Wpis z mikrobloga

Co sądzicie o przepowiedniach tradera? Likwidacja gotówki, pseudo-kryptowaluty emitowane przez bank centralny, upadek banków komercyjnych i utrata oszczędności przez ludzi, dążenie do zniszczenia klasy średniej?

Na mój rozum laika, patrząc na to, co się dzieje na świecie, na wskaźniki ekonomiczne, które pokazał - te teorie są bardzo prawdopodobne. Ale z drugiej strony, może on przesadza? W końcu chce sprzedać swój kurs inwestorski, który startuje w styczniu, więc zależy mu na wywołaniu niepokoju i skłonieniu ludzi do inwestowania (wg swoich wskazówek).

Mam trochę oszczędności, przeraża mnie to wszystko i zastanawiam się, co robić. Nie, nie chcę kupić jego kursu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale trzymanie pieniędzy na lokatach wydaje mi się ryzykowne. #ekonomia #swiat #bankowosc #gospodarka #polska #pieniadze #inwestycje
kociooka - Co sądzicie o przepowiedniach tradera? Likwidacja gotówki, pseudo-kryptowa...
  • 46
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 5
@ZaplutyKarzelReakcji: Daleko ci, bo nie przesłuchałeś jego argumentów tylko z góry założyłeś, że to szur. Przytacza w swoim filmie przykłady ofert sprzedaży prywatnych banków, które mają wielomiliardowe depozyty, wśród nich jest londyński bank z 200-letnia historią - cena za niego to kilkaset milionów. To jest podejrzane. Takie wykresy też są podejrzane i historycznie są absolutnym ewenementem. Takie dane powinny skłaniać do refleksji w jakim kierunku to idzie, a nie do
kociooka - @ZaplutyKarzelReakcji: Daleko ci, bo nie przesłuchałeś jego argumentów tyl...

źródło: comment_1608489582js5E99FNUI1hQuTQ77ZgVC.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Wow no co za pojazd.


@kociooka: no pojazd, cóż robić? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie słuchaj żadnych szamanów ekonomii, jeśli nie mają stopnia naukowego lub nie pracują w renomowanym korpo, banku lub innej instytucji finansowej. Naucz się wybierać ze śmietnika internetu wiarygodne i wartościowe źródła informacji. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@kociooka: będę robił, co będę chciał. Akurat miałem ochotę cię pouczyć. Po drugie - nigdzie nie jest napisane, dla kogo ta praca ma być, detektywie. xD
Po trzecie wreszcie - jakim przegrywem moralnym i intelektualnym trzeba być, by w celu skrytykowania rozmówcy marnować czas na przeszukiwanie jego komentarzy? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Żałosne.

Po czwarte i najważniejsze:

Nie słuchaj żadnych szamanów ekonomii, jeśli nie mają stopnia
  • Odpowiedz
@kociooka:
Zacznę od tego, że wartość użytkowa wieloletnich przepowiedni tradera21 wynosi zero, słyszałem celny tekst, że przewidział on 15 z ostatnich 3 kryzysów.
Zwróć uwagę jakie podstawowe sygnały on Ci wysyła już na samym początku "dzisiaj wytłumaczę wam dlaczego (...) wasze oszczędności nie są bezpieczne, (...) możecie stracić większość waszego majątku i nawet się nie zorientujecie, mówiąc wprost okradnie was państwo" + duży wyraźny napis "Kiedy przyjdą po Twoje oszczędności?", następnie napis "Atak na nasze oszczędności" + slajd diabelskich roześmianych osobistości ze świata polityki i finansów. ---> no to jak już się boisz, to możemy lecieć z wykładem. Słabe to z jego strony.

W jego kwestii jeszcze rzuciłbym okiem na to:
  • Odpowiedz
Jezeli jakis bank centralny zlikwiduje gotowke to juz CI spiesze z pomoca wyjasnienia co sie stanie nastepnego dnia. Otoz ludzie najpewniej w darknecie zaczna bic swoje monety i sztaby.


@InterferonAlfa_STG: Jak btc? Tylko, żeby za te btc kupić dolary? Tylko ktoś i tak musi im te dolary sprzedać. Koniec końców ludzie, którzy będą chcieli być poza systemem będą poza marginesem życia społecznego.
  • Odpowiedz
W jego kwestii jeszcze rzuciłbym okiem na to:


@Traderrr: Tylko ten przytoczony blog sam wali bzdury na samym początku, robiąc wyrzuty z normalnego tekstu, że 11% zwrotu rocznie to jakoś mało (nie wiem o co chodzi w ogóle)- Warren Buffet w porywach zarabiał 17%, te jedenaście to bardzo dobry wynik.
  • Odpowiedz
@djtartini1: buffet ma średnioroczną stopę zwrotu 23%, każdy wynik w okolicach powyżej 15-17% dzięki procentowi składanemu w ujęciu długoterminowym jest świetny. https://strefainwestorow.pl/artykuly/ludzie/20190829/najlepsi-inwestorzy-swiata

link wrzuciłem nie po to, aby zwracać uwagę na sprawę (te 11%), która w kwestii tradera21 nie ma tu większego znaczenia, ja ten wstęp w tamtym wpisie traktuje jako ochłodzenie głów dla osób, którym wydaje się, że z 1000zł zrobią nagle setki tysięcy, wyrzutów tam nie widzę.

