Wpis z mikrobloga

Za 3 lata będzie "Amazon wychodzi z Polski" xD
W ostatnim kwartale mieliśmy 40 tysięcy sklepów internetowych, a przybyło 5 tysięcy nowych z powodu covida. Wszystkie mają ładny interfejs, właścicielom małych sklepów na ogól zależy na zadowoleniu klienta, przejrzyste strony/regulaminy, często 1 dniowa dostawa. Bezos tymczasem wchodzi z gówno stroną, cenami większymi niż na zachodzie, dostawami z Francji. Opisy tłumaczone translatorem, brak kontaktu ze sprzedawcą.
Wręcz powinniśmy bojkotować ten sklep i nigdy tam nie kupować. Trzeba chronić nasz ecommerce przed tym potworkiem.
Mamy bardzo dobry, nowoczesny i uregulowany rynek sklepów internetowych. Nie wszystko co zachodnie jest lepsze.

#internet #sklepyinternetowe #biznes #amazon
Sekularyzacja - Za 3 lata będzie "Amazon wychodzi z Polski" xD
W ostatnim kwartale m...

źródło: comment_1614857924LGcp3JPY4WJAJMoVaKY9le.jpg

Pobierz
  • 104
  • Odpowiedz
@Sekularyzacja: co to za #!$%@?. Mieszkam w UK ponad 5 lat i praktycznie wszystko kupuje na amazonie. Szybka dostawa, super support, nigdy nie mialem problemow z amazonem. Imo super ecommerce. Zdecydowanie lepsze niz ebay.
  • Odpowiedz
Kupisz Kindle, więc musisz też kupować książki w amazonie. Masz ochotę na film ale płacisz Prime więc nie ma sensu opłacać konta na Netflixie albo HBO.


@0caffe: nie ma większej bzdury niż napisałeś. Książki można kupować w dowolnym sklepie internetowym, wszystkie duże polskie księgarnie mają format MOBI. Kupując książki z Amazona masz np. whispersync (system rekomendacji) czy word wise (dla uczących się jakiegoś języka - podpowiedzi do trudniejszych słówek). Poza tym
  • Odpowiedz
@Sekularyzacja: Śmieszy mnie dyskusja że Amazon nie ma szans w Polsce, w momencie w którym utrzymuje ponad 10 dość dużych magazynów na terenie naszego kraju. Większość tłumaczeń i tak jest żywcem wzięta z niemieckiej wersji, koszty utrzymania polskiego serwisu są dla nich znikome. A te argumenty że interfejs jest archaiczny... Polak kupi tam gdzie jest najtaniej, nawet jeżeli musiałby wysłać zapytanie listem
  • Odpowiedz
@Sekularyzacja: przyznam, że trochę się bałem jak Bezos ogłosił wejście do Polski, ale wydaje mi się, że chyba Allegro nie ma się czego bać ( ͡° ͜ʖ ͡°) O ile nie dadzą dumpingowych cen, nie widzę powodu dla którego Polacy mieliby się przekonać do Amazona. W USA ma łatwiej, bo jest praktycznym monopolistą (zwłaszcza w małych miejscowościach), ale Amerykanie są sto lat za Polakami jeśli chodzi o
  • Odpowiedz
@Sekularyzacja: Dokładnie. Amazon < gówno.
Nawet jakby mieli zacząć wojnę cenową to wolę zapłacić kilka złotych więcej, ale żeby hajs został tutaj niż poleciał do łysego wyzyskiwacza z Kalifornii.
  • Odpowiedz
@Sekularyzacja: Nie czaje za bardzo takich rozkmin. Jak będą mieli taniej/wygodniej to się będzie tam kupować i tyle. Jak będą mieli drożej/mniej wygodnie to się nie będzie tam kupować i sami się zawiną.

Przecież to z korzyścią dla nas, czyli konsumentów, że pojawia się konkurencja dla innych firm. Być może inni dzięki temu poczują oddech na plecach i poprawią jakość swoich usług ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Amazon to nie tylko sklep ale cały ekosystem


@pawelczixd: A ten ekosystem ma za zadania wykończyć wszystkich konkurentów, wszystkie małe firmy, jak wieeeele razy pokazał amazon. Nie, ja monopolistom podziękuję.
  • Odpowiedz
Ale nie w takiej formie jak dzis. Amazon to nie tylko sklep ale cały ekosystem tj Kindle, Echo czy Prime.


@pawelczixd: w Holandii Amazon wystartował jakoś rok temu

kilka miesięcy później przyszła Alexa (w wersji International, sam angielski), w międzyczasie Prime a potem Subscribe&Save

Ludziom się wydaje że Amazon "wpadnie i pozamiata" w miesiące ale w sumie dlaczego? Im się nie spieszy, przyjdą i powolutku zdobędą rynek. Inwestorzy są cierpliwi, co
  • Odpowiedz
trudności z infolinią,


@Sekularyzacja: po co się dzwoni na infolinię amazon? Tak w sumie poważnie pytam, jeszcze nigdy mi się nie zdarzyło żeby konsultant nie załatwił mi sprawy (zazwyczaj zwrot siana lub ponowna wysyłka produktu jeżeli nie przyszedł) na czacie, a i to zazwyczaj nie wymagało kontaktu no bo zazwyczaj robię zwrot przedmiotu który mam. Zgubiona przesyłka co faktycznie wymagało kontaktu zdarzyła mi się może 3 razy w 5 lat (czyli
  • Odpowiedz
@Sekularyzacja: Amazon to tez niskie ceny i szybka dostawa. Do tego darmowa z Prime. A przy okazji korzystania z Prime masz multum dodatkowych benefitów.

Korzystałem latami z Amazonu mieszkając na zachodzie i zamawiałem tam wszystko. Nawet chipsy i piwo z dostawa za 3h w domu... Polski ecomerce to nic nadzwyczajnego.

Multum sklepów to tylko dropshiping z Chin
  • Odpowiedz
kilka miesięcy później przyszła Alexa (w wersji International, sam angielski), w międzyczasie Prime a potem Subscribe&Save


@gatineau: jest w NL Alexa? Bo kupiłem niemieckiego fire sticka 4k za 30€ w promocji w niemieckim Saturnie, który w NL jest niedostępny i jest blokada regionalna XD Oryginalną aplikację Prime udało mi się odpalić przez zmianę launchera (a wcześniej przez apkę z APK z android TV), ale Alexa nie działa.

Poza tym teraz Prime
  • Odpowiedz
jest w NL Alexa?


@geuze: tak, ale od niedawna. Sklep startował w Marcu, Alexa bodajze w Sierpniu 2020 https://www.amazon.nl/introductie-van-echo-dot-4e-generatie-internationale-versie-smart-luidspreker-met-alexa-houtskool-nederlandse-taal-niet-beschikbaar/dp/B085K45C3S

Mam Fire sticka i działa bez zarzutu https://www.amazon.nl/Fire-TV-Stick-Basic-Edition-internationale-versie-EU-stroomadapter/dp/B01ETRGE7M ale nie wiem czy to 4k

generalnie: Amazon w NL jest kompletnym nieporozumieniem w porównaniu z Amazonem w Kanadzie a kanadyjski to nieporozumienie w porównaniu z USA. No ale to się zgadza - USA startowało 20 lat temu, Kanada z 10-15 lat temu, NL
  • Odpowiedz