Wpis z mikrobloga

  • 112
#finanse powiedzmy, ze mam 700k gotówki i chciałbym wpłacić na konto, bez podawania źródła dochodu. Jest taka możliwość? Czy skarbowka zapyta za kilka msc/lat skąd je miałem?
  • 270
  • Odpowiedz
@GienekZFabrykiOkienek: Scenariusz był taki, że masz lewe kilkaset tys zł w gotówce i planujesz przekonać US, że kopałeś btc 10 lat temu i trzymałeś je przez ten czas w portfelu, a teraz je spieniężyłeś. No i trzeba to zrobić jak najtaniej, bo nie sztuka wyprać kasę i stracić 3/4. Ty nie miałeś tej gotówki wcześniej, żadnych bitcoinów, altcoinów, transakcji, portfela ani konta na giełdzie. Więc pytanie na ile US jest dociekliwy
  • Odpowiedz
Ty nie miałeś tej gotówki wcześniej, żadnych bitcoinów, altcoinów, transakcji, portfela ani konta na giełdzie. Więc pytanie na ile US jest dociekliwy w tej kwestii, bo pewnie mają od tego ludzi


@Hershel: Żeby sprawdzić czy miałem konto na giełdzie i cokolwiek na nim muszą uzyskać te informacje od samej giełdy, więc trzeba dobrze wybrać. Jeżeli właściciel giełdy się spruje to cały misterny plan w #!$%@? ¯\_(ツ)_/¯

Jak poproszą np. o udokumentowanie
  • Odpowiedz
@GienekZFabrykiOkienek: Pomijasz ważny aspekt, to TY musisz się tłumaczyć i TY masz im dostarczyć dowody, a oni je będą jedynie próbowali podważać. Chyba nie myślisz, że na same słowo przjmą do wiadomości twoją historyjkę. A giełdę to wiadomo, że nie Polską, bo one z automatu informują US o transakcjach, celował bym w coś Azjatyckiego np. Binance, ale wkrótce w ramach CRS każda giełda krypto będzie musiała się udostępniać info o jakie
  • Odpowiedz
TY masz im dostarczyć dowody


@Hershel: Nie do końca, ja muszę tylko UPRAWDOPODOBNIĆ swoją historię, to US jeżeli w nią nie wierzy musi udowodnić, że nie jest prawdziwa - dlatego jak mówisz, że dawałeś dupy to nie musisz udowodnić komu i ile dokładnie zarobiłeś tylko uprawdopodobnić swoją historię np pokazując ogłoszenia na roksie albo smsy z klientami. Tutaj masz hajs który wyciągnąłeś z giełdy i bardziej uprawdopodobnić nie jesteś w stanie
  • Odpowiedz
Złoto - masz gotówkę na którą się patrzysz i nic nie możesz zrobić więc zamień ją na zloto lub biżuterię z lonbardow na którą możesz się patrzeć, ale już nie wykorzystać.


@gzymspiwniczny: Ale ochronisz przed inflacją i będziesz sobie spokojnie wydawał przez najbliższe 30 lat. Nikt ci się nie doliczy 20k rocznie wydanych gotówką na codzienne życie.
  • Odpowiedz
powiedzmy, ze mam 700k gotówki i chciałbym wpłacić na konto, bez podawania źródła dochodu. Jest taka możliwość? Czy skarbowka zapyta za kilka msc/lat skąd je miałem?


@volver021: tak
  • Odpowiedz