Wpis z mikrobloga

Mnie osobiście rozbolały plecy jak na to patrzę. Ile godzin w takiej pozycji?


@europa: Ludzie do wszystkiego się przyzwyczają i wszystko zniosą. Ze sterowców podobno zwieszano specjalne gondole obserwacyjne, żeby łapać koordynację wizualną sponad poziomu chmur. Było tam ciasno, niewygodnie i wyboiście, a na dodatek bardzo blisko dział p-powietrznych, ale podobno i tak się kolejki ustawiały, bo tylko w ten sposób można było zajarać w trakcie lotu ( ͡° ͜
źródło: comment_1609864552hvD52NwdzWhkVmMaJuI7H4.jpg
@negroni: Mnie osobiście rozbolały plecy jak na to patrzę. Ile godzin w takiej pozycji? Do tego przeziębione korzonki bo na górze pewnie pizgało niemiłosiernie choć chyba nie to było ich największym zmartwieniem.


@europa: pizgało niemiłosiernie, samoloty nie miały wtedy kabiny ciśnieniowej, a bombowce latały wysoko. W środku praktycznie zawsze było poniżej zera (wiadomo nie licząc momentów gdy leciał nisko, np po starcie czy przy lądowaniu), a temperatury rzędu -30 lub
@negroni: Kiedyś czytałem, że to była jedna z najbardziej #!$%@? robót i nie bardzo ktokolwiek chciał tam iść, ale był mocny argument, który czasem przemawiał, można było tam palić papierosy ( ͡º ͜ʖ͡º) Nie wiem ile w tym prawdy, kiedyś czytałem o tym jakiś artykuł ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Maedhros: Jak już cytować to całość ( ͡º ͜ʖ͡º)

"The Death of the Ball Turret Gunner"

From my mother's sleep I fell into the State,
And I hunched in its belly till my wet fur froze.
Six miles from earth, loosed from its dream of life,
I woke to black flak and the nightmare fighters.
When I died they washed me out of the turret with