Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
Mam pytanko bo się nie do końca znam. Wczoraj zainstalowano u nas router z UPC, właściciel twierdzi, że 300 mb/s prędkość. Jest nas 3 w mieszkaniu i net dosyć #!$%@? chodzi.
Jak robiłem test na speedtest.net to raz wyszło 70 mb/s, raz 3 mb/s a średnia to jakieś 25 mb/s.
Blok to wielka płyta i nie ma tam gniazdka z ethernetem tylko pod router jest podpięty jakiś dziwny kabel jak od anteny TV i ten od zasilania routera. W poprzednim mieszkaniu w nowym bloku miałem normalny kabel od ethernetu który wchodził do routera i net dział normalnie, tu jest jakaś #!$%@?.
Pytanie: co jest nie tak? Czy 300 Mbps na 3 osoby to mało, czy ten internet jest jakiś do dupy, czy to UPS nie udostępnia całej prędkości czy internet za kilka dni powinien chodzić normalnie?
#pytanie #internet #upc #it
PodniebnyMurzyn - Mam pytanko bo się nie do końca znam. Wczoraj zainstalowano u nas r...

źródło: comment_1610126306dueAVGkn7GBV9T5ukV9x6E.jpg

Pobierz
  • 94
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@PodniebnyMurzyn: lol... Mam taki sam router od UPC. Mam umowę na 500/30 plus TV i wyciągam nawet więcej... No ale u mnie ten router, Connect Box to o tylko za mostek (tryb bridge w IP v4), mam własny, normalny router kablowy a za Wifi odpowiada AP od UniFi (UAP AC-Pro). I tak się żyje, po pracy od razu blancik.
P. S Taka ciakawostka, jak masz w trybie bridge i IPv4
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PodniebnyMurzyn: sprawdz na kablu eth jak działa. Do tego pokrycie kanałów apką, która ktoś z góry polecił. Jeżeli routrer UPC ma możliwość działania w trybie bridge, kup jakiś w miare sensowny router z 5Ghz i stwórz między nimi mostek - wtedy to router UPC bedzie "modemem" podający internet do docelowego (nowego) routera, na którym to już sobie skonfigurujesz stabilny sygnał wifi. Pytanie tylko czy twoje karty sieciowe w tel/laptopie obslużą
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Zoltrix__: to będzie miał dual nat, co czasem komplikuje sprawy typu torrenty ;) Lepiej jak by to gówienko od UPC obslugiwalo tryb bridge.
  • Odpowiedz
  • 0
@PodniebnyMurzyn warto gniazdko od którego idzie kabel często są #!$%@? i to powoduje duże spadki prędkości, jak mi gość zamontował w Szczecinie po zgloszeniu reklamacji to problemy zniknęły, druga kwestia to te ich modemo routery są słabej jakości i możesz mieć słaby sygnał w innych pokojach
  • Odpowiedz
@Sowiet_Kusy: dokładnie o to chodzi kolego, za każdym razem okazywał się to być ten #!$%@? kabel. Drogi nie jest, można wymienić samemu, ale jak dzwoniłem do operatora to wymieniali z własnej woli
  • Odpowiedz
@Gooma Dokładnie, 3/4 osob nie kuma sytuacjiy, jak i jak działa HFC i co to znaczy dobra struktura jak i eter od sąsiadów. U mnie podobnie, Pomijac już to że włókno do domu, ale stoi mikrotik RB3011 plus unifi na osobnych kanałach i chodzi 500/500. Kwestia samego AP i ceny. Unifi chodzi 4x4 mimo i to też ma duże znaczenie, bo większość routerów od operatora to 1x1 lub 2x2 więc przy
  • Odpowiedz
@PodniebnyMurzyn: kabel można poprowadzić listwami, zawsze się znajdzie sposób, może niezbyt estetycznie ale praktycznie. Możecie też dokupić jakiś router i ustawić w tryb bridge, ale to też wydatek rzędu 200 zł lub więcej
  • Odpowiedz
@PodniebnyMurzyn: miałem kiedyś Netię. Router działał tak, że jak ktoś oglądał youtube to cała moc szła na buforowanie filmu i nikt inny nie mógł korzystać z internetu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@PodniebnyMurzyn: Umów wizyte ziomeczka z UPC - u mnie stwierdził zepsuty (ten dokładnie co u Ciebie) router i od razu wymienił go na nowy. Z miejsca zrobiło się 300 Mbps ¯\_(ツ)_/¯. Koszt zero złotych
  • Odpowiedz
@PodniebnyMurzyn: Jak chcesz się czepiać prędkości neta od operatora, to zmierz ją po połączeniu kabelem z routerem. Jak chcesz mieć normalne wifi, to dokup router 2.4/5 GHz, ustaw ten szajs od UPC w bridge i połącz z Twoim routerem.
  • Odpowiedz