Wpis z mikrobloga

#motoryzacja
#silnik
#mechanikasamochodowa
#mechanika

Jasna cholera. Wracając samochodem żony zapaliła się żółta lampka oleju. Prośba do Was o sugestie:

- VW Polo 1.9 TDI 2006 na pompowtryskach (bez dpf). Czy olej Castrol Edge 5w30 z oznaczeniem C3 jest dobry? Ma oznaczenie 505.1 do pompowtryskow

- auto przejechał 20 tys km bez wymiany,(zalecane 10 tys), wcześnejsza wymiana 15 miesięcy temu. Od razu oddaje na wymianę oleju. Na co zwrócić uwagę? Coś dodatkowego oprócz filtrów? Coś się mogło zepsuć przez tą sytuację? Wlac jakieś 'dopalacze' do pompowtryskow?
  • 15
@po_prostu_ja Dzięki, tylko teraz wyszło właśnie ze olej nie był wymieniany ponad dwa lata. W sumie to ja #!$%@?łem, bo zapomniałem się i pomyliłem auto żony ze swoim i byłem przekonany, że oba zadbane. Czy coś oprócz płukanki warto zrobić?
@Renesans:

Wracając samochodem żony zapaliła się żółta lampka oleju.


Nic się nie stało. Sygnalizacja tylko niskiego poziomu oleju w misce. Trza litr dolać jak nic. Litr oleju to ta różnica między minimum a maximum na bagnecie.

Castrol Edge 5w30 z oznaczeniem C3 jest dobry?


Katastrofa.
To jest C3 czyli low spaps. Do pompek można lać max mid saps. Nic wyżej.
Z Shella coś proponuje 5w40 na normie 505.01.
I pilnować tych
Dolalem właśnie ten olej z oznaczeniem C3 już parę godzin temu. No i teraz pytam czy jest to bardzo złe i musze natychmiast zawieźć auto do na wymianę czy może mogę pojezdzic jeszcze 2 dni i wtedy wymienić. Ktoś na górze pisał że C3 do pompowtryskow jest ok. Na butelce jest info z oznaczeniem 505.01, czyli właśnie do pompek. Jak to w końcu jest?
Nic się nie stało. Sygnalizacja tylko niskiego poziomu oleju w misce.

@trzaichlac69: @Renesans: zazwyczaj jak się to zapala podczas jazdy to już jest za późno... Także jak jeździ normalnie to masz farta, wymień ten olej na coś co spełnia normę 505.01. Valvoline/Motul/Shell, na ich stronach możesz sobie dobrać odpowiedni olej po aucie.
@Renesans:

Dolalem właśnie ten olej z oznaczeniem C3 już parę godzin temu. No i teraz pytam czy jest to bardzo złe i musze natychmiast zawieźć auto do na wymianę czy może mogę pojezdzic jeszcze 2 dni i wtedy wymienić.


Możesz pojeździć spokojnie 2 dni.

Ktoś na górze pisał że C3 do pompowtryskow jest ok.


Jak masz pompowtryskiwacze i dpfa to tak.
Pierwsze dpfy jakie dotarły do PL nie pochodziły z Polskich
źródło: comment_1610008972vBGdJmaTzqzITZFdABckE0.jpg
Ma oznaczenie 505.1 do pompowtryskow

@Renesans: to tak zostaw tego Castrola w tym starym gruzie zamiast marnować pieniądze bo tam wyżej Ci wykopek napisał, że C3 zły... Za dużo elektrody. Spełnia normę to się nic nie stanie. Auto będzie normalnie jeździć, wszystko jest ok. Jeździłeś prawie 10 000km na oleju, który spokojnie był już kilka razy gorszy od tego co wlałeś i było dobrze, a tego Polo 1.9 TDI chyba na