Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jestem studentem informatyki na polsl wydział AEI i to co się tam #!$%@? mnie przerasta. Z wielkim prawdopodobieństwem nie zdam pierwszego semestru i planuję od nowego roku podjąć studia na innej uczelni zlokalizowanej na terenie województwa śląskiego, na szczęście mam możliwość studiowania na uczelni prywatnej. Chciałbym się zapytać czy ktoś z was studiował na WSTI w Katowicach? Zdawałem sobie sprawę że studia informatyczne nie zrobią ze mnie programisty i do tego wymagana jest praca własna, lubię programować i z większymi lub mniejszymi przerwami robiłem to w wolnym czasie. Poszedłem na studia w celu łatwiejszego załapania się na staż (wydaje mi się ze to pomaga nawet w It), zdobycia wykształcenia wyższego i ogólnego rozwoju w It. W czasie studiów chciałem się dalej samodzielnie rozwijać, ale ta uczelnia odbiera mi tą możliwość przez ogrom absurdu z którym się spotkałem od września
1.Multum zabytkowego materiału programu studiów chyba od 2000 roku nie zmienili (np: Maszyna W na podstawach informatyki, której z tego co mi się wydaję używa się tylko na tej "wspaniałej uczelni" nawet profesor na ćwiczeniach to przyznał). Wiedziałem że to nie są studia programistyczne, ale liczyłem na ogólny rozwój z rzeczy do których sam by tak nie przysiadł sieci, systemy operacyjne, algorytmika, bazy danych itd.
2.Profesor z elektrotechniki na pierwszym wykładzie pokazał nam całki, i powiedział że wie że tego nie było jeszcze na matematyce (na której #!$%@? jak #!$%@?), ale 30 lat temu to było w programie i proszę nie pisać skarg xD. Dodatkowo w liceum nie miałem rozszerzonej fizyki więc czuję się tam jak na lekcjach chińskiego dla średnio zaawansowanych, a będzie tylko gorzej jak wejdzie Fizyka w następnym semestrze.
3. Jedyny przedmiot związany z programowaniem czyli podstawy programowania został zakończony na końcu października xD, (projekt zaliczony na 5 w pierwszym terminie) i to by było na tyle i proszę #!$%@?ć.
4. Kolejnym absurdem są dwa przedmioty prowadzone na zmianę jako jeden, teoria układów cyfrowych i arytmetyka układów cyfrowych. Arytmetyka polega na nauce bardzo dużej ilości metod konwersji i systemów liczbowych, by potem się #!$%@?ć na obliczeniach w czasie 10 minutowej kartkówki (nie można używać kalkulatora). Teoria układów cyfrowych to kolejny absurd bo jak bym się chciał się tego uczyć to bym na inny kierunek poszedł (wiem ze to MEN daje wytyczne jak maja studia wyglądać, ale nie wiem czemu jest tyle materiału z tego przedmiotu)
5. Matematyka na której dla mnie jest naprawdę duże tempo, pisałem rozszerzenie z matematyki i właśnie ją brałem do rekrutacji więc nie poszło mi źle jak się dostałem w pierwszym naborze. Nie dość ze jest duże tempo to dochodzą takie absurdy że np: w efekcie o pochodnej w jednym kroku nie można zrobić nawet jednego małego błędu bo od razu daje zero bo jakiś tam profesor wiele lat temu też kładł taki nacisk na to.
6. Upośledzony system blokowy w którym jesteśmy w stanie przejść ponad połowę cyklu wykładów, a potem dopiero zaczynać ćwiczenia od początku
7. No i ego niektórych profesorów #!$%@? w kosmos, ale z tego co wiem to chyba wszędzie tak jest
I tak można by było wymieniać i wymieniać... Jedyny przedmiot z jakiego jestem zadowolony w tej chwili to język ang bo naprawdę widać że Pani prowadząca ten przedmiot robi to z pasją. Chciałbym was zapytać o radę i co sądzicie o WSTI w Kato i specjalizacji Inżynieria Oprogramowania, lub innej uczelni na terenie śląska, która nie kładzie takiego nacisku na fizykę i można się tam czegoś nauczyć od ludzi, którzy maja coś wspólnego z branżą IT.
