Wpis z mikrobloga

Zniszczyłem wczoraj wieczorem taką oto paniusię linkami z Wypoku. Wypok bawi, wypok uczy. Dziękuję pan Wypok.

Ona:

Ale zgodnie z moja wiedza (a nie mogę sobie zarzucić dużych brakow) i konsensusem naukowców wirus nie jest selektywny co do wieku. Nie patrzy w dowód osobisty. Młodsi i bez obciążeń, wprawdzie rzadziej, ale tez kończą fatalnie. Naprawdę kiepsko trafiłeś, jeżeli chodzi o dyskusję na temat deprecjonowania tej choroby - jestem lekarzem, pracowałam na oddziale covidowym, wiec doskonale wiem jaki tam był przekrój wiekowy i historia medyczna pacjentów. Do tego zajmuje się zdrowiem publicznym, wiec patrzę na pandemie również z wymiaru społecznego.


Ja:
https://www.bfs.admin.ch/bfs/de/home/statistiken/gesundheit/gesundheitszustand/sterblichkeit-todesursachen.html

#plandemia #tinder #studentprawa #wyzejsranizdupema #logikarozowychpaskow
A.....a - Zniszczyłem wczoraj wieczorem taką oto paniusię linkami z Wypoku. Wypok baw...

źródło: comment_1613626287xPQp2K5O47EsCwgqSHM6Ex.jpg

Pobierz
  • 146
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

znajomy <30 lat dostał burzy cytokinowej. Omal się nie przekręcił, a finalnie ma płuca 90latka.

Chłop sportowy tryb życia, fizjoterapeuta, wielki jak góra.


@binarna_marchew: ale nie tłumacz prawnikowi, który nie wie na kim leży ciężar przedstawienia dowodu XDDD
  • Odpowiedz
@Adwokat_Boga: Co za k---a dzban XD. Chłopski rozum i doszukiwanie się spisków > wiedza. Czapeczka foliowa założona? Jak takie g---o w ogóle trafia w gorące to ja nie wiem...
  • Odpowiedz
@Adwokat_Boga: to jest mocno ograniczona jak niby patrzy na wymiar społeczny a nie dostrzega tego jaka dewastacje w społeczeństwie wyrządzają lockdowny, ograniczenia, upadające biznesy, zamknięte szkoły itd. No ale ważne że uratujemy ułamek społeczeństwa przed szybsza smiercia wywołana covidem. A że znacznie więcej umrze z różnych innych przyczyn to już uj.
  • Odpowiedz
Tak się składa, ze profesjonalnie zajmuje się ocena badań naukowych, wiec chętnie zobacze


@Adwokat_Boga: nie wiem jak wygląda to w przypadku lekarzy, ale w inżynierii/technicznych zagadnień jest dużo g---o-badań i g---o-artykułów, bo są punkty za to do stypendiów/nagród itd i nie opłaca się nie robić badań dużo i marnie.
Robiąc jakąkolwiek prace to musisz przejrzeć wszystko czy ma to sens/nie ma sensu/zestawienia danych i czy to ma jakikolwiek potencjał xD
  • Odpowiedz
Tylko powiedz mi proszę, jak wpisuje im się covid bez zdiagnozowania po śmierci? Nie robi się przecież na szybko wymazów zmarłym, żeby tylko statystyki podbić, gdzie najprawdopodobniej wynik i tak uzyskany byłby z inną datą niż sam zgon, więc też bez sensu.


@Takiesobieto: ogólnie zwłoki covidowe to większy $ niż za zwykłe. Podobnie z hospitalizacją. Trochę niektórym się nie opłaca orzec inaczej.
We Włoszech był podobny case i jakiś lekarz
  • Odpowiedz
Na pytanie o to, dlaczego Elon Musk i dyrektor generalnt Pfizera się nie zaszczepili odpisała, że Bill Gates się zaszczepił. Na co ja: czy ma dowody, że to była szczepionka a nie sól fizjologiczna.


@Adwokat_Boga: XDDD ale m a s a k r a c j a
  • Odpowiedz
Tutaj długa dyskusja, ciężko wszystko przeczytać, a ja dodam swoje 3 grosze - tydzień temu byłem u lekarza, dermatologa. Coś tam se poplotkowaliśmy i widzę, że ma maseczkę, to pytam go, że po co ta maseczka, skoro lekarze się zaszczepili? On mówi wprost, że to tak kurtuazyjnie, bo łatwiej mu nosić maseczkę niż tłumaczyć wszystkim, że jest lekarzem i się zaszczepił. No to kontynuuje wątek i pytam się, co Pan myśli o
  • Odpowiedz
Tylko powiedz mi proszę, jak wpisuje im się covid bez zdiagnozowania po śmierci? Nie robi się przecież na szybko wymazów zmarłym, żeby tylko statystyki podbić, gdzie najprawdopodobniej wynik i tak uzyskany byłby z inną datą niż sam zgon, więc też bez sensu.


@Takiesobieto: ogólnie zwłoki covidowe to większy $ niż za zwykłe. Podobnie z hospitalizacją. Trochę niektórym się nie opłaca orzec inaczej.
We Włoszech był podobny case i jakiś lekarz
  • Odpowiedz
Na pytanie o to, dlaczego Elon Musk i dyrektor generalnt Pfizera się nie zaszczepili odpisała, że Bill Gates się zaszczepił. Na co ja: czy ma dowody, że to była szczepionka a nie sól fizjologiczna. Nie wybrnęła. :D


@Adwokat_Boga: Nie no ziomek jak coś chcesz z lekarką robić to chyba nie możesz być foliarzem.
  • Odpowiedz