Wpis z mikrobloga

Taki kwiatek u poznańskiego dewelopera znalazłem: willebukowska.pl
"To lokalizacja dla ceniących ciszę i spokój bez konieczności rezygnacji z uroków miasta".
Domki w sąsiedztwie "zagospodarowanego lasu" (czytaj RODOSu, gdzie w barakach palą śmieciami xDDD), lotniska i największego w Polsce toru wyścigowego. Mapka okolicy przypadkiem kończy się na rondzie przed lotniskiem, o torze nawet nic nie wspomina, przypadek??? Nie wiem na co liczy deweloper, że ktoś nie zauważy wielkiego lotniska jadąc na miejsce inwestycji? xDDDD
Oczywiście wszystko sprzeda się na pniu, później kolejni mieszkańcy przyłączą się do protestów przeciwko głośnemu lotnisku i torowi.
#mieszkanie #nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie #patodeweloperka #budownictwo #poznan
Pobierz meloon - Taki kwiatek u poznańskiego dewelopera znalazłem: willebukowska.pl
"To loka...
źródło: comment_1612160057RRdmfNwskqy76uT0JMhEUx.jpg
  • 34
@Radus: O ile się nie mylę to tak jest... w kontrakcie na mieszkanie masz warunki zabudowy i wyszczególnione uciążliwe inwestycje w okolicy, co potem niestety przeszkadza idiotom protestować "bo my nie wiedzieli, że to takie głośne"
@Mam-na-imie-Porucznik: Rodzice mają w pobliżu w linii podejścia RODOS i jest to denerwujące trochę, jak odejdzie się od linii podejścia/startu hałas nie jest problematyczny. Tor za to może być problemem, ale może swoją robotę zrobią ekrany, poza tym tor nie działa codziennie a nawet i co weekend, można się przyzwyczaić
@Radus: @Natna213: @CountGrishnackh: @makefastmoney: @Meteor100: Strzelnicę, na którą jeżdżę, otwarto w zwyczajnej wiosce, kilkadziesiąt lat temu. Nikt nie miał pretensji o hałas. W ostatnich latach zrobiła się tam miejscowość sypialna miasta i niestety część nowych mieszkańców nie zauważyła tego, że niedaleko działki, którą zamierzają nabyć po niższej cenie, jest dziesięć hektarów lasu, z którego co chwilę słychać huk. ¯\_(ツ)_/¯

Teraz starają się o zamknięcie strzelnicy, uruchamiając przy
Tylko tam w planach zagospodarowania terenu powinien być zapis że każdy kupujący mieszkanie musi podpisać oświadczenie "Wiem, że tam jest głośno i nie będę truł dupy w przyszłości i marudził że mi źle" .


@Radus: i to jest największy problem w Polsce. Kupują "apartamenty" np. przy torach kolejowych, a potem walą petycjami, że nie zgadzają się na modernizację linii kolejowych, bo będzie za głośno na ogródku.
@meloon: Lotnisko to pół biedy. Do samolotów naprawdę można się przyzwyczaić, zresztą w rejonie Bulgarskiej i Przybysza, gdzie samoloty schodzą do lądowania, jest znacznie głośniej.
Znacznie gorszy kwiatek to tor Poznań. W weekendy, gdy chcesz zrelaksowac się z piwkiem w dłoni przed swoją luksusową willą, wtedy właśnie #!$%@? decybelami i to na większe odległości. Wiem, bo mieszkalam w tym rejonie.
że niby samoloty słychać tylko bezpośrednio pod linią startu i lądowania? XD ty widziałeś kiedyś lecący na żywo samolot z odległości mniejszej niż 500m? XD


@Mam-na-imie-Porucznik: Dokładnie tak. Mieszkam aktualnie wg Google Maps jakieś 500m od pasa startowego na Okęciu i zupełnie mi samoloty nie przeszkadzają, max 2 razy dziennie w ogóle słyszę, że coś leci. Z drugiej strony mieszkałem kiedyś w okolicach Ursusa ponad 3km od lotniska i tam się
@Radus: i to jest największy problem w Polsce. Kupują "apartamenty" np. przy torach kolejowych, a potem walą petycjami, że nie zgadzają się na modernizację linii kolejowych, bo będzie za głośno na ogródku.


@Oude_Geuze: Skoro mają działki budowlane i taki jest plan zagospodarowania to obowiązują normy hałasu. Kolej jeżeli chce je przekraczać to chyba naturalne, że musi w najlepszym wypadku wypłacić odszkodowania.