Wpis z mikrobloga

20 lat temu ludzie krzyczeli, że George Lucas prequelami zniszczył im dzieciństwo.

A np. ja będąc wtedy gówniakiem zostałem wciągnięty do uniwersum właśnie przez Mroczne Widmo i kolejne dwie części i tkwię w tym uniwersum do dzisiaj, właśnie dzięki prequelom. Są dla mnie kawałem dobrego widowiska i najlepszym pokazem kreatywności, jaki spotkał Gwiezdne Wojny.

#starwars #gwiezdnewojny #film
O.....z - 20 lat temu ludzie krzyczeli, że George Lucas prequelami zniszczył im dziec...

źródło: comment_1611072779vyvJgljLNtn8HJZvBiFkep.jpg

Pobierz
  • 59
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ojciec_Slabeusz: pokolenie fanów oryginalnej trylogii znienawidziło prequele, bo miały zupełnie inny klimat. Oryginalna trylogia jest kameralna i "osobista", prequele opowiadają bardziej o wydarzeniach na wielką skalę niż postaciach.
  • Odpowiedz
@sirrek: Z mojego punktu widzenia duzo bardziej zestarzały sie prequele. To wszystko kwestia konwencji jaką sie przyjmuje przy ocenianiu efektów. Patrząc czysto pragmatycznie to efekty specjalne w takim coś Carpentera tez sie niemiłosiernie zestarzały a jednak ciągle wielu ludzi widzi w nich geniusz. Tak samo w starej trylogi. W prequelach efekty są tandetne.
  • Odpowiedz
@Ojciec_Slabeusz: ja tez poznałem świat gwiezdnych wojen dzięki prequelom i przemawiały do mnie gdy byłem mały, a do starej trylogii musiałem dorosnąć. Pamietam, ze wtedy romans Anakina z Padme wydawał mi sie sensowny i realistyczny XDD ale no nie oszukujmy sie. Jedynym plusem prequelow jest to, ze jak sam Lucas wielokrotnie wspominał, ze technologia w końcu pozwoliła mu przedstawić swoje wyobrażenia tak jak widział je w swojej głowie - dynamiczna
  • Odpowiedz
@m0rgi: akurat pod-racing jak pamiętam dobrze zawsze był chwalony ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Kleki_Petra: Ja tam uważam prequele za przeciętne filmy (III nawet momentami zahaczającą o ok film, dwójki poza fragmentami nie jestem w stanie oglądać), z nowych części VIII była najlepsza, ale wtedy zdałem sobie sprawę, że Disney nie ma żadnego planu na tą trylogię, reszta była po prostu nijaka, a na IX
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@PwQt:

zdałem sobie sprawę, że Disney nie ma żadnego planu na tą trylogię

.
Gdyby filmy ograniczały się tylko do tego co widzą w gwiezdnych wojnach fani gwiezdnych wojen, Oskary byłyby przyznawane w jednej tylko kategorii, przy czym nawet nie wiem jak ją nazwać, bo kategoria najlepszy scenariusz oryginalny nie określa tylko fabuły, ale i sposób prowadzenia dialogów, określenia czasu i miejsca akcji, jej rozwój, poszczególne akty
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ojciec_Slabeusz: Prequele są c-----e ale walka finalna walka z Darth Maulem jest pryma sort. I ten soundtrack.

W ogóle marzy mi się jakiś mroczniejszy może serial skupiający się na ciemnej stronie. Może właśnie historia Darth Maula.
  • Odpowiedz
Prequele są już z czasów, przez które nigdy się nie zestarzeją


@kupkesobieciagne: jestem pewien, że to samo mówiono gdy wyszła stara trylogia.

@Ojciec_Slabeusz: oryginalne filmy miały tę zaletę, że były oryginalne. Stworzyły cały gatunek, bez nich nie powstałyby kolejne. To jak z gościem, który zrobił pierwszy samolot. Co z tego, że przeleciał tylko 100 metrów czy ile tam bracia go posłali, jego osiągnięcie jest warte dużo więcej, niż
  • Odpowiedz