Wpis z mikrobloga

Wchodzę dziś do restauracji w #norwegia i po oznajmieniu, że mam rezerwacje, Norweżka mi mówi żeby zeskanować kod QR z plakatu obok, bo to z racji na koronawirusa. Mówię jej, że nie mam smartfona więc nie mam czym zeskanować. Laska totalny pikachu fejs i nie wie co ma robić, pół głupi uśmiech na twarzy i zakłopotanie, patrzy się na koleżankę, mija z 10 sekund niezręcznej ciszy, ale w końcu mnie wpuścili do środka xD Chyba nikomu w ogóle nie przeszło przez myśl, że ktoś może nie mieć smartfona do zabawy w ich covidowe gry. #koronawirus #covid19 #heheszki
  • 40
od kiedy posiadanie smartfona to norma?


@Krupier: Od przynajmniej 5 lat ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nawet mój dziadek się przesiadł. Ludzie bez smartfonów to tacy linuksiarze / weganie świata telekomunikacji, nie ma w tym nic złego ale 90% osobników czuje się lepsza od tych którzy smarta posiadają ¯\_(ツ)_/¯ Tak jak to zrobił OP. No kuźwa tak jak byś powiedział obcej osobie że w 2k20 nie korzystasz z
@Parotia są rzeczywiście nie przeszkoleni, co w takiej sytuacji zrobić. Wystarczyłby jakikolwiek smartfon, nawet tej kelnerki(?). Tam i tak trzeba wpisać swój e-mail i chyba imię i nazwisko. Zwykła rejestracja w razie gdyby się okazało, że któryś z gości był zarażony i trzeba by było "dotrzeć" do pozostałych gości.
@Topsiii: Ej wypraszam sobie, jestem przed trzydiestką =D Nie jestem zacofany technologicznie, bo pracuję w IT lol. Ktoś ci nagadał w życiu za bardzo, że życie to schematy i wszystkich trzeba szufladkować i kategoryzować i nie ma wyjątków. Otóż nie wszystko jest takie czarne-białe, może kiedyś jeszcze zrozumiesz =)