Wpis z mikrobloga

Nie sądziłem, że napisanie podania o podwyżkę w #pracbaza będzie takie problematyczne. Tyle wzorów w necie, a niczego nie da się zaadaptować do warunków w tej firmie. Tu nie było, nie ma i nie będzie żadnych szkoleń, możliwości rozwoju. Co mam napisać?

Że od pięciu lat nie dostałem ani grosza więcej? Że zielonka bez jakiejkolwiek wiedzy ma taką samą stawkę jak ja po 9 latach? Że sam mam wiedzę większą niż 20 letni pracownicy na moim stanowisku? Wiecznie słyszę tę samą ściemę, że mam najwyższą stawkę w firmie, a się okazuje, że jest zupełnie odwrotnie. Na chu... ja się staram? Regularnie szkolę młodych pracowników, nie rzadko podszkalam doświadczonych, jak są "trudne sprawy" na maszynie to zawsze mnie wołają bo wiedzą, że #heidenhain mam w małym palcu. Z moich uniwersalnych programów #cnc korzysta cała firma, jestem w ...uj elastyczny ze zmianami, praktycznie na każde zawołanie co już pod pracoholizm podchodzi. Zawsze cicho i szybko wykonuję swoją robotę bez narzekania. Potrafię obsługiwać 5 maszyn, gdzie typowy pracownik zatrzymał się na dwóch. I co mam z tego? Gówno mam! Stres, nerwy, cholernie niską samoocenę i w sumie dość pracy na #cnc Chcę odpocząć (,)

I w sumie, powyższymi gorzkimi żalami sam sobie odpowiedziałem na zadane na samym początku pytanie ( ͡ ͜ʖ ͡) ale jak to qrfa zaadoptować do wniosku o podwyżkę, żeby miało ręce i nogi, a nie wyglądało jak proszenie się jałmużnę???

#pytanie #zalesie
Pobierz z.....y - Nie sądziłem, że napisanie podania o podwyżkę w #pracbaza będzie takie prob...
źródło: comment_1606629739m4Dob2MmVOFZGkZAtsxCr0.jpg
  • 76
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@zaorany: Problem w tym, że od samego początku nie starałeś się o podwyżkę. W normalnym rozwoju zawodowym na pewnych stopniach idzie się do szefa i renegocjuje stawke. Jeżeli nie może dać wiekszej stawki to się umawiacie na nowe szkolenia, czyli firma opłaca.
@zaorany: takie firmy traktują pracowników jak niewolników. Co zrobisz z tą wiedzą to już twoja sprawa. Znajdź coś innego Rzuć papierami i powiedz ze jak nie będzie podwyżki to się żegnamy jak jesteś coś wart dla nich to dadzą. Wiem że doszedłes do moich wniosków sam, chciałeś się tylko pozalic. Niestety robotnik i szary pracownik w kapitalizmie jest nikim, ale potem przyjdą dzieciaki i hehe żadnych praw lewaki. Pozdrawiam
@zaorany jesteś jakiś nienormalny, najpierw kreujesz się na fachowca, zbawcę firmy który to dźwiga ciężar całego zakładu a później piszesz ze to nie jeden komornik cie ściga, że na l4 pół roku siedziałeś, a to psychiatryk. Nie jesteś widać niezastąpiony a że się pod dupa pali to masz problem. I po co ta agresja do ludzi którzy ci współczują, ja się zbytnio nad przegrywami nie lituje bo to twoje wybory do tego
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zaorany: zagróź im, że się zwolnisz. Mnie też dołożyli obowiązków, a stawka ta sama, też waliłem nadgodziny i jak się chciałem zwolnić to postanowili mi podwyższyć 500 zł brutto, ale jak mi dołożą jeszcze obowiązków xd łatwiej będzie ci się zwolnić, bo nawet jak dostaniesz podwyżkę to ich mentalność się nie zmieni.
@zaorany Skończ płakać jak #!$%@?. Jak nie możesz zmienić pracy w PL to jedź za granicę. Spłacisz dług szybciej.

