Wpis z mikrobloga

via Android
  • 108
@Smarek37 standardowy szlif to ok 0.5 do 1 milimetra. Przy bardziej zniszonych podłogach drżę się więcej ze względu na głębokie uszkodzenia oraz niewelowanie nierówności. W starych litych parkietach nie ma problemu gdyż warstwa drewna nadająca się do szlifu ma ok 1 centymetra. Dziś 95 procent moich montaży to podłogi warstwowe gdzie na górze mamy obług drewniany a na dole sklejkę lub podkład drewniany. Jeszcze kilka lat temu obług drewniany miał 6 milimetrów,
  • Odpowiedz
via Android
  • 17
@moniuszki są różne metody i narzędzia. Osobiście preferuję zestaw niemieckiego laglera czyli cykliniarka hummel i poletka trio. Do boków i narożników laglera flip i końcowo rotex od festoola. Do tego dobry odkurzacz i masa przeróżnych mniejszych zabawek. Pół Ducato narzędzi na cyklinowanie niezaleznie czy 20m2 czy 200m2
  • Odpowiedz
@Lowca90: W jakim działasz wojewodztwie? Czy szlifowanie podlogi zapyla wszystko dookola czy mozna to zrobic bez obaw o proch w calym domu gdzie sie zyje? Czy poza parkietami mozna tak zrobic tez schody?
  • Odpowiedz
via Android
  • 7
@jegertilbake Działam w Warszawie i okolicach. W chwili obecnej narzędzia wyciąga 99.9 procent urobku także mocno się nie pyli. Jak coś trzeba zabezpieczyć jak otwarta kuchnia to folia malarska i do przody. Tak schody także szlifuje.
  • Odpowiedz
@Lowca90: ouuu mordeczko zazdro i pełna zgoda z tematem parkiet vs panel.
Problem w tym, że ja np. mam parkiet:
a) na poddaszu
b) klejony oczywiście- subitem
c) który był już z raz cyklinowany, ale parkieciarz taki se, coś tam miał powpuszczać, żeby nie trzeszczał ale dalej jest dramat.

Jak będę coś ruszał, to wiem gdzie uderzać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
tellet - @Lowca90: ouuu mordeczko zazdro i pełna zgoda z tematem parkiet vs panel.
Pr...

źródło: 1000010863

Pobierz
  • Odpowiedz
via Android
  • 3
@jegertilbake @jegertilbake nie brać najtańszych :) najlepszą formą znalezienia dobrego fachowca jest poczta pantoflowa i polecenia od znajomych. Nie znam stawek w Trójmieście ale myślę, że cena ok 120 zł za metr kwadratowy gwarantuję dobrego fachowa i dobre materiały. Reszta to ocena potencjalnego wykonawcy przy oględzinach podłogi
  • Odpowiedz