Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
Mam pytanko bo się nie do końca znam. Wczoraj zainstalowano u nas router z UPC, właściciel twierdzi, że 300 mb/s prędkość. Jest nas 3 w mieszkaniu i net dosyć #!$%@? chodzi.
Jak robiłem test na speedtest.net to raz wyszło 70 mb/s, raz 3 mb/s a średnia to jakieś 25 mb/s.
Blok to wielka płyta i nie ma tam gniazdka z ethernetem tylko pod router jest podpięty jakiś dziwny kabel jak od anteny TV i ten od zasilania routera. W poprzednim mieszkaniu w nowym bloku miałem normalny kabel od ethernetu który wchodził do routera i net dział normalnie, tu jest jakaś #!$%@?.
Pytanie: co jest nie tak? Czy 300 Mbps na 3 osoby to mało, czy ten internet jest jakiś do dupy, czy to UPS nie udostępnia całej prędkości czy internet za kilka dni powinien chodzić normalnie?
#pytanie #internet #upc #it
PodniebnyMurzyn - Mam pytanko bo się nie do końca znam. Wczoraj zainstalowano u nas r...

źródło: comment_1610126306dueAVGkn7GBV9T5ukV9x6E.jpg

Pobierz
  • 94
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Gooma Dokładnie, 3/4 osob nie kuma sytuacjiy, jak i jak działa HFC i co to znaczy dobra struktura jak i eter od sąsiadów. U mnie podobnie, Pomijac już to że włókno do domu, ale stoi mikrotik RB3011 plus unifi na osobnych kanałach i chodzi 500/500. Kwestia samego AP i ceny. Unifi chodzi 4x4 mimo i to też ma duże znaczenie, bo większość routerów od operatora to 1x1 lub 2x2 więc przy
  • Odpowiedz
@PodniebnyMurzyn: To routery UPC tak mają.
Po kablu (oczywiście takim, który ciągnie 100<) jest pełna prędkość, po wifi to jest ruletka, na 5ghz, małej odległości i braku fizycznych przeszkód po drodze będzie spoko. inaczej zostaje 2.5ghz i prędkość ok 50-70mbs.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PodniebnyMurzyn: kabelek co idzie okrągły do routera jest ok. W nowym bloku też tak mam. Co do prędkości to podepnij kablem do routera i zmierz wtedy. Po WiFi raczej w bloku dużym ciężko osiągnąć taką prędkość bo jest dużo sieci i pasma się nachodzą. Możesz spróbować podłączyć się do sieci 5GHz jeżeli karta WiFi twojego komputera taka obsługuje, to powinno chociaż trochę pomoc. Niestety ale w bloku dopiero po podpięciu
  • Odpowiedz
miło posłuchać kogoś ogarniętego :D Zadziwiające jak wielu ludzi żyje w niewiedzy. Osobiście robię w pracy gdzie mam pod sobą jakieś 1200 AP i staram się aby KAŻDY AP nadawał optymalnie a ludzie mają problem z domowymi sieciami...


@Gooma: Wiesz, wielu użytkowników WiFi nie potrzebuje znać aż tak dobrze teorii dot. fal i anten czy konkretnych porotkołów sieciowych by z tego korzystać. Także to normalne, że ludzie będą mieli z tym problem.

Równie dobrze, nie wiem, tuner samochodowy się może pośmiać "hehe, ja to na co dzień wymieniam układ wydechowy, intercooler, silniki, turbiny i to wszystko obkodowuję, a ludzie sobie nie potrafią wiązki do kamery cofania pociągnąć i prawidłowo zaprogramować".
Albo nie wiem, programista: "hehe, ja to na co dzień piszę wydajne rozwiązania, które mają obsłużyć jednocześnie setki tysięcy użytkowników, przetwarzam terabajty danych, a ludzie mają problem z prostym skryptem
  • Odpowiedz
@korni007: z jednej strony ciężko się nie zgodzić, z drugiej ciężko oczekiwać od klienta rozumienia technicznych zagadnień związanych z transmisja bezprzewodowa.

Sama technologia zaadoptowała się raczej bardzo dobrze, bo jak widać jest w każdym domu. Być może standard ay zmieni coś, że względu na słaba przenikalność przez ściany 60Ghz. Natomiast na klienta kupującego gowno-ap nie ma rady choćby skaly sraly i to nie problem adaptacji technologii. Sam mam wszystko na
  • Odpowiedz
@PodniebnyMurzyn: kabel jest ok. 300Mbps powinno spokojnie starczyć no chyba, że któryś ze współlokatorów cały czas ma odpalone torrenty. :) Dzwoń do UPC. Około rok temu miałem podobny problem (łącze 500Mbps, które chodziło max 250Mbps). Okazało się, że problem był że skrzynką UPC w bloku. Coś tam było nie tak (o ile dobrze pamiętam jakieś niedziałające/uszkodzone pasma czy kable). Po dwóch tygodniach przyjechał technik, ogarnął i śmigało
  • Odpowiedz
@PodniebnyMurzyn: te routery z UPC to gówno straszne, zawsze możesz sobie dać jeszcze drugi router jakiś lepszy i go wpiąć w ten, ja tak robiłem i działało dobrze z 10mb zrobiło się ponad 150 na WiFi
  • Odpowiedz
@PodniebnyMurzyn: ogólnie gówno z tego będzie, bo nie pociągnie koncentryk 300 Mb/s, w przeciwieństwie do światłowodu. Gdyby tu był bezpośrednio doprowadzony światłowód, a nie jest, to pewnie nie było by problemu - na kablu. W zależności też od routera prędkości WIFI mogą być dużo niższe.


Bullshit. Ten koncentryk już teraz przenosi kilka Gb/s wliczając DOCSIS i tv cyfrową.
  • Odpowiedz