Wpis z mikrobloga

Za 3 lata będzie "Amazon wychodzi z Polski" xD
W ostatnim kwartale mieliśmy 40 tysięcy sklepów internetowych, a przybyło 5 tysięcy nowych z powodu covida. Wszystkie mają ładny interfejs, właścicielom małych sklepów na ogól zależy na zadowoleniu klienta, przejrzyste strony/regulaminy, często 1 dniowa dostawa. Bezos tymczasem wchodzi z gówno stroną, cenami większymi niż na zachodzie, dostawami z Francji. Opisy tłumaczone translatorem, brak kontaktu ze sprzedawcą.
Wręcz powinniśmy bojkotować ten sklep i nigdy tam nie kupować. Trzeba chronić nasz ecommerce przed tym potworkiem.
Mamy bardzo dobry, nowoczesny i uregulowany rynek sklepów internetowych. Nie wszystko co zachodnie jest lepsze.

#internet #sklepyinternetowe #biznes #amazon
Sekularyzacja - Za 3 lata będzie "Amazon wychodzi z Polski" xD
W ostatnim kwartale m...

źródło: comment_1614857924LGcp3JPY4WJAJMoVaKY9le.jpg

Pobierz
  • 104
  • Odpowiedz
@gatineau: ty masz Basic International, ja mam 4k, to zupełnie inne urządzenie :) Normalnie bym wybrał Mi-boxa w cenie Sticka 4k, ale była promocja na 30€, więc grzech było nie brać, bo potrzebuję tylko VLC grające z udziału sieciowego, Disney+, Netflix i Prime.

Nie od razu Rzym zbudowano :)


@gatineau: wiadomo, ale przez rok był ogromny skok i powoli dogania niemiecki Amazon. Tylko wkurza mnie, że musiałem przerzucić
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sekularyzacja: powiem Ci jak wygląda to naprawdę. Większość małych sklepów utrzymuje się głównie z allegro. Mimo płacenia gigantycznej prowizji. Wszystko rozbija się o generowanie ruchu na stronie. Allegro ten ruch zapewnia. Nie trzeba się martwić o adsy i pozycjonowanie. Allegro daje to wszystko. Dodatkowo śmiesznie tania lub darmowa dostawa przez smarta. Małe sklepy nie mają szans na to. Dodatkowo ludzie są leniwi. Nikomu się nie chce szukać małych sklepików, wolą
  • Odpowiedz
wiadomo, ale przez rok był ogromny skok i powoli dogania niemiecki Amazon.


@geuze: mam kolegę w DE i z tego co mówi to DE jest niemal tak dobre jak nie lepsze jak CA (w sensie Kanada, nie Kalifornia). A jak osiągniemy poziom Kanady no to już nie ma pytań, w Kanadzie nigdy nie kupiłem nic od innego dostawcy niż Amazon chyba że potrzebowałem to w tej chwili i wsiadałem w
  • Odpowiedz
Sam interfejs Polaka nosacza nie przestraszy.


@niggerinthebox: otóż to, Polak i tak kupi tam gdzie taniej.

A jak zobaczy jak wyglądają w Amazonie zwroty - no to w ogóle będzie szok cywilizacyjny jak wejście McDonalds w 1991
  • Odpowiedz
jak tam są niszczeni drobni sprzedawcy


@grap32: większość ludzi ma to w dupie - w tym ja. Jak sobie nie radzą to niech giną, mam płacić więcej lub mieć gorsze warunki bo ktoś jest za mały żeby logistykę ogarnąć? A co mnie to obchodzi, tylko wielkie sieci sklepów. Przynajmniej trzymają jakość, jest się komu poskarżyć a jak coś pójdzie nie tak to mają w dupie że stracą 50 zł tylko
  • Odpowiedz
  • 0
@Sekularyzacja "W tej chwili mamy zdecydowanie lepszą jakość usług niż Amazon"
Tak, do momentu aż nie będziesz chciał skorzystać z gwarancji albo jakichś innych dwóch praw ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Natomiast w NL jest już całkiem niezły bol.com, ale nie lubię ich customer service (odsyłają z problemem do sprzedawcy zamiast załatwić samemu - a na amazonie krótka piłka, kupuję od amazon to zwracam do amazon a nie bawię się w jakieś dogadywanie się ze sprzedawcą)


@gatineau: BOL jest drogi, ma dużo mniej produktów niż niemiecki Amazon i ichni odpowiednik "prime" moim zdaniem się totalnie nie opłaca :) Dużo tam zamawiam,
  • Odpowiedz
@Sekularyzacja: wyczuwam kwik janusza w tym wpisie. Akurat popatrzyłem ze juz teraz sporo ofert elektro maja najnizsze na rynku z darmowa przesyłką a jeszcze dobrze nie weszli. Fakt, obsrali sie tymi translatorami i błędach w ofertach ale widocznie az tak maja #!$%@? bo wiedza ze zjedzą ten rynek. Takze januszyki małe sklepy z gówno marżą muszą spasc z rowerka a kupujac troche na allegro wiem ze sporo jest takich. Kupuje
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sekularyzacja: dlatego allegro ma się tak dobrze. Pamiętacie jak eBay wszedł do Polski z takim gównem, że nawet nóg nie mogliby allegro myć?

Jedyna nadzieja na konkurencję w Aliexpress
¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Sekularyzacja: zależy bardzo jak podejdą do tematu. Taki eBay przegrał mocno z Allegro (Allegro teraz a 10-15 lat temu to zupełnie inna sprawa). Nie sądze by inne sklepy internetowe po złożeniu zamówienia rano przed pracą dostarczyły mi produkt tego samego dnia wieczorem. A Amazon UK to potrafił - nieraz coś mi się zepsuło, do pracy na cały dzień i nie miałem ani chęci ani czasu iść do sklepu, a paczka
  • Odpowiedz