Wpis z mikrobloga

Co sądzicie o przepowiedniach tradera? Likwidacja gotówki, pseudo-kryptowaluty emitowane przez bank centralny, upadek banków komercyjnych i utrata oszczędności przez ludzi, dążenie do zniszczenia klasy średniej?

Na mój rozum laika, patrząc na to, co się dzieje na świecie, na wskaźniki ekonomiczne, które pokazał - te teorie są bardzo prawdopodobne. Ale z drugiej strony, może on przesadza? W końcu chce sprzedać swój kurs inwestorski, który startuje w styczniu, więc zależy mu na wywołaniu niepokoju i skłonieniu ludzi do inwestowania (wg swoich wskazówek).

Mam trochę oszczędności, przeraża mnie to wszystko i zastanawiam się, co robić. Nie, nie chcę kupić jego kursu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale trzymanie pieniędzy na lokatach wydaje mi się ryzykowne. #ekonomia #swiat #bankowosc #gospodarka #polska #pieniadze #inwestycje
kociooka - Co sądzicie o przepowiedniach tradera? Likwidacja gotówki, pseudo-kryptowa...
  • 46
Likwidacja gotówki


@kociooka: bardzo zaawansowane analizy musi miec gosciu.
Jezeli jakis bank centralny zlikwiduje gotowke to juz CI spiesze z pomoca wyjasnienia co sie stanie nastepnego dnia. Otoz ludzie najpewniej w darknecie zaczna bic swoje monety i sztaby.

Skonczylo by sie to niczym innym tylko utrata monopolu bankow centralnych co do polityki monetarnej.
Inaczej mowiac likwidujac gotowke banki centralne same by sie zlikwidowaly, bo ich istota jest produkcja gotowki #!$%@? od
@kociooka: jeśli znasz angielski to polecam ksiażke the everything bubble.
Generalnie jego przepowiednie sa dość skrajne, ale moim zdaniem większość sie sprawdzi.
Jest ogromna banka na obligacjach, która będzie wymagała coraz bardziej skrajnych metod że by ja utrzymać.
Tak naprawde, w obecnej sytuacji deflacja na dolarze jest zabójcza, wiec jak tylko yieald na obligacjach minimalnie rośnie to od razu wchodzi FED i ogłasza QE. Moim zdaniem w przyszłym roku zobaczymy negatywne
tonietak_jak-myslisz - @kociooka: jeśli znasz angielski to polecam ksiażke the everyt...
@to_nie_tak_jak-myslisz: Dzięki. To interesujące, że jako jedyny umieściłeś komentarz w tej dyskusji, który popiera przewidywania Tradera i zawiera jakieś merytoryczne informacje.

Reszta zdobyła się tylko na kpiny typu „foliarz”. Może macie jakieś argumenty? @ZaplutyKarzelReakcji: @PodniebnyMurzyn: @dr_Klotz: ? Nie jest sztuką wszystko nazywać spiskiem. W filmie jest dużo danych ekonomicznych, które trader interpretuje bardzo negatywnie. Ale może jest sposób ich odczytania, który może ludzi uspokoić? Jak odniesiecie się do
@pawel-niczyporek: Wow no co za pojazd.
Tak, nie znam się, ale chcę pozyskać jakąś wiedzę, więc słucham osób, które się znają na ekonomii i inwestowaniu - ale ponieważ nikomu nie wierze na słowo, chciałam skonfrontować te informacje z osobami z wykopu, które siedzą na tagach typu ekonomia i inwestycje (czyli też powinny się znać).

Nie rozumiem, co w tym złego. Mam siedzieć cicho, nic nie robić i patrzeć jak topnieją moje
Może macie jakieś argumenty?


@kociooka: Przeczytałem jego inwestora XXI wieku i mi wystarczy. O ile podstawy wykłada bardzo przystępnie, zamieszcza sporo ciekawostek i źródeł, to jednak momentami zaczyna płynąć w teorie z dupy bez żadnego poparcia. Nie chce mi się znowu tego analizować.
@kociooka: moim zdaniem trochę podkręcają śrubę i likwidują klasę średnią, ale gdzieś jest granica za którą ludziom przestanie się chcieć
tak jak było ze Związkiem Radzieckim - bywały czasy że mieli w czymś tam zdolniejszych naukowców, ale co z tego jak cała machina przemysłowa była niewydolna - centralne planowanie itp. USA w tym czasie miały gospodarkę która optymalizowała się sama.

Toteż uważam, że można ludziom #!$%@?ć oszczędności ale tylko raz, bo
@ZaplutyKarzelReakcji: W filmie który umieściłam przytacza sporo danych na poparcie swoich tez. Oczywiście można je różnie interpretować - ale jednak gdy pokazuje wykres tego typu jak ten (a jest ich więcej), który pokazuje pewne historyczne aberracje we wskaźnikach bankowych i ekonomicznych, to zaczynasz się niepokoić. Uważasz, że to jest normalny stan rzeczy?
kociooka - @ZaplutyKarzelReakcji: W filmie który umieściłam przytacza sporo danych na...

źródło: comment_1608488744FZ6GMreYtJ8RZBrRTbg5FW.jpg

Pobierz