Wpis z mikrobloga

Za 3 lata będzie "Amazon wychodzi z Polski" xD
W ostatnim kwartale mieliśmy 40 tysięcy sklepów internetowych, a przybyło 5 tysięcy nowych z powodu covida. Wszystkie mają ładny interfejs, właścicielom małych sklepów na ogól zależy na zadowoleniu klienta, przejrzyste strony/regulaminy, często 1 dniowa dostawa. Bezos tymczasem wchodzi z gówno stroną, cenami większymi niż na zachodzie, dostawami z Francji. Opisy tłumaczone translatorem, brak kontaktu ze sprzedawcą.
Wręcz powinniśmy bojkotować ten sklep i nigdy tam nie kupować. Trzeba chronić nasz ecommerce przed tym potworkiem.
Mamy bardzo dobry, nowoczesny i uregulowany rynek sklepów internetowych. Nie wszystko co zachodnie jest lepsze.

#internet #sklepyinternetowe #biznes #amazon
Sekularyzacja - Za 3 lata będzie "Amazon wychodzi z Polski" xD
W ostatnim kwartale m...

źródło: comment_1614857924LGcp3JPY4WJAJMoVaKY9le.jpg

Pobierz
  • 104
@pawelczixd: nie będą w normalnych cenach, bo VAT, cło, koszty dystrybucji. Generalnie amerykańskie duże korpo mają wywalone na nasz rynek. Siri nadal nie ma po polsku, a Apple ma nasz kraj w dupie.

Niestety musimy liczyć na chińską elektronikę lub dopłacać do amerykańskiej. Europejska może powstanie za dekadę / dwie. Prime jest ok, ale Kindle? Sam czytnik jest dobry, ale w ich ekosystemie polskojęzyczne publikacje vs oferta empiku to śmiech na
Amazon to nie tylko sklep ale cały ekosystem


@pawelczixd: jak dla mnie to główna wada Amazona xD Właściwie to ogólnie wszystkich większych korpo (apple/google/microsoft).

"Ekosystem" to tylko marketingowy bełkot żeby zablokować klienta u siebie. Nie wiem czy oddawanie się jednemu korpo to rozsądna strategia. Kupisz Kindle, więc musisz też kupować książki w amazonie. Masz ochotę na film ale płacisz Prime więc nie ma sensu opłacać konta na Netflixie albo HBO.
@0caffe: @pawelczixd:
Amazon to generalnie zagrożenie dla dziesiątków tysięcy polskich, małych firm. W tej chwili mamy zdecydowanie lepszą jakość usług niż Amazon, ale oni mają nielimitowany kapitał. Powinniśmy im wręcz rzucać kłody pod nogi, ale jakiś cymbał zdecydował, że poczta polska będzie im paczki dostarczać. Wszystkie amerykańskie korporacje to zagrożenie dla Europy:
-systemy operacyjne, brak konkurencji
-wyszukiwarki, brak konkurencji
-smartfony, chińczycy chcą coś działać to jest wojna totalna
Można tak
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@0caffe: no może i wada, ale dla wielu osób to po prostu wygoda. A jesteśmy coraz bardziej leniwi jako społeczeństwo i jesteśmy w stanie coraz więcej za to płacić.
@PurpleHaze: masz w pierwszym poście

polskie sklepy - super obsługa, sprzedawcom zależy, dostawy w 1 dzień, telefoniczny kontakt ze sprzedawcą, często czat, odpowiedzi w max kilka godzin, wiele polskich metod płatności, polskie sklepy są związane polskim prawem (dotyczącym np. zwrotów), jasny regulamin (właściciel może beknąć), prawdziwe opisy produktów (przynajmniej po za allegro), spięte z ceneo, generalnie polski ecommerce się stara

amazon - trudności z infolinią, brak kontaktu ze sprzedawcą, dostawy z
@Sekularyzacja: ja powiem tak, od lat nie kupuje w PL sklepach elektroniki i staram sie unikac jak ognia. Procesy reklamacyjne to droga przez meke, zalezna od humoru sprzedacy, lub aktualnych wykresow w excelu ile % towaru wraca. Do tego przetrzymywanie rzeczy oddanych na gwarancje, bo zbieraja wiecej, lub proby wrecz oszustwa, ze pewne elementy lub przedmiotu nie mozna przyjac na gw. A rekojmia to nei jest magiczne slowo, chyba ze chcesz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Sekularyzacja: #!$%@? tam a nie dobra obsługa w polskim sklepie, jeszcze takim małym. Gowno a nie kontakt bo często nawet nikt nie odpisze. Ostatnio się dopraszalem kilka razy aby mi kasę zwrócili ze zwrotu. Nonstop standardem jest czekanie na wysyłkę kilka dni. W Amazonie chciałem zwrócić zamówienie, ot 3 kliknięcia i po kilku minutach info ze kasa wraca do mnie a nie muszę nic odsyłać.
Ale still wolałbym aby nie zabił