Wpis z mikrobloga

Pamiętacie jak antyszczepionkowcy głosili kilka lat temu teorie o zaszczepieniu ludzi? Każdy kazał się im puknąć w głowę, wyśmiewając ich, że niby kto, po co i dlaczego miałby to robić xD
Nie jestem antyszczepionkowcem, daleko mi do większości teorii spiskowych tego świata, no ale ludzie na ten chiński katar po tak krótkich badaniach to ja #!$%@? taką szczepionkę. W ogóle widzę sporo osób tutaj, które na siłę robią z takiej postawy jakiegoś szura. No nie zaszczepie się ni #!$%@?, a Ty jak chcesz to się poddaj się szczepieniu przecież skoro wierzysz w działanie tej szczepionki to będziesz bezpieczny.
#koronawirus
  • 89
@Eleganckikapelusz: tez jestem przeciwny szczepieniu się jakaś wynalazkiem robionym na kolanie, gdzie sami producenci mówią ze nie mieli czasu przetestować produkt pod wieloma kątami. Te szczepienia to będzie ogromny przekręt i zmuszą nas do nich. Nie dostaniesz paszportu bez szczepienia, będziesz musiał pokazać ze byłeś szczepiony podejmując prace, posyłając dzieci do szkoły itp. Oczywiście przymusu nie będzie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 31
@Eleganckikapelusz: dokładnie, to z kilometra wali #!$%@? i krętactwem na taką skalę, o jakiej większość ludzi nawet nie myślała na poważnie. Szczepionki przetestowane i skuteczne oczywiście popieram z całego serca, bo dzięki nim ocalono kilkaset milionów ludzi na świecie, ale nie wierzę w to, że testowana kilka miesięcy szczepionka przeciwko jednej z odmian covid19 jest pozbawiona wad, działań niepożądanych i że na pewno nie będzie placebo (warunki transportu i przechowania nie
@Eleganckikapelusz: Jestem wdzięczny rodzicom, że nie byli "przygłupami" i normalnie zostałem zaszczepiony w dzieciństwie, tylko że to były szczepionki wieloletnie, które przeszły procedury medyczne i były stosowane już na bardzo dużej grupie osób. Każda szczepionka może zabić lub "uszkodzić", ale mając dużą próbkę i wiadomo co robić gdyby wystąpiłyby skutki uboczne. Przy obecnych szczepionkach dla dzieci jedynie bym sprawdził czy dana szczepionka przeszła badania i była już stosowana. Po prostu wierzę,
@Eleganckikapelusz: Przygotuj się na to że niezaszczepieni będą poddawani medialnej presji.

Będą się z nich śmiać że nie mogą swobodnie podróżować i zwiedzać innych krajów.

Moim zdaniem w mediach panuje taka jednogłośność, że to wszystko zaczyna być niepokojące. Ja tylko się obawiam żeby nie było trudności z utrzymaniem i znalezieniem pracy.
@Staraagrafka: Nie. Mamy szczepionkę teraz, ponieważ dopiero teraz mamy wystarczająco dobrze rozwinięte techniki sekwencjonowania DNA i RNA. Dzięki temu mamy w bazach danych mnóstwo sekwencji tego wirusa, które możemy porównać ze sobą i ustalić elementy wspólne. Szczepionki DNA też są dosyć nowe, ale zostały z powodzeniem zastosowane do opanowania epidemii innych wirusów u koni czy łososi.
@karygodnykartofel: Piszę teraz pracę o tym, więc głównie opieram się o artykuły naukowe po angielsku, albo notatki z wykładów. Pierwsze sekwencjonowanie człowieka to Human Genome Project, łatwo o nim znaleźć info w necie, bo był ogromny :) Czy o czymś innym ci podesłać info, co cię interesuje?
@Shatter: W szczepionce, o której pewnie stereotypowo myślisz, znajdują się jakieś elementy wirusa. Szczepionki DNA działają zupełnie inaczej. DNA w formie kolistej zawierający konkretny gen wirusa jest namnażany np. w bakteriach, izolowany do czystego preparatu i tak podawany. Taki DNA trafia do komórek APC we krwi. APC to komórki, które odpowiadają za prezentowanie antygenu limfocytom T tak, by mogła rozwinąć się odpowiedź swoista. W takim wypadku zamiast podawać wyizolowane białko wirusa
@light1: Ludziom bez pojęcia o nauce nie przetłumaczysz. Szczepionka powstała szybko, bo firmy miały wręcz nielimitowane finanse z funduszy państwowych/europejskich/federalnych, plus wszystkie firmowe zasoby były przestawione na prace nad szczepionką - ostatecznie pierwsza firma z działającą szczepionką zapisze się w historii i zarobi krocie na jej sprzedaży. Ale użytkownicy wykopu wolą grzać się w tych foliarskich czapkach i pieprzyć bzdury o niesprawdzonej szczepionce, która powstała za szybko hurr durr, niż cokolwiek