#studbaza #studia #zalesie #polsl #wsti

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5fdb4bfb35ed44000acde000
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 21
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@AnonimoweMirkoWyznania:każde studia IT tak wyglądają, oczywiście też zależy od wydziału, np : na wydziale matematycznym masz dużo matmy, na wydziale elektronicznym dużo elektroniki. Informatyka to nie tylko programowanie w najnowszych językach, warto chociaż trochę poznać assemblera, budowę kompa (ale nie że masz procesor, GPU i mobo, tylko jak zbudowane jest CPU). Programowanie to tylko wąska dziedzina informatyki - a ty studiujesz informatykę. Chcesz samo programowanie to idź na bootcamp
Edit :
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: hehe sławne pochodne na stronę A4 w poziomie, a do tego zielona biblia bodzenty <3
Mam znajomych w obu miejscach, na aei wyrzymał jeden. WSTI to wiadomo prywatna, ale coś trzeba robić żeby zdać, ale jest o wiele łatwiej.
Jest więcej programowania, czy czegoś się nauczysz, tego nie jestem stwierdzić. Na pewno jest mniej archaizmów.
Natomiast nie bądź zaskoczony, że tam też jest elektrotechnika, czyli liczenie obwodów itp. ale w
  • Odpowiedz
Multum zabytkowego materiału programu studiów chyba od 2000 roku nie zmienili (np: Maszyna W na podstawach informatyki ...

@AnonimoweMirkoWyznania: No tak bo powinni uczyć podstaw na współczesnych procesorach, bo kto nie lubi manuali na kilka tysięcy stron ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Agri: Jako student późniejszych lat informatyki na WSPANIAŁYM wydziale AEiI potwierdzam wszystko. Tak naprawdę pierwszy semestr to nawet nic w porównaniu z tym co odjaniepawla się póżniej (w tym ten słynny SMiW i Pan JP ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) Niedziałający "system" blokowy, laboratoria po 5h, #!$%@? nudne wykłady trwające +2h, wykłady pojawiające się PO laborkach z danego tematu, brak przygotowania materiałów w ogóle, niedziałające programy, ćwiczeniowcy
  • Odpowiedz
WybuchowyAzjata: @AnonimoweMirkoWyznania: Widocznie nie rozumiesz na czym polegają studia INŻYNIERSKIE. Sama nazwa wydziału, czyli Automatyka, Elektronika i Informatyka oraz fakt, że dziekan mocno siedzi w tematyce TUC, IoT odpowiada na Twoje pytanie dlaczego jest tyle rzeczy z elektroniki cyfrowej. Cała ekipa z 3 piętra siedzi w tych tematach, assemblerach, atmegach, IoT itd. Taki urok wydziału, nic nie poradzisz. Te studia (przynajmniej początkowe semestry) są mocno nastawione pod niskopoziomowe rzeczy. Jakaś
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: 2020 rok, a polscy studenci nadal dają się nabierać na "informatykę" na wspaniałym wydziale AEI. Na polsl masz kilka informatyk, a AEI może być najlepszym wyborem, ale nie musi. Jeżeli nie chcesz się babrać z elektroniką i fizyką, a interesuje cię matematyczne podejście do sprawy i algorytmiczna informatyka, radzę poważnie rozważyć MS. Progi podobne jak na AEI, w przeciwieństwie do wieży zjebów młoda kadra, naprawdę atrakcyjny sylabus, ciekawe specjalności (analiza
  • Odpowiedz
@Linuksiarz1: chodzi o to, że ktoś wyżej napisał, że po co się pcha bez rozszerzonej fizyki na studia informatyczne. Z reguły bez problemu można przejść fizykę na studiach informatycznych, poziom nie jest wybitnie wysoki i matura z fizyki nie odgrywa tak kluczowej roli.
  • Odpowiedz