Wpis z mikrobloga

Jakie znacie najbardziej rażące przykłady nieznajomości przepisów ruchu drogowego?

Pod kilkoma filmami z kamerek samochodowych spotkałem się z teorią, że ktoś wyprzedzając np przed wzniesieniem, czy zakrętem nie popełnił wykroczenia, bo wyprzedzanie zaczął jeszcze na linii przerywanej ()
#polskiedrogi #ruchdrogowy #motoryzacja
Pobierz aksal89 - Jakie znacie najbardziej rażące przykłady nieznajomości przepisów ruchu dro...
źródło: comment_1611903116i4avYWTW3rb5V5CYBGtUrJ.jpg
  • 140
@vertical te ronda "kwadratowe" na upartego moznaby nazwać turbinowymi ;) Ogólnie miałem na myśli wszystkie możliwe kategorie rond, z których prędzej czy później zjedziesz jeśli nie zmienisz pasa.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Piter232: xDDD
sygnalizator kierunkowy do jazdy w lewo zabrania zawracania tylko wtedy, gdy na jezdni jest znak poziomy – strzałka kierunkowa. A teraz oddawaj prawko ( ͡ ͜ʖ ͡)
@humpf: No tak, widzę że dobrze rozumiesz o co chodzi :)

@oslet: No ale co poradzisz skoro nawet WORDy (czyli instytucja, która ma za zadanie szkolić i egzaminować kandydatów na kierowców, zatem powinni znać i stosować prawo najlepiej) mają problem ze zrozumieniem ruchu okrężnego bo egzaminatorzy wydając polecenie jazdy potocznie "w lewo" czyli na lewą stronę ronda klasycznego, najczęściej do 3, 4 lub dalszych zjazdów niezgodnie z prawem wymagają wjazdu
@vertical sa debile którzy za objezdżanie całego ronda prawym pasem wyzwą Cie od debili...

Ale to tylko po części wina głupich kierowców. Rondo wielopasmowe w polskich realiach to zupełnie nieprzemyślana konstrukcja z najczęściej błędnymi/sprzecznymi oznakowaniami i po prostu na wielu rondach NIE DA SIĘ pojechać dobrze bo jak byś nie jechał zawsze naruszysz jakiś przepis.
sa debile którzy za objezdżanie całego ronda prawym pasem wyzwą Cie od debili...


@oslet: Oczywiście że są, też nieraz się z tym spotkałem.

po prostu na wielu rondach NIE DA SIĘ pojechać dobrze


@oslet: To prawda, zwłaszcza gdy do jezdni biegnącej okrężnie są dostawione strzałki kierunkowe - wtedy jedziemy albo zgodnie z przebiegiem jezdni a niezgodnie ze strzałkami albo zgodnie ze strzałkami a niezgodnie z przebiegiem jezdni. Zatem jak na
@Crazy_summer:

@aksal89 to jak chcesz wyprzedzić ciężarówkę która zasłania jezdnię i wszystkie znaki?


Odsunąć się od niej, a nie siedzieć jak przygłup 5 metrów za naczepą i wyjeżdżać połową samochodu, żeby w ogóle cokolwiek zobaczyć.
Jak zwiekszysz dystans, to bedziesz wiedzieć zarówno auta z przeciwnego kierunku, linię na kilkaset metrów do przodu i znaki po prawej.
@aksal89: pojazdy >3.5t na krajówkach mogą dopuszczalnie poruszać się z prędkością do 70km/h a na drogach szybkiego ruchu i autostradach do 80km/h i nigdy nie wiedziałem by ktoś się do tego stosował, każdy ciśnie 90km/h.