Wpis z mikrobloga

@szczuronap

Nikt cię nie będzie ścigał xD wystarczy że wyjdziesz z piwnicy i w najlepszym wypadku prędzej czy później nadziejesz się na patrol wojskowy jednej ze stron którzy to zaczną zadawać pytania. W najgorszym pytań nie będzie tylko pluton :)


No, bo pluton czy oddział nie ma lepszech zadań do roboty, niż pytanie losowych ludzi co tu robią. Nie wiem, może obrona punktów kluczowych itd. Może jeszcze z siatką mnie będą łapać?
@Pshemeck: ludzie, którzy oddawali życie za Polskę w 39 roku, mieli po prostu pecha. Na pewno nie warto było nawet mililitra krwi przelewać za ten kraj z dykty, jakim była II RP. Zacofane faszystowskie państewko, które radziło sobie gorzej niż zaborcy na tych samych ziemiach. W interesie wszystkich mieszkańców ziem polskich leżało przywrócenie stanu sprzed 1918 roku, no może z pominięciem ZSRS ze względu na stalinowski terror. I co ten opór
Jezeli nie masz nikogo z bliskich za ktorych bys byl w stanie oddac zycie


@JohnRamboo: mam, ale nie mam i nie miałem nigdy zamiaru oddawać życia za ludzi i kraj, który jest tak #!$%@?ły. mam ponad 30 lat i p0lski mi wystarczy.

I nie wiąż proszę mojej rodziny z interesami jednego czy drugiego #!$%@? z góry, który mi niszczył życie.

Najłatwiej jest wyprać ludziom łeb i wtłuc im do niego, ze
@Smutnekrzeslo:
Pluton egzekucyjny*
Tam będą rozdysponowane jednostki liniowe. A o tylowych to kolega słyszał? Już o zakazie przemieszczania się między miastami nie wspomnę jak i legitymowania każdego bo dorosły facet sam w wieku około 20-40 lat bez munduru i przepustki nie wzbudzi podejrzeń no xD ile ty masz lat? 9? że tak beztrosko na to patrzysz xDDD
@szczuronap:

Pluton egzekucyjny*Tam będą rozdysponowane jednostki liniowe. A o tylowych to kolega słyszał?


Tak tak, może jeszcze grom będzie przeczesywał lasy i na szybko stawiał minny. Jednostki liniowe na wsi gdzie psy szczekają dupami, bo wojsko nie będzie miało co robić w czasie wojny...

Już o zakazie przemieszczania się między miastami nie wspomnę jak i legitymowania każdego bo dorosły facet sam w wieku około 20-40 lat bez munduru i przepustki nie
@Pshemeck: zamiar miała chyba dobry. Z powodu wieku nieumiejętnie ubrała to w słowa. Nie ma się, co zachwycać jej wypowiedzią. Tym, którzy obronili nas przed eksterminacją w XX wieku jestem wdzięczny, ale z drugiej strony jest pewien problem z nauką historii w szkołach. Bardzo skupiamy się na historii wojskowości, dumy upatrujemy w walce i podbojach, a historii gospodarczej momentami tyle, co kot napłakał. W pewnym momencie wbili mindo głowy jak Niemcy
@ShineLow: To, co napisałeś, miało miejsce w trakcie I wojny światowej, na czas Bożego Narodzenia ogłaszano rozejm i młode chłopaki z przeciwnych stron faktycznie wymieniali sobie życzenia. Na podobną sytuację podczas II wojny nie było miejsca, sami niemieccy dowódcy wzywali do bezlitosności wobec polskiej ludności, nawet jeśli będzie wobec nich przyjazna. Plus oficjalna nazistowska nauka przecież przedstawiała, że Żydzi i Polacy to nie są ludzie, więc tym bardziej możliwość wspólnego piwa