Wpis z mikrobloga

  • 25
@wojskowy-onanista1 wystarczą odpowiednie warunki, na które składa się kilka czynników. Wrodzone predyspozycje to tylko jeden z nich. Oprócz tego ważny jest dostęp do możliwości, do wiedzy, wsparcie otoczenia, odpowiednia ilość czasu, chęci i samozaparcia. Oczywiście do pewnego poziomu - na samym szczycie i tak liczą się predyspozycje i wrodzony talent. Możesz być w top 500 tenisistów na świecie jeśli masz zapewnione wszystkie powyższe włącznie z chęciami i motywacją, ale jeśli brak
  • Odpowiedz
@Odwrocuawiacz: lenistwo czy jak to nazwiemy jest własnie brakiem predyspozycji. Wielu ludzie nie ma energii by znaleźć motywację i z trudem podejmują się czynnosci. To jest właśnie genetyka.
  • Odpowiedz
@Odwrocuawiacz:

a co stoi na przeszkodzie? Najczęściej to lenistwo, a nie brak predyspozycji, ba nauczyć się można wszystkiego, zwłaszcza jak się czuje zainteresowanie do jakiejś branży


XDDDDDDDDDD

czemu tej wysryw ma tyle plusow?
  • Odpowiedz
@deeprest: no tak bo iloraz inteligencji, predyspozycje fizyczne i psychiczne, srodowisko, status spoleczny rodzicow itd. sa tylko wymowka i lenistwem, wystarczy chciec ( ͡° ͜ʖ ͡°)
przypominam, nie rodzimy sie rowni w talentach i skillach, jakby tak bylo to swiat nie bylby tak #!$%@? i niesprawiedliwym miejscem no ale dla coachy to tylko wymowki a prawda jest taka ze ludzie nie sa rowni a swiat sprawiedliwy
s.....n - @deeprest: no tak bo iloraz inteligencji, predyspozycje fizyczne i psychicz...

źródło: comment_1609931604pH7Rtpk5CI97nhNIGYglxO.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@slozubn: właśnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja w ogóle nie uznaje czegoś takiego jak lenistwo. Po prostu jedni z natury mają niesamowita ilość energii oraz predyspozycje społeczne czy intelektualne, a inni nie. Oni nawet nie potrafią się lenić, często nawet nie potrafią odpoczywać, muszą pracować nawet na urlopie. Są aktywni, bo tacy są, a nie dlatego że walnęli pięścią w stół ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz
@deeprest: zawsze to tlumacze na przykladzie motoryzacji - nie paluje sie golfa w terenie bo to nie jest auto terenowe, niby mozna ale w takiej eksploatacji dlugo nie pozyje.

Tak samo z ludzmi, niby mozna ale co z tego jak w zamian dorobisz sie garba i/lub schorzen psychicznych na reszte zycia ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@cppguy: bo to prawda koleżko, zamiast siedzieć i lamentować i narzekać na wszystko lepiej wziąć się za siebie.
Jedni się nauczyli programować inni zdobyli dobrą pracę dzięki której mogą realizować swoje pasje.
Ja zrobiłem sobie prawko c+e mimo że nigdy nie planowałem pracy jako kierowca, a także turystyczną licencję lotniczą mimo, że nigdy pilotem liniowca nie zostanę.
W przyszłości jeszcze chcę zdobyć patent żeglarski.
Po co? Dla samego siebie.
  • Odpowiedz