Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
Mam pytanko bo się nie do końca znam. Wczoraj zainstalowano u nas router z UPC, właściciel twierdzi, że 300 mb/s prędkość. Jest nas 3 w mieszkaniu i net dosyć #!$%@? chodzi.
Jak robiłem test na speedtest.net to raz wyszło 70 mb/s, raz 3 mb/s a średnia to jakieś 25 mb/s.
Blok to wielka płyta i nie ma tam gniazdka z ethernetem tylko pod router jest podpięty jakiś dziwny kabel jak od anteny TV i ten od zasilania routera. W poprzednim mieszkaniu w nowym bloku miałem normalny kabel od ethernetu który wchodził do routera i net dział normalnie, tu jest jakaś #!$%@?.
Pytanie: co jest nie tak? Czy 300 Mbps na 3 osoby to mało, czy ten internet jest jakiś do dupy, czy to UPS nie udostępnia całej prędkości czy internet za kilka dni powinien chodzić normalnie?
#pytanie #internet #upc #it
PodniebnyMurzyn - Mam pytanko bo się nie do końca znam. Wczoraj zainstalowano u nas r...

źródło: comment_1610126306dueAVGkn7GBV9T5ukV9x6E.jpg

Pobierz
  • 94
@PodniebnyMurzyn: mam taki sam modem.
Generalnie antena wifi w tym dziadostwie jest bardzo słaba. Dwie ściany z pustaków i sygnał jest już znacznie osłabiony. Jeżeli to kwestia właśnie anteny to możesz kupić jakiś tańszy router, który uciągnie 300 mb/s, a modem od upc usawić w tryb bridge’a. Polecam też podpiąć jakiegoś lapka na próbe po kablu, celem sprawdzenia czy wtedy będzie te 300mb/s.
@PodniebnyMurzyn: żeby mieć te 150 mb na wifi to musisz mieć dobrą sieciówkę, która obsługuje standard 802.11n co najmniej a najlepiej 802.11ac. Do tego mieć dobry zasięg na tym wifi, im dalej tym gorzej. Dlatego radzili ci kablem sprawdzić bo wtedy wiesz czy z samym routerem jest wszystko w porządku i masz te 300mb na nim i problem jest w wifi.

Nie umiesz to ogarnij sobie kogoś kto umie to sprawdzić.
@PodniebnyMurzyn: są takie urządzonka które wpinasz w gniazdko i one Ci powielają Wi Fi więc możesz je zamontować (nawet na kablu eth do routera) w połowie drogi między tobą a routerem.
Do tego to co pisze @Trismagist: . Przestaw sobie router na jakiś "wolny kanał" i ustaw na stałe. Mój się automatycznie ustawiał na wolnym kanale przez co co chwila go zmieniał i mnie rozłączało. Może ustaw któryś kanał na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@PodniebnyMurzyn: ogólnie gówno z tego będzie, bo nie pociągnie koncentryk 300 Mb/s, w przeciwieństwie do światłowodu. Gdyby tu był bezpośrednio doprowadzony światłowód, a nie jest, to pewnie nie było by problemu - na kablu. W zależności też od routera prędkości WIFI mogą być dużo niższe.
moda na wifi to debilizm XXI wieku. Technologia sama w sobie jest dobra i rewolucyjna, ale #!$%@?..... Trochę ludzie źle ja przyjęli.


@korni007: xd, what? jak użytkownik może źle przyjąć technologie bezprzewodowej łączności?