Wpis z mikrobloga

Są tu jakieś eko świry? Chciałbym wam oświadczyć, że moja 2,5 litrowa benzyna ma:
- zaslepiony EGR służący do recylkulacji spalin
- wycięty w #!$%@? DPF służący do oczyszczania spalin,
- Pan Mietek na stacji kontroli pojazdów podbija mi badania techniczne bez pytania.
Jednym słowem SRAM na waszą ekologię ( ͡º ͜ʖ͡º)
#ekologia #przyroda #motoryzacja #heheszki
  • 103
@Fobiczek i tak myślę że Polska jest w miarę eko, bo poza kopcącymi dieslami sporo jest benzyniaków w gazie, a jak wiadomo nie tylko liczy się w ich przypadku cebula ale także ekologia ( ͡º ͜ʖ͡º) montujesz gaz i stonks
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Fobiczek: Golf 3 1.9tdi jeździłem ponad rok bez wydechu. Rura gdzieś odpadła bez różnicy dla mnie.
EGR zaślepiony bo to niepotrzebne dziadostwo.
Nim się skaplwm że mam dziurawy przewód od intercoolera to na wysokich obrotach kopcił tak że zostawiał sporą chmurę dymu i farbował trawniki :D
Gdyby nie rdza to dalej bym nim jeździł
I w jaki sposób nowe auta lepsze ? Droższe czesci, komputer nie pozwoli ci jechać bo EGR/katalizator/dpf/inne
jest coś na wzór dpfa, taka puszka przy wydechu.... Może pomyliłem nazwy ale sposób działania jest ten sam


@Fobiczek: oooo specjalista jak z koziej dupy trąba, chciałeś wydymać ekostystem a to mechanik Ciebie dyma :P
@Fobiczek jeśli to nie zarzutka i 2.5 wolnossak to dzbanie to Ci nie zamula silnika, wycięcie kata