Wpis z mikrobloga

Pamiętacie jak antyszczepionkowcy głosili kilka lat temu teorie o zaszczepieniu ludzi? Każdy kazał się im puknąć w głowę, wyśmiewając ich, że niby kto, po co i dlaczego miałby to robić xD
Nie jestem antyszczepionkowcem, daleko mi do większości teorii spiskowych tego świata, no ale ludzie na ten chiński katar po tak krótkich badaniach to ja #!$%@? taką szczepionkę. W ogóle widzę sporo osób tutaj, które na siłę robią z takiej postawy jakiegoś szura. No nie zaszczepie się ni #!$%@?, a Ty jak chcesz to się poddaj się szczepieniu przecież skoro wierzysz w działanie tej szczepionki to będziesz bezpieczny.
#koronawirus
  • 89
  • Odpowiedz
@login-jest-zajety: Mylisz się, byłam bardzo sceptycznie nastawiona do szczepionek „robionych na kolanie”, a tutaj dostałam bazę do przeanalizowania. :) na pewno się przyjrzę, poczytam i przekażę dalej.
  • Odpowiedz
@Eleganckikapelusz: @Staraagrafka: Przecież nie wiecie jakie korona ma skutki uboczne w perspektywie 10 lat. Ja nie rozumiem, co to za logika.
Nie zaszczepię się bo szczepionka jest tylko testowana przez pół roku i nie wiadomo co będzie za 5 lat z zaszczepionymi. A COVID to niby co? 3 pokolenia już minęły od pandemii?
  • Odpowiedz
@login-jest-zajety: Pytanie było z nadzieją na jakąś obszerniejszą odpowiedź. Coś może w skrócie na temat produkcji w kontekście ryzyk? Ja chcę się zaszczepić, natomiast moje obawy, które mimo wszystko się pojawiły, rozwiewają odpowiedzi @light1
  • Odpowiedz
@lorelaj: Nieprawidłowym mRNA, czyli jakim, zawierającym błędy? mRNA zawsze powstaje na matrycy DNA, nie ma innej możliwości. Zależnie od polimerazy RNA częstość występowania błędów to 1 na 10 000 albo 1 na 1 000 000 par zasad, lub nawet jeszcze mniej - a nowe polimerazy to jest ta druga opcja. To ma ogromne znaczenie, bo stosowane mRNA będzie miało długość około kilkuset nukleotydów, może trochę ponad tysiąc, nie widziałem jeszcze
  • Odpowiedz