Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
Mam pytanko bo się nie do końca znam. Wczoraj zainstalowano u nas router z UPC, właściciel twierdzi, że 300 mb/s prędkość. Jest nas 3 w mieszkaniu i net dosyć #!$%@? chodzi.
Jak robiłem test na speedtest.net to raz wyszło 70 mb/s, raz 3 mb/s a średnia to jakieś 25 mb/s.
Blok to wielka płyta i nie ma tam gniazdka z ethernetem tylko pod router jest podpięty jakiś dziwny kabel jak od anteny TV i ten od zasilania routera. W poprzednim mieszkaniu w nowym bloku miałem normalny kabel od ethernetu który wchodził do routera i net dział normalnie, tu jest jakaś #!$%@?.
Pytanie: co jest nie tak? Czy 300 Mbps na 3 osoby to mało, czy ten internet jest jakiś do dupy, czy to UPS nie udostępnia całej prędkości czy internet za kilka dni powinien chodzić normalnie?
#pytanie #internet #upc #it
Pobierz
źródło: comment_1610126306dueAVGkn7GBV9T5ukV9x6E.jpg
  • 94
@sz__po a #!$%@? tak, że wszyscy chcą wszystko podpinać na wifi. Nieważne że #!$%@? #!$%@? telewizor stoi/wisi w salonie i przez następne 5 lat nie będzie zmieniał miejsca, #!$%@? musi być na wifi bo kto by się bawił w ciągnięcie skretki po domu. Podobnie z resztą urządzeń które są stacjonarne. Wifi w zamyśle to połączenie dla mobilek (laptopy, konsole typu handheld, telefon, tablet, jakieś iot) a nie #!$%@? dla amplitunera który stoi
Wielka płyta to zbrojone betonowe ściany. Sygnał przez to ledwo przechodzi. Ja u siebie w płycie 60m zrobiłem sieć komputerowa pomiędzy pokojami i dwa accesspointy, a i tak w kuchni zasięg ssie...
@PodniebnyMurzyn: od razu Ci powiem, że masz #!$%@? kabel koncentryczny (ten okrągły co idzie od gniazdka do routera), zadzwoń do UPC niech przyjdzie technik i skończy się ma wymianie kabla. U mnie jest identyczna sytuacja, średnio raz w roku wymiana, te kable sie lamią od powietrza. Możesz też samemu spróbwoać dopchnąć końcówkę po obu stronach kabla ale jak gdzieś uszkodzony po drodze to pomoże tylko wymiana.
@korni007 dokładnie
@sz__po jeszcze jak to średnie ~25mb wyciągasz na 2.4ghz, to zapomnij o tym że na 5ghz będzie Ci dobrze działać,zwłaszcza w bloku. Ciągnij skrętki, jak nie to zestaw np Tp-link seria Deco. Chyba że ogarniasz chociaż podstawową konfigurację, to kup router z opcją ap client zrób most wyciągnij ten router na korytarz a dalej na ripiterach. Jednak szybciej i łatwiej będzie Ci z Deco
Na tym głównie od UPC wyłączasz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@PodniebnyMurzyn:
1. UPC 300 MBit/s to tak naprawdę max 300 Mbit/s, minimum 120 Mbit/s, średnio 210. Ale nawet te 120 spokojnie wystarczy do przeglądania neta/grania/oglądania yt/netfliksa itd.
2. Kabel koncentryczny, którym masz podpięty modem najprawdopodobniej nie jest problemem.
3. Żeby to sprawdzić, podłącz się pod modem kablem ethernetowym (minimum utp 5) i wtedy zrób speed testa. Jeśli wyjdzie mniej niż 120, dzwoń do UPC, bo pewnie coś po ich stronie jest
@anb: @hadwao93: @EndriuGolara: @korni007: @To_ja_moze_pozamiatam: @Mmmkurla: @crackhack: @WszystkieFajneLoginySaZajete: @iAmTS: @Trismagist: @darek-jg: @pavul0n666:
nie chce ciągnac kabla, bo:
1. to nie moje mieszkanie
2. nie ma którędy
3. za rok się stąd wyprowadzam
4. to nie moje mieszkanie i nie ma którędy

Pobawiłem się trochę tymi kanałami, wybrałem najmniej oblegane i o dziwo jest lepiej, przynajmniej na razie. Ale podłączę też
@anb: @PodniebnyMurzyn: ja Wam mówię, że kabel koncentryczny prawdopodobnie jest problemem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mogę się o to założyć, jednym z objawów jest skakanie downloadu, czasem masz 5mb czasem pełną prędkość. Najczęściej upload stoi na maksymalnym poziomie, ping czasem skacze, najczęściej jest okej.

Tak czy siak, najprościej sprawdzić dzwoniąc do UPC
@girabaldi: nie wiem chłopie jakie ty miałeś kable koncentryczne, ale mam od UPC 30m pociągnięte po mieszkaniu + kilka pięter do skrzynki i działa bardzo dobrze. Wytrzymał przeciskania przez różne szczeliny i zginanie na promieniu mniejszy niż zalecany. Wynik ze speed testu wrzucałem wyżej.
Kolega @PodniebnyMurzyn niech zacznie od podłączenia kompa przez skrętkę, zanim zaczniesz dzwonić do operatora, bo to samo usłyszy na infolinii.
@PodniebnyMurzyn: To standardowy problem z tym gównianym routerem od UPC.
Trudno go zastąpić tak wprost, bo routerów i modemów z wejściem COAX jest bardzo niewiele.

Ja miałem ten sam problem, pomimo tego, że laptop stoi 2 m w linii prostej (bez żadnych przeszkód) od routera. W ciągu dnia więcej niż 10 Mbps trudno było uciągnąć (w środku nocy było ok. 100 Mbps). W bloku niestety standard. Myślałem, o używaniu modemu od