Wrzuciłem
  • Odpowiedz
@kociooka: dopiero z twojego wpisu dowiedziałem się, że jest ktoś taki jak trader21. Ok, youtube, zakładka "about", podany adres strony. Wchodzę na stronę, zakładka o autorze i... nie ma imienia i nazwiska, ale jest jakże wow historia, której nie mogę w żaden sposób zweryfikować (a sama w sobie stanowi kopalnię materiałów nie tylko odnośnie finansów, ale psychologii motywacji). Idąc dalej, np nagrody za blog roku ileś tam, niejakie fxcuffs: wejdz
  • Odpowiedz
@kociooka: Co to za człowiek i dlaczego w ogóle powinno nas interesować co mówi? Z tego co zgooglowałem to jedynie uczy innych jak inwestować ale nie widać ani nie słychać żeby miał w tym jakieś sukcesy.
Co do materiału, obecnie mamy zupełnie wyjątkową sytuację gdzie masowy dodruk pieniądza i niskie stopy mają zahamować kryzys gospodarczy i nie jest to normalna polityka banków centralnych a interwencja w związku z koronawirusem. Dlatego też nie ma co wróżyć z tego na przyszłość.

Mimo masowego druku pieniędzy i niskich stóp w strefie euro praktycznie nie ma w ogóle inflacji (-0,3 % CPI), a to właśnie przez kryzys (i próby rozbudzenia gospodarki), więc mówienie o okradaniu oszczędzajacych w szerszej perspektywie to absurd. W Polsce inflacja jest relatywnie wyższa niż w strefie euro (ok. 3,5%) ale jakie to zagrożenie jak możesz wymienić środki na euro/chf w każdej chwili? Wyciąganie wniosków na podstawie działań wyjątkowych w trakcie kryzysu jest pozbawione sensu.

Jak dla mnie dane są wybiórczo prezentowane - w stylu inflacja w Polsce i wyniki z obligacji korporacyjnych w USA? Czemu nie pokazał inflacji w strefie euro, która jest znacznie nam bliższa - bo nie pasowało
  • Odpowiedz
@kociooka: też czytałem książkę tradera i jest całkiem spoko, wyjaśniła mi wiele zagadnień z dziedziny rynków finansowych i inwestowania na giełdzie. Poza tym, że jest bardzo słabo wydana (a kosztuje 350zł) to merytorycznie jest OK.

Jednak jego filmy, gdzie przedstawia swój szerszy pogląd na świat, trzeba oglądać przez antyfoliarski filtr. Jego poglądy to często konglomerat popularnych teorii spiskowych od negowania wpływu człowiek na globalne ocieplenie poprzez dziwne wypowiedzi na temat szczepionek (mają modyfikować DNA) i pandemii (lockdowny kompletnie niepotrzebne, po noszeniu maseczki ludzie będą mieć grzybice płuc), aż do chemical trails i wibrowania. Niestety powiela też wiele fake newsów. Kiedyś sprawdzałem sobie na szybko w google podawane przez niego fakty i np. twierdził że w "mądrym" Singapurze wycofano szczepionki na grypę, a potem sprawdziłem to się okazało, że wycofano tylko szczepionki od dwóch z czterech producentów, ponieważ były źle przechowywane. To wszystko pokazuje jego słaby warsztat i brak autorefleksji. Podejrzewam że powtarza podobne brednie z kanałów anglojęzycznych.
Temu wszystkiemu towarzyszy taka internetowo-prawicowa amatorszczyzna, która kojarzy mi się z tymi wszystkimi kanałami o niezależnym myśleniu, czyli są sobie jacyś goście którzy nie są szeroko rozpoznawalnymi autorytetami, a bliżej im do youtuberów i sprzedają antidotum na wszystkie problemy tego świata.

Tego kurs na pewno nie kupię, bo Trader21 potrafi gadać w kółko o tym samym i pewnie jest powielone to samo co w książce lub w wykładach już opublikowanych. Za 3k to lepiej kupić PZU ( ͡
  • Odpowiedz