Wpis z mikrobloga

@Mirkowy_Annon: @volver021: @szwelx: Ostatnio przeczytałem, że każdy zakup złota z oficjalnych źródeł trzeba rejestrować. Trochę nie dowierzałem. Po jakiś czasie byłem w kantorze i mieli akurat te maleńkie sztabki. Zapytałem czy transakcja jest rejestrowana przy zakupie jednego grama i usłyszałem, że tak.

A rejestr nabywców złota to prosta droga do konfiskaty w trudniejszych czasach.
@volver021: Nie chcesz to nie bierz ¯\_(ツ)_/¯
@SmalecAlfa: Cumplu, mówimy tutaj o zalegalizowaniu 700k lewej kasy - w grze jest albo 75% podatku albo bagiety za nielegalne źródło albo pranie kasy (przestępstwo) albo ukrywanie się przed komornikiem. OP nie ma tutaj wielkiego pola do popisu i nie pójdzie do doradcy podatkowego po optymalne reguły opodatkowania, bo to co chce zrobić jest nie do końca legalne i sam o tym wie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 16
Ostatnio przeczytałem, że każdy zakup złota z oficjalnych źródeł trzeba rejestrować. Trochę nie dowierzałem. Po jakiś czasie byłem w kantorze i mieli akurat te maleńkie sztabki. Zapytałem czy transakcja jest rejestrowana przy zakupie jednego grama i usłyszałem, że tak.


A rejestr nabywców złota to prosta droga do konfiskaty w trudniejszych czasach.

@Nitro_Express:

Nie każdy. Dodatkowo sprzedawca ma obowiązek spisać twoje dane, ale nie ma prawa sprawdzić ich zgodności z dokumentem tożsamości.