Wpis z mikrobloga

Siła była, tylko technika gdzieś #!$%@?ła. Dzisiaj upper body :)

O 2,5kg poprawiony rekord w tym wariancie, a rekordów być nie miało :P No ale poczułem siły 3board press vs chains, 249kg zrobiłem (185kg sztanga + 64kg z łańcuchów).
Niestety ale zupełnie to powtórzenie nie wyszło, straciłem "timing" jakoś dziwnie na deski odłożyłem sztangę, potem kompletnie straciłem napięcie, uciekły barki, sztanga zupełnie w różne strony poleciała, no ale na chama docisnąłem to, spoter nic nie pomagał, nie dotknął sztangi.

Teraz tak patrząc na nagranie, dochodzę do wniosku że błąd zrobiłem że dołożyłem ciężary na końcach sztangi, to utrudniło bój, i przez to mogłem utracić balans. No cóż lenistwo :P nie chciało mi się ściągać łańcuchów żeby założyć krążki lol.

Tak jak pisałem ostatnio, teraz sił w dni upper body będzie mniej, bo wcześniej upper robiłem w poniedziałek, czyli byłem "świeży" po wolnej niedzieli. Teraz upper robię we wtorki, a poniedziałki robię mocno dół ciała co męczy i wpływa niekorzystnie na ten trening wtorkowy. Ale specjalnie takie ustawienie, aby zapewnić maksimum regeneracji.

Potem JM press ale w trochę innym wariancie mianowicie, złapałem bardzo blisko, ręce na gładkiej części chwytu, bo ostatnio zrobiłem tak przypadkowo i poczułem że to inaczej "wchodzi" więc taki wariant sobie zrobiłem dla odmiany dzisiaj.

1h DB triceps extension behind head, kolejny raz próbowałem tego ćwiczenia i kolejny raz stwierdzam że lipa totalna jak dla mnie. Bardziej odczuwam barki które muszą stabilizować ciężar niż triceps.

3board vs chains 249kg x 1 (185kg bar weight + 64kg chains)
CG JM press 70x5 120x5 140x5 160x3
1h DB seated triceps extension behind head 3x12
Wide grip upright row 4x12 70kg
1h hammer curls 3x10
Band Facepull 3x15

#sport #silownia #mirkokoksy #mikrokoksy #pokazforme #strongaf
IntruderXXL - Siła była, tylko technika gdzieś #!$%@?ła. Dzisiaj upper body :) 

O ...
  • 11
No ale poczułem siły 3board press vs chains, 249kg zrobiłem (185kg sztanga + 64kg z łańcuchów).


@IntruderXXL: a na dzień dzisiejszy tak "klasycznie", to jaki masz maks w wyciskaniu?
Ciekawe ile nasz najsilniejszy benczer @Darksed zrobiłby w takim ćwiczeniu, pewnie z 300 kilo


@deshix: W takich "zaawansowanych" wariantach nie ma co porównywać się z innymi. Bo to są bardzo indywidualne warianty. Ten dla mnie jest niesamowicie trudny. Bo wysokość desek zabiera mi cały start z dołu, to w czym jestem dobry, i zostawia mnie w jednej z najgorszych dla mnie pozycji, a do tego łańcuch z każdym podniesionym centymetrem utrudnia
te łancuchy działaja podbnie jak gumy z tego co rozumiem? Im sztanga niżej tym są "lżejsze" bo więcej łancucha jest na ziemi, a im sztanga wyżej tym więcej łancucha podnosisz?


@In_thrust_we_trust: Pod tym względem tak :) Ale jednak różnią się od gum. Są mniej obciążające dla ciała, nie wymagają tyle stabilizacji, nie powodują efektu overspeed eccentric (nie przyciągają jak gumy). Do tego ciężar łańcuchów rośnie lub maleje o tyle samo na