Wpis z mikrobloga

@wychodek321: Bo większość tu komentujących nigdy nie była w centrum Warszawy, ewentualnie pamięta je z lat 90. Plany są takie że w najbliższych latach urośnie kilka kolejnych wieżowców w centrum. Warszawa już jest trzecim europejskim miastem pod względem ilości wieżowców ʕʔ
  • Odpowiedz
skoro 1/3 polski i tak od dawna pracuje w domach


@windows95: w szczycie wiosennego lockdownu zdalnie pracowało ok. 30% Warszawiaków, ale w skali kraju już tylko 15%. Też mnie to zaskoczyło, ale praca zdalna nie jest tak powszechna, jak się wydaje.
  • Odpowiedz
@ahura_mazda: to wygląda jak jakiś render z gry-dystopii, gdzie miasto zostało przejęte przez watażków-biznesmenów, którzy stawiają wszystko jak chcą i gdzie chcą, bez żadnych zasad, ani estetycznych, ani planowania przestrzennego.
  • Odpowiedz
@ahura_mazda: Jeszcze tylko ogarnąć centralny z placem defilad i będzie zajebiście. Ja tam jako okazjonalny bywalec stolicy widzę bardzo duży postęp śródmieścia, które zaczyna bardzo dobrze wypadać na tle Europy. To już nie ten syf co w latach 90.
  • Odpowiedz
@Nadukso: Londyńskich nie licz, a pozostałe zdaje się mają również różne kształty i wielkości iglic. Biorąc zaś pod uwagę liczę kontygnacji, to faktycznie. Niemcy mają wyższe, niech to szlag ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
Z ta wysokością to jest lekki wałek, iglica mocno podbija jego cała wysokość. Oczywiście na rendering wydawał się kolosem a jest taka trochę wąska tyczka
  • Odpowiedz
@ahura_mazda: Ciekawostka w postaci inside info z mojej branży: póki co (info z 12.2020), stan sfinalizowanego umowami najmu powierzchni: 0 m2 (mowa o najwyższej wieży, w mniejszych budynkach kompleksu jest lepiej). Nie, to nie jest normalna sytuacja na tym etapie realizacji. Inwestor jest "trochę" niespokojny o rozwój wydarzeń i wpływu pandemii (dużo firm stawia na pracę z dalną, prestiżowe biura są obecnie mniej w cenie) na branżę.
  • Odpowiedz