Wpis z mikrobloga

  • 112
#finanse powiedzmy, ze mam 700k gotówki i chciałbym wpłacić na konto, bez podawania źródła dochodu. Jest taka możliwość? Czy skarbowka zapyta za kilka msc/lat skąd je miałem?
  • 270
  • Odpowiedz
@volver021: wszystko zależy od tego jaką kasa obracasz na codzien i czy to jest jednorazowa akcja. Jak zarabiasz powiedzmy 15k na miesiąc to kup mieszkanie na kredyt, spłacaj po 10k na mc a codziennie żyj z gotowki. To czy Bank cię zgłosi nie ma dużego znaczenia, bo jak kupisz za tą kasę dom czy auto a nie masz jakichs sensownych dochodów to cię prześwietla i tak. Jeżeli tyle nie zarabiasz
  • Odpowiedz
@volver021 po 1 to bez udokumentowanego źródła pochodzenia środków żaden bank nie przyjmie takiej wpłaty w gotówce. Jeżeli będzie to przelew to od razu pójdzie info do US. Siedziałem w tym wiele lat.
  • Odpowiedz
@volver021: Jak przyniesiesz 700 koła w reklamówce to taka wpłata na bank zostanie zaznaczona jako fraud i US bądź inne służby na pewno się temu przyglądną.

Druga sprawa - nie każda placówką przyjmie taką kwotę, bo może im to przekroczyć limit gotówki w oddziale.
  • Odpowiedz