Wpis z mikrobloga

a co stoi na przeszkodzie? Najczęściej to lenistwo, a nie brak predyspozycji, ba nauczyć się można wszystkiego


@Odwrocuawiacz: Naprawdę uważasz, że każdy może osiągnąć poziom Hawkinga lub Einsteina w dziedzinie astrofizyki oraz fizyki, bo wystarczy się po prostu uczyć i nie być leniwym? Zdajesz sobie sprawę, że są ludzie, którzy mają potężne problemy na tym polu zaczynające się już od najmłodszych lat w szkole? Niektórzy mają dyskalkulię, niektórzy nie mają
  • Odpowiedz
Najczęściej to lenistwo, a nie brak predyspozycji, ba nauczyć się można wszystkiego


@Odwrocuawiacz: Co wy tu #!$%@? jak jacyś intenetowi coache, jeszcze plusy ludzie dają xD Każdy ma ograniczone zdolności poznawcze i intelektualne i tego nie przeskoczysz, możesz być najbardziej pracowitym człowiekiem świata, ale jak masz IQ 60 to astronautom nie zostaniesz. Weź człowieka z zespołem downa, albo murzyna z somali i spróbuj go nauczyć fizyki, na pewno pojmie o
  • Odpowiedz
@Silmarils: bardziej mi chodziło o bycie astronautą :)
Nie napisałem swoich wszystkich osiągnięć bo nie mam zwyczaju zwierzać się obcym ludziom, dałem kilka przykładów tego co można i wystarczy chcieć.
Można też nauczyć się programowania dzięki czemu można spełniać swoje pasje i też jest to przyziemna rzecz (też umiem :))
Za dzieciaka często chce się być policjantem, pilotem, astronautą i naprawdę można :)
Nie twierdzę że bycie naukowcem to kwestia
  • Odpowiedz
@Odwrocuawiacz:

Za dzieciaka często chce się być policjantem, pilotem, astronautą


Nie, nie można.
Policjant - odpadasz na etapie testów psychologicznych. Wystarczy, że jesteś nadmiernie ugodowy lub nie nawiązujesz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Silmarils: nie każdy może osiągnąć taki sukces w fizyce jak Einstein, ale uważam, że każdy (poza osobami niepełnosprawnymi, ale tutaj chyba wszystko jest jasne) może zostać fizykiem na tyle "OK", żeby robil w tej kwestii cos przydatnego i nawet spełniał się na tym polu zawodowo (o ile rynek pracy na to pozwala). Co innego nauczyć się grać w piłkę, a co innego zostać drugim Lewandowskim:)
  • Odpowiedz