Wpis z mikrobloga

20 lat temu ludzie krzyczeli, że George Lucas prequelami zniszczył im dzieciństwo.

A np. ja będąc wtedy gówniakiem zostałem wciągnięty do uniwersum właśnie przez Mroczne Widmo i kolejne dwie części i tkwię w tym uniwersum do dzisiaj, właśnie dzięki prequelom. Są dla mnie kawałem dobrego widowiska i najlepszym pokazem kreatywności, jaki spotkał Gwiezdne Wojny.

#starwars #gwiezdnewojny #film
Pobierz
źródło: comment_1611072779vyvJgljLNtn8HJZvBiFkep.jpg
  • 59
@mixererek: Stara trylogia zestarzała się okrutnie, sceny walk są badziewne, a filmy puste. Najbardziej cringowe jest ta walka kenobiego z vaderem xD i walenie z patyka w r2d2 przez starego jak świat i widzącego niezliczone ilości technologii mądrego Yodę.

Prequele są już z czasów, przez które nigdy się nie zestarzeją i są po prostu bardzo fajne. Widać w nich nowe technologie pozwalające na takie napracowanie i szczegóły.
@kupkesobieciagne: Prequele mają kilka rażących wad: cały wątek miłosny w drugiej części jest tak źle napisany, że ja się dziwię, że ktoś to przepuścił, (w trójce to już wygląda dobrze); Blue/Green screeny nie były jeszcze wtedy tak dopracowane jak są teraz, co widać po niektórych otoczeniach (szczególnie niektóre hale na Corsuscant); dialogów Lucas nigdy nie potrafił pisać.

Stara trylogia za to dała nam wszystko za co pokochaliśmy to uniwersum, i faktycznie
@kupkesobieciagne: cooooo xD z której niby strony prequele się nie zestarzały? XDD

Też się wychowywałem w czasach prequeli, no ale nie róbmy takich fikołów. Technologicznie prequele są ogólnie dosyć przestarzałe i tyle, bluescreen kłuje w oczy niemożebnie, ostatnio oglądałem i się nie mogłem nadziwić, jak niektóre sceny źle wyglądają. No i nie można zapomnieć o tragicznym scenariuszu i drewnianym aktorstwie XDD Imperium zjada wszystkie prequele na śniadanie.
@Ojciec_Slabeusz prequele są świetne chociażby przez to jak dobrze zostały zaplanowane. Pokazały nam jak doszło do tego że imperium rządzi galaktyką i pokazuje origin story niektórych postaci z originalnej trylogii. Oczywiście ma swoje wady jak chociażby ten głupi pomysł z milichlorianami czy jak to się tam pisze, czy też irytujący JarJar ale i tak nie zmienia to faktu że 3 jest jedną z najlepszych części i wygląda świetnie 15 lat po premierze.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Widzę już robienie laski prequelom. Prequelom, czyli filmom z:
Beznadziejną grą aktorską
Beznadziejnym scenariuszem
Beznadziejną reżyserią
Nonsensowną fabułą, która dotyczy głównych wątków
Gimbopolitykowaniem
Kiepską akcją, poza walkami

W prequelach udane były trzy rzeczy: Obi Wan, Palpatine, walki na miecze.
Nic poza tym.

Zarówno stara trylogia jak i disneyowska zjadają je pod niemal każdym względem.
Poza walkami na miecze świetlne.

No i ok, efekty w starej trylogii się zestarzały.