlepiej z kawą), ładnie się uśmiechnij i poproś o rozmowę z jakimś urzędnikiem. Opowiedz co się #!$%@?ło, powiedz że szef każe ci płacić i poproś o pomoc.
  • Odpowiedz
@stormkiss: Ale gnojowisko, jakby producenci specjalnie wprowadzili takie cuś by kas więcej się sprzedawało.
Opie @woodka: a podpisywałeś coś że odpowiadasz finansowo za ewentualne szkody ? Koleś płaci Ci grosze a robisz rzeczy jak patrzeć na tym przykładzie dosyć odpowiedzialne.
Ja bym chodził dalej do roboty i jak nie zapłaci to sprawa leci na postępowanie karne.
  • Odpowiedz
Koleś płaci Ci grosze a robisz rzeczy jak patrzeć na tym przykładzie dosyć odpowiedzialne.


@Kondziu5: Właśnie... BTW: czy raport dobowy nie wymaga wyższych uprawnień? Pamiętam jak miałem kasę, to tylko ja kluczykiem mogłem przestawić na opcję drukowania takich raportów, kasjer nie miał takiej opcji.
  • Odpowiedz
Ale gnojowisko, jakby producenci specjalnie wprowadzili takie cuś by kas więcej się sprzedawało.


@Kondziu5: nie wiem. Moze to zabezpieczenie przed machlojkami - zebys po tygodniu sobie nie przypomnial, ze chcesz jeszcze do tego dnia doliczyc jakiejs sprzedazy ¯\_(ツ)_/¯ ?
  • Odpowiedz
@woodka: dzwoń do serwisu żeby potwierdzić słowa szefa + zorientuj się jaki byłby koszt wymiany tej pamięci fiskalnej.

Dzwoń do US z pytaniem co robić w takim przypadku.
  • Odpowiedz
@woodka: Niech sciaga sobie co miesiąc z wypłaty. Najniższą krajową i tak musi Ci wypłacić i najwyżej zabierać to co jest na górkę.
  • Odpowiedz
Koleś płaci Ci grosze a robisz rzeczy jak patrzeć na tym przykładzie dosyć odpowiedzialne.

@Kondziu5: Właśnie... BTW: czy raport dobowy nie wymaga wyższych uprawnień? Pamiętam jak miałem kasę, to tylko ja kluczykiem mogłem przestawić na opcję drukowania takich raportów, kasjer nie miał takiej opcji.


@defoxe: pracowałem w barze, hotelu, saloniku prasowym i empiku i raport drukował zawsze pracownik który kończył zmianę, nie trzeba było specjalnych uprawnień czy kluczyków.
  • Odpowiedz