Wpis z mikrobloga

Nic tak nie #!$%@? mnie jak kult pracy i niewolnictwa w Polsce. 3 razy IKSDE

1.Jeśli nie tyrasz 8h bez przerwy i twoja praca ma charakter zadaniowy, to już według innych jesteś nierobem i się #!$%@?, dlatgo nie zasługujesz na takie pieniądze, jakie zarabiasz XD

2.Jeśli marudzisz na wynagrodzenia, ale chcesz podnosić swoje kwalifikacje - studia, szkolenia, kursy, A NAWET TYRANIE ZA NISKĄ PENSJĘ, byleby było doświadczenie = Też jesteś zły. Jesteś roszczeniowym gówniarzem, milenialsem. To czego ty oczekujesz? To ile ty chcesz zarabiać? I już wyrzuty, że nie chcesz być trybikiem w machinie jak reszta i nie chcesz dawać się ruchać XD

3.Rozkręcasz swój jakiś biznes? Chcesz być na swoim? Na pewno robisz przekręty, wały i oby ci nie wyszło, bo okradasz ludzi. Powinieneś zatrudnić się na etat u Janusza i wtedy dopiero jesteś godny szacunku dla Pana Polaka XD

#pracbaza #korposwiat #januszex #takaprawda #gospodarka #studia #studbaza
  • 18
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Blaskun: Jak robisz normalnie to za jakiś czas przyjmą jakiegoś od pługa granatem oderwanego który poczuje się ważny i znacznie wyrabiać 280% normy.
@fishery: U mnie w pracbazie było podobnie. Były takie dwa robackie konie co zawyżały normy, a potem się zwolnili, bo hurr durr tyle trzeba robić, a tak mało płacą xD
Oczywiście pupilki kierasa, a reszta się nie buntowała. Jak mówiłem, że nie będę zapierniczał, a jak mu się nie podoba, to niech staje i robi za mnie, to donosił na mój dział do kierowniczka. Reszta tylko szemrała z boku i w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Blaskun: Ja mam paru kierowców na stałych trasach, jedną z tras jest hmm mocno wyścigowa (Przez cały Berlin rano i potem 50 kilometrów remontu autobany) i jest ustalone z górą że samochody oficjalnie się 30 min spóźniają. I jak zmieni się kierowca to duża szansa że będzie mi udowadniał że da się zdążyć na czas... Nie wiem po co... 140km/h #!$%@?ć busem?
wykazuj się


@fishery: w pracy fizycznej, to #!$%@?, wiadomo. robi się minimum i do domu, bo czego nauczy cię praca fizyczna xD

ale jak ktoś ma pracę umysłową, to nie widzę powodu, żeby się nie wykazywać i nie próbować forsować swoich pomysłów czy usprawnień. jak ktoś potrafi bez większego wysiłku tak robić, bo jest intelignetniejszy, to gwarantuje ci, że szybko poprosi o podwyżkę. a jak nie dostanie więcej kasy, to pójdzie
@Sok_Mandarynkowy: Robienie czegoś satysfakcjonującego i rozwój w pełni szanuję i nie odniosę się po samych podpunktów, ale po prostu do kultu pracy dla pracy.

To zjawisko oczywiście nie tylko w Polsce występuje. Niedawno widziałam post na linkedinie o tym, że nie powinno się szczycić robieniem bezpłatnych nadgodzin i w komentarzach była burza, że jak to, że niektórzy po prostu uwielbiają ciężko pracować. Albo inspirujący post o człowieku, który nigdy nie pozwolił
@Blaskun: no bo jak myślisz, postawisz się czasem a i robota idzie w usrednionej normie to żeś jest leń oraz buntownik. Tylko przytakiwaniem i ciężką pracą przydupasy kiera się bogacą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Sok_Mandarynkowy: moja praca ma wlasnie charakter zadaniowy, kieds wyszedlem z domu o 5.00 i wrocilem o 2.00, a czasmi zadrza sie, ze nie wyjde z domu caly dzien. Czesto slysze, ze "chcialbym miec prace jak ty", ale tylko wtedy jak nie mam nic do roboty.