Pokazałeś januszowi, że jesteś jego murzynem to tak Cię traktuje.

Jak ktoś Ci na rozmowie o podwyżce wyjeżdża z L4 to mu mówisz, że ok to zarazisz na drugi raz pół zakładu.

Niestety do rozmów z pracodawcą trzba mieć jaja. Ty ich nie masz. Do tego się zasiedziałeś.
@Anoniemamowy: Wiem, że błąd zauważyłem go jak już edytować nie mogłem. Autokorekta mi się coś roztroiła i poprawiło na zły wyraz nic nie poradzę z góry wszystkich przepraszam( ͡° ͜ʖ ͡°)
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Popularny_mis: nie pali się dupa. Ostatnią podwyżkę wynegocjowałem 5 lat temu, czas najwyższy na kolejną, zwłaszcza gdy się dowiaduję że pracownik, którego jeszcze niedawno szkoliłem zarabia tyle samo. Nie jestem niezastąpiony, mam tego świadomość więc nie chcę palić za sobą mostów bo pole manewru mam zerowe. Ale musiałbyś mnie osobiście znać żeby mieć jasność sytuacji. A psychiatryk, komornicy to moje życie prywatne i pracodawcę gówno to obchodzi (i w sumie powinno)
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Dudleuss: Spróbować trzeba ( ͡° ͜ʖ ͡°) Treść podania już mam. Ostatnie szlify, wieczorem drukowanie, kilka ćwiczeń przed lustrem i we wtorek myślę, że się spotkam z dyrektorem. Po nocnej zmianie nie będzie łatwo ale przynajmniej zmęczenie osłabi emocje, z którymi niestety sobie nie radzę :)
@zaorany: Mój brat niedawno poszedl po podwyzke i nic nie ugrał. Tydzień później powiedział, że sie rozgląda za konkurencyjnymi ofertami - podwyzka 15% od reki sie znalazla.
W wynagrodzeniu nie chodzi o to na ile zaslugujesz.

BTW znam historię innego programisty CNC który był w sytuacji jak Twoja i.... wziął kupił frezarke CNC w kredyt i zaczął sam świadczyć usługi. Roboty ma tyle, że spac nie ma kiedy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@tony728: problem z częstymi zmianami z tytułem "chcę zarabiać wreszcie nieco więcej" jest taki, że przyszli pracodawcy, zwłaszcza ci starszej daty, co robili 50 lat w jednej firmie, mówią, że skaczesz jak motylek z kwiatka na kwiatek. A Ty po prostu chcesz zarobić, bo ceny rosną, bo koszty wyższe, a wiedza też nie stoi w miejscu, tylko się powiększa.
A on, szefu janusz, mówi, że on to kiedyś za darmo robił,
@cluiv: generalnie tak wyglada walka o podwyżkę. Szukasz roboty za lepsze pieniądze nagrywasz temat a potem atakujesz pracodawcę i spokojnie argumentujesz dlaczego Ci się należy a jak nie to cyk wypowiedzenie albo podwyżka już trzeci raz tak swojego bosa ogrywam a w styczniu zamierzam jeszcze raz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@zaorany: ja bym szedł w to co mówi @PfefferWerfer a @widme to już w ogóle, ale raczej nie dostaniesz kredytu na maszynę (możesz na nią za granicą zarobić ( ͡° ͜ʖ ͡°) ).
Możesz napisać ile zarabiasz i jaki dług masz? Ogólnie jeśli faktycznie kozak, tak jak to piszesz, to powinieneś sporo siana zarabiać (w PL, nie mówiąc o zagranicznych fuszkach). Teraz cwaniaki w CNC są naprawdę
@zaorany: Jesteś #!$%@?ą. Postaw się twardo że chcesz takiej i takiej stawki. Może być email. Jak nie dostaniesz to #!$%@?.
Ja byłem podobną #!$%@?ą. I myślałem że nie lubię programować. Przepracowywałem się i obrzydziłem to sobie. Jak zacząłem pracować normalnie za normalną stawkę w fajnym otoczeniu to wróciła mi pasja.