Wpis z mikrobloga

@Pshemeck: typ zabijał młodych chłopaków w swoim wieku z którymi powinien iść na piwo, tylko dlatego że stare #!$%@? na górze się pokłóciły.

Julka jak najbardziej ma rigcz w tym przypadku, żołnierze poświęcają się w większości dla gospodarczych korzyści kraju a wmawia im się patriotyzm.
  • Odpowiedz
@jebluschytrus: @kuroszczur: Serio? Czyli jak ktoś wjechał do Polski w 39 to trzeba było #!$%@?ć czy może podpisac listę albo donosić? Żołnierz często NIE MA WYBORU. Albo Ty albo oni. Tak to trudno ogarnąć? Łatwo takie kocopoły walić siedząc sobie na wypoku w czasie pokoju prawda?
  • Odpowiedz
@jebluschytrus: to nie wiek tylko ignorancja, ciekawe jakie spokojne życie byśmy mieli pod butem hitlera. Nie mam tu zamiaru prowadzić sporów historycznych ale za samo to, że piszesz tutaj w języku polskim zginęło wielu ludzi. Wiem ze teraz jest moda na myślenie tylko o osobie ale czasem warto spojrzeć wstecz jak i w przyszłość.
  • Odpowiedz
Czyli w 39 powinniśmy się poddać tak?


@Pshemeck: w 39 nasz rząd powinien robić inne rzeczy niż wymachiwanie szabelką i wysyłanie młodych ludzi na śmierć w wojnie której nie mieliśmy szans wygrać przy jednoczesnym #!$%@? do Rumuni.

Zobacz jak bardzo opłacił nam się opór, wszyscy nas wyruchali i okradli, nawet "sojusznicy".
A najbardziej na tym ucierpieli zwykli cywile. Z resztą i tak się poddaliśmy, po tym jak #!$%@? nam pół kraju.
  • Odpowiedz
@Pshemeck: No tak, mógł stwierdzić "a #!$%@? se te wojne, #!$%@? jajca", to pożyłby sobie dłużej. Że też nikt z ofiar wojen na to nie wpadł, co za debile XDDD
No i po co być gotowym na śmierć, skoro można np. sprzedać się zbrodniczemu systemowi i mieć na rękach krew masy niewinnych ludzi ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Powiedz mi co mieli zrobić


@Pshemeck: nie wiem stary, nie wiem. Można hipotetyzowac i zakładać co by było gdyby. Smuci mnie ta historia i niestety nie mamy innej. Ale z tej którą czytamy w książkach można wywnioskować ze jeśli 100 razy sliniejszy przeciwnik okupuje twój kraj, to warto schować dumę do kieszeni.
  • Odpowiedz
Mój pierwszy komentarz miał być do ciebie, a nie mogę już edytować


@AnimusAeger999: nigdy nie byłem na wojnie i nie wiem jakbym się zachował wtedy, ale ostatnia rzecz o której bym myślał to polityka i zbrodnicze reżimy. Myślę że starałbym się przeżyć. Partyzanci i powstańcy byli regularnie okłamywałani przez dowództwo żeby podnieść im morale.
  • Odpowiedz
@ShineLow: To nie jest takie proste. Miałem tę przyjemność, że rozmawiałem z ludźmi, którzy brali udział w PW, czytałem pamiętniki ludzi, którzy brali udział w Kampanii Wrześniowej i wiem jedno, to były inne czasy.
Ludzie walczący w Kampanii Wrześniowej znali doskonale smak odzyskania niepodległości, którą Polska utraciła na długie lata. Ludzie walczący w PW, mieli dość siedzenia pod butem i liczyli właśnie na ten "układ". Tyle że ten układ siedział na
  • Odpowiedz
Niby julka, a mądrzejsza od wykopka


@kuroszczur: ciekawe czy w 39 też byłbyś taki mądry, mieszkając w jakiejś wiosce, obok której jakiś pijany SSman wpadł na pomysł ze wymorduje wszystkich młodych z rocznika 20-29, aby mieć spokój od konspiracji i partyzantów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Historia III klasa podstawówki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czytanie ze zrozumieniem zdaje się że było w II.
  • Odpowiedz