Wpis z mikrobloga

Zniszczyłem wczoraj wieczorem taką oto paniusię linkami z Wypoku. Wypok bawi, wypok uczy. Dziękuję pan Wypok.

Ona:

Ale zgodnie z moja wiedza (a nie mogę sobie zarzucić dużych brakow) i konsensusem naukowców wirus nie jest selektywny co do wieku. Nie patrzy w dowód osobisty. Młodsi i bez obciążeń, wprawdzie rzadziej, ale tez kończą fatalnie. Naprawdę kiepsko trafiłeś, jeżeli chodzi o dyskusję na temat deprecjonowania tej choroby - jestem lekarzem, pracowałam na oddziale covidowym, wiec doskonale wiem jaki tam był przekrój wiekowy i historia medyczna pacjentów. Do tego zajmuje się zdrowiem publicznym, wiec patrzę na pandemie również z wymiaru społecznego.


Ja:
https://www.bfs.admin.ch/bfs/de/home/statistiken/gesundheit/gesundheitszustand/sterblichkeit-todesursachen.html

#plandemia #tinder #studentprawa #wyzejsranizdupema #logikarozowychpaskow
A.....a - Zniszczyłem wczoraj wieczorem taką oto paniusię linkami z Wypoku. Wypok baw...

źródło: comment_1613626287xPQp2K5O47EsCwgqSHM6Ex.jpg

Pobierz
  • 146
  • Odpowiedz
Uwielbiam ten argument. Jestem lekarzem, więc się zamknij. Albo kolejny - u mnie na oddziale to była masakra covidowa - no tak, #!$%@?, bo do szpitala trafiają ludzie zdrowi


@kuroszczur: Ja za to uwielbiam inny - "ogladalem duzo filmikow na youtubie wiec wiem lepiej od lekarzy"
  • Odpowiedz
ogólnie zwłoki covidowe to większy $ niż za zwykłe. Podobnie z hospitalizacją. Trochę niektórym się nie opłaca orzec inaczej.

We Włoszech był podobny case i jakiś lekarz bez sumieni specjalnie podawał za dużo leków, aby zmarli na covid, bo to więcej dla niego.

W Polsce raczej tak nie jest, ale zmarłemu obojętne co będzie wpisane jako przyczyna śmierci.

Oj uwierz, że jest naprawdę duża nagonka na to, żeby lekarze właściwie covidowe zgony
  • Odpowiedz
ogólnie zwłoki covidowe to większy $ niż za zwykłe. Podobnie z hospitalizacją. Trochę niektórym się nie opłaca orzec inaczej.

We Włoszech był podobny case i jakiś lekarz bez sumieni specjalnie podawał za dużo leków, aby zmarli na covid, bo to więcej dla niego.
W Polsce raczej tak nie jest, ale zmarłemu obojętne co będzie wpisane jako przyczyna śmierci.

Oj uwierz, że jest naprawdę duża nagonka na to, żeby lekarze właściwie covidowe zgony
  • Odpowiedz
Na co ja: czy ma dowody, że to była szczepionka a nie sól fizjologiczna. Nie wybrnęła. :D


@Adwokat_Boga: hoho, ale #!$%@?łeś lewaka, jakby ci pokazali dowód, że to szczepionka to byś sobie wymyślił, że taki dowód można kupić w każdym sklepie z dowodami, tak działa umysł szura
  • Odpowiedz
@piwniczak: A gdzie tutaj filmiki, skoro op wrzucił naukowe badanie? No ale sobie wmawiaj. Poza tym w sytuacji epidemiologicznej lekarz ma mniej do powiedzenia niż statystyka. No i jako jej starszy kolega z tytułem lekarskim wiem, że syndrom młodego lekarza to zdecydowanie gorsza choroba niż student prawa.
  • Odpowiedz
@kuroszczur: No i co, ze op wrzucil badanie naukowe, skoro to badanie ora teze opa o tym ze koronawirus zabija tylko starszych. Mogl nawet samo objawienie panskie wrzucic, to i tak by nic mu nie dalo jak wrzuca dowody obalajace swoja teze
Zeby nie byc goloslownym przetlumaczony cytat:
W czasie pierwszej fali umarlo 26.1% wiecej osob powyzej oczekiwanej liczby w kategorii powyzej 65 lat oraz 12% wiecej osob powyzej oczekiwanej liczby
  • Odpowiedz
@piwniczak: Oczywiście, że nie zabija też młodszych, ale argumentacja babki, że ona jest lekarzem i pracuje w szpitalu, to wie lepiej jest kompletnie dupna. Powrzucam Ci zaraz IFR z nature jak chcesz, ale generalnie wirus jest groźny dla starszych i tych badań jest multum. Natomiast pieprzenie lekarki, że na podstawie obserwacji na oddziale ona wie lepiej to jakaś farsa
  • Odpowiedz
@kuroszczur: moze i dowod anegdotyczny, ale znacznie lepszy od pieprzenia "a ja nie znam nikogo kto bylby chory, wiec epidemia nie istnieje" jakiego pelno nawet tu na wykopie. Przeciez ona tylko napisala, ze mlodzi umieraja rzadziej, ale tez umieraja i ze rzekomo wie to z doswiadczenia. To co dokladnie pisal do niej OP, ze ona musiala uzyc takiego kontrargumentu, na szczescie nam oszczedzil.
  • Odpowiedz