Wpis z mikrobloga

@F1A2Z3A4: majątku nieruchomego nie uda się raczej zdobyć tą kasą ale złota w lombardach to może kilogramami nakupować aby nie trzymać pieniądza w gównowartym papierze. Czyli nie zainwestuje aby pieniądz pracował ale życie jakoś przeżyje.
Sposobem na powolne legalizowanie pieniędzy byłoby np. stworzenie jakiejś małej sieci taksówkarskiej opartej na kilku gównowartych samochodach z jakimiś noname ukraińcami, z zaporowymi cenami tak, aby nikt nie jeździł :) ale kierowcy nabijali fikcyjne tony paragonów.
Z tego co pamietam możesz wpłacić bez podawania źródła, ale wtedy dowala Ci podatek 75%, jest tez opcja powiedzieć, że dorobiłeś się na własnym nierządzie, który nie jest opodatkowany, ale to tez będziesz musiał wykazać.
@volver021: poczytaj pokombinuj i ci się uda, nasz system podatkowy i bankowy ma kilka dosyć dużych luk, wg mnie są zrobione specjalnie dla tych co z tego korzystają powiązanych z rządem i służbami specjalnymi, jestem żuczkiem i zamykam mordę bo zęby mam całe jednak jest kilka możliwości na wypranie takiej małej gotówy jak i dużej floty.
No właśnie, jak to działa? Bo mam kumpla który kupuję na OLX używane laptopy za gotówkę, płaci kurierowi przy odbiorze, unika przelewów za wszelką cenę, sprzedaję w ten sam sposób, więc kasa idzie od ręki do ręki i gość autentycznie trzaska dobry hajs, gdzie oficjalnie z pracy zarabia 400 zł, a teraz buja się furą z 2012 za 90 tysięcy, dlaczego jeszcze go skarbówka nie dojechała? Jak to działa, jak to wygląda