Wpis z mikrobloga

A może po to, żeby bronić swoją siostrę przed zgwałceniem? Albo żydowskich sąsiadów przed wymordowaniem?

Ja #!$%@?, niektórzy naprawdę żyją we wspaniałym świecie


@slkt: nie rozumiesz sensu mojej wypowiedzi, mówiłem o wszystkich żołnierzach a nie tylko naszych. Wojna to kłótnie starych i śmierć młodych.

Julka #!$%@? głupoty mówiąc że mógł wieść szczęśliwe spokojne życie. Bo życie często wybiera za nas.
@ShineLow:

nie rozumiesz sensu mojej wypowiedzi, mówiłem o wszystkich żołnierzach a nie tylko naszych.

no tak bo inni nie musieli bronić swoich rodzin xD Wcale sowieci czy niemcy nie musieli bronić swoich rodzin przed sobą nawzajem xD no tylko nasi xD
co więcej, ZSRR ponosił coraz większe straty w miarę zbliżania się do Berlina, bo Niemcy walczyli już nie o interesy swojego kraju, tylko o swoje rodziny

Wojna to kłótnie starych
no tak, starzy z Polski POKŁÓCILI się ze starymi z Niemiec, no nie mogli się dogadać debile


@slkt: w sumie to tak. Cieszę się że do tego doszedłeś choć delikatnie uprościłeś temat.

Przed kim Niemcy bronili swoich rodzin w 39? XD

ZSRR ponosił coraz większe straty w miarę zbliżania się do Berlina, bo Niemcy walczyli już nie o interesy swojego kraju, tylko o swoje rodziny


Nie wynikało to przypadkiem z umocnień
@ShineLow:

w sumie to tak. Cieszę się że do tego doszedłeś choć delikatnie uprościłeś temat.

Typie, to ty uprościłeś temat pisząc, że wojna to kłótnie starych. Wojna to walka o żywotne interesy narodu. Nikt nie idzie na wojnę w wyniku kłótni, tylko wtedy kiedy walczy o swój interes. Przedstawiasz definicje, która brzmi fajnie i atrakcyjnie, ale gówno znaczy.

Przed kim Niemcy bronili swoich rodzin w 39? XD

a gdzie napisałem, że
Powiedz mi co mieli zrobić. Tylko nie pisz mi proszę o urojonym pakcie ribbentrop-beck bo takie kwiatki mnie osłabiają...


@Pshemeck: Opóźnić ofensywę na tyle żeby zejść do podziemia z wszystkim co się da i czekać na okazję. Bo już po pierwszych tygodniach września było wiadomo, że nasi sojusznicy nie rzuca się z szarżą na Niemcy żeby rozbić ich walką na dwóch frontach a na dupsku siedzą nam jeszcze Ruscy. Tyle można
@Pshemeck: czym innym byla IIWŚ, a czym innym konflikty na bliskim wschodzie chociażby. Ten post w stosunku do IIWŚ to ignorancja i być może brak wiedzy, ale w stosunku do współczesnych konfliktów jest jak najbardziej zasadny. Jaki jest sens w tym, żeby młody chłopak z Florydy, Leeds, Hamburga czy Krakowa leciał do Afganistanu i ginął? W imię czego? Polecam film/książkę Johnny got his gun. ( ͡° ͜ʖ ͡°
typ zabijał młodych chłopaków w swoim wieku z którymi powinien iść na piwo, tylko dlatego że stare #!$%@? na górze się pokłóciły.

Julka jak najbardziej ma rigcz w tym przypadku, żołnierze poświęcają się w większości dla gospodarczych korzyści kraju a wmawia im się patriotyzm.


@ShineLow: Co za stek bzdur. W imie jakich gospodarczych korzyści poświęcili się ludzie w 1939 roku?
skrajnie prawicowa, nacjonalistyczna i rasistowska doktryna (pospołu ze skrajnie lewicową) doprowadziła do cierpień milionów osób, a największe pretensje do pacyfistycznej Juleczki mają typki, które pierwsze gardłują o Żymianach albo wyliczają sobie, o ile przeciętny murzyn jest głupszy od przeciętnego białaska albo ironziują o inżynierach.

Prawda jest taka, że gdyby osoby o odchyłach prawicowych, których na wykopie jest tak wiele, żyły w Niemczech w latach 30 XX w., to pewnie same ochoczo szły
@Pshemeck w sumie mnie to nie obchodzi ale powiem tylko że gdyby wybuchla wojna i już dostałbym broń do lapy to bym odstrzelił kilku trepów a potem siebie. Amen. Za najbliższych bym zabił, ale za ten kraj to bym sobie nawet paznokci nie dał obciąć.
Zobacz jak bardzo opłacił nam się opór, wszyscy nas wyruchali i okradli, nawet "sojusznicy".

A najbardziej na tym ucierpieli zwykli cywile. Z resztą i tak się poddaliśmy, po tym jak #!$%@? nam pół kraju. No ale strasznie się opłaciło bo przynajmniej Sabaton miał materiał na piosenki nie?


@ShineLow: No najlepiej jak Żydzi wysyłać swoich do gazu jak owieczki bo opór się nie opłaca. Ten opór przeciwko okupantowi który według General Plan
w pewnym sensie julka ma nieco racji, bo jeśli ktoś był chłopem na roli to jemu w sumie bez różnicy kto sprawuje władze, czy warszawa, Berlin czy Moskwa, natomiast każdy kto chciałby czegoś więcej od życia niż egzystować chce korzystać z wolności.


@bn1776: nie, nie ma. Na tym polegało wykształcenie świadomości narodowej, żeby wszystkie warstwy społeczne poczuwały się do obrony ojczyzny. A do momentu wykształcenia takiej świadomości chłopi i tak nie
Idziesz dlatego, ze masz rodzine ktora chcesz bronic, siostre i matke ktorej nie chcesz by ktos zgwalcil jak zrobili to z kobietami z miejscowosci obok. Pozniej, podczas okupacji giniesz za ojczyzne bo #!$%@? ci kumpla albo dziewczyne, ojca wywiezli na roboty, matke przeoraly kacapy.


@peszmerd: jak wiadomo wojska niemieckie skladaly sie w 100% z ochotników i fanatycznych wyznawcow hitlera, każdy tam tylko marzył o tym by jechac na front, wcale nie
Czyli w 39 powinniśmy się poddać tak?


@Pshemeck: Ale chcesz odpowiedź na podstawie dzisiejszej wiedzy, czy tego, co p0lacki rząd myślał w 1939? ( ͡º ͜ʖ͡º)
Bo to są dwie, diametralnie różne odpowiedzi ( )
@jebluschytrus: Jakbyś troche czytał również a nie rzucał pustymi frazesami to byś wiedział że gdyby Polska podpisała ribbentrop beck czyli pakt o dojechaniu rosji to skonczyłaby tak samo jak Rosja która podpisała mołotowa. Pakt dla 3 rzeszy nic nie znaczył. Miał tylko zmniejszyć ew liczbę wrogów w europie żeby potem i tak wszystkich dojechac. Rosja była ogromna i dopóki istniała to niemcy nie miały 100% władzy. Gdyby Polska podpisała pakt i
@ShineLow: Gdyby nie walki w 1920 to przy odrobinie szczescia to dzis bys pewnie siedzial na syberii. Tak samo jak alianci. po co mieli poswiecac swoich ludzi w wojnie przeciwko hitlerowi? gdyby nie ich krew i poswiecenie to mozliwe, ze dzis twoi przodkowie byliby skladem atmosfery. Tak samo jak wojna przeciwko ISIS, na #!$%@? z nimi walczyc, skoro to nie nasz problem. Zgina miliony ludzi bo jakiemus inzynierowi nie podoba sie
@jebluschytrus: Wiesz w ogóle jak wygląda pobór do wojska w czasie wojny? Panstwo doskonale wie kto może służyc i gdzie go szukać. O konflikcie wiedzą najpierw ci na górze,zanim byś się dowiedział że jest jakas wojna to już byś był w kamaszach przymusowo wzięty. Gdybyś nie chciał walczyć to kula w łeb,gdybyś uciekł i by cie znalezli to kula w łeb. Gdybyś uciekł a znajdą cie po wojnie to sąd wojenny
Prawda jest taka, że gdyby osoby o odchyłach prawicowych, których na wykopie jest tak wiele, żyły w Niemczech w latach 30 XX w., to pewnie same ochoczo szły by na Warszawę.


@bacaa90: tak samo jak osoby o odchyłach lewicowych żyjące w ZSRR w latach 30 XX wieku ochoczo by szły gwałcić i rabować sąsiednie kraje.

Na Finlandię na przykład szły, ale Finowie zamiast butelkami z piwem, poczęstowali ich butelkami z benzyną
yp zabijał młodych chłopaków w swoim wieku z którymi powinien iść na piwo, tylko dlatego że stare #!$%@? na górze się pokłóciły.


@ShineLow: Akurat w naszym przypadku to była obrona i on nie walczyl bo stare #!$%@? się pokłociły, tylko żeby jego żona/matka/corka nie były zgwałcone i żeby on i inni Polacy mogli prowadzić normalne życie a nie pod zaborami. Debilami, ktorzy walczyli przez swoich polityków to są agresorzy czyli ruska
@Pshemeck: Może napisane jest to w zły sposób ale pacyfistyczne spojrzenie jest czymś co powinno się wspierać a nie wyśmiewać. Większość wojen zaczyna się tak, że jakiś #!$%@? z jednej strony postanawia wysłać młodych chłopaków na front a ktoś z drugiej strony wysyła swoich młodych chłopaków żeby mordowali tamtych. I siedzą sobie w ciepłych gabinetach przesuwając życia ludzi niczym pionki w Cywilizacji. Jest sobie Hans, ślusarz z Monachium oraz Karol, elektryk
Nikt nikogo nie zmusza być żołnierzem (mowa o armii zawodowej), dzbanie.


@Volki: próbujesz mnie obrazić żeby się pochwalić swoją znajomością prawa w kwestii poboru do armi?
@ShineLow Dzban nie obraża xD Tu nie chodzi o prawo.

Żołnierz ma służyć krajowi. Ma oddać swoje życie za kraj. Za służbę państwo powinno go sowicie wynagradzać i zadbać o rodzinę, gdy zginie.

Dorabianie jakichś lewackich bzdur do tego, że po co wojsko, po co żołnierz ma umierać, bo przecież tyle jeszcze lat można by żyć.

Nie chcesz ginąć jako żołnierz. To nie pchasz się do wojska.