Wpis z mikrobloga

Co sądzicie o przepowiedniach tradera? Likwidacja gotówki, pseudo-kryptowaluty emitowane przez bank centralny, upadek banków komercyjnych i utrata oszczędności przez ludzi, dążenie do zniszczenia klasy średniej?

Na mój rozum laika, patrząc na to, co się dzieje na świecie, na wskaźniki ekonomiczne, które pokazał - te teorie są bardzo prawdopodobne. Ale z drugiej strony, może on przesadza? W końcu chce sprzedać swój kurs inwestorski, który startuje w styczniu, więc zależy mu na wywołaniu niepokoju i skłonieniu ludzi do inwestowania (wg swoich wskazówek).

Mam trochę oszczędności, przeraża mnie to wszystko i zastanawiam się, co robić. Nie, nie chcę kupić jego kursu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale trzymanie pieniędzy na lokatach wydaje mi się ryzykowne. #ekonomia #swiat #bankowosc #gospodarka #polska #pieniadze #inwestycje
kociooka - Co sądzicie o przepowiedniach tradera? Likwidacja gotówki, pseudo-kryptowa...
  • 46
@38_tatat: kupowaliśmy na 3 osoby, więc się trochę rozłożyło, ale i tak nie żałuję, bo w sumie sporo się dowiedziałem. Pewnie duża część tej wiedzy jest w Internecie, ale uważam że lepiej mieć to scalone niż szperać po Internecie.

A w jaki sposób chcesz weryfikować jego wiarygodność? To nie jest książka która Ci mówi Kup A, Kup B, Nie kupuj C. Sam decydujesz w co zainwestujesz i robisz to na podstawie
Zacznę od tego, że wartość użytkowa wieloletnich przepowiedni tradera21 wynosi zero, słyszałem celny tekst, że przewidział on 15 z ostatnich 3 kryzysów.


@Traderrr: Jeśli się nie słucha albo nie rozumie to później się takie głupoty szerzy.
Trader po pierwsze nie robi żadnych predykcji co do rynków, jak już to tłumaczy pewne zjawiska i zachowania, pokazuje jak dane aktywo może się zachować i wskazuje na niedocenione aktywa które potencjalnie powinno wzrosnać. Mniej
@to_nie_tak_jak-myslisz:

https://encyklopedia.pwn.pl/haslo/predykcja;3962016.html
"Wynikiem predykcji jest prognoza"

Nie robi żadnych predykcji

wskazuje na niedocenione aktywa, które potencjalnie powinny wzrosnąć -> czyli prognozuje szansę na sukces danych aktywów


Wybierz jedno.

Jeśli nie zrozumiałeś/aś, to wyjaśniam, że tekst o 15 kryzysach był żartobliwy i nawiązuje do ciągłego czarnowidztwa, które ten koleś uprawia od jakichś 10lat, a na ciągłym trzymaniu ludzi w poczuciu strachu się najlepiej zarabia. Jego dziesiątki tekstów w stylu "ten system jest
@kociooka: trader21 zarabia na kursach, prowizjach maklerów, sianiu paniki, książce i kreowaniu własnego wizerunku eksperta (niepopartego wynikami finansowymi afaik). Warto zajrzeć w setki "niezależnych" niemalże identycznych opinii i ocen 9 i 10/10 jego książki na lubimyczytac z nowych kont, którymi chwali się u siebie na stronie (opinie z pewnością kupione). Do tego książka w cenie premium, jakby zawierała sekrety inwestowania a zawiera niewiele ponad podstawy. Nie lubię żerowania na naiwności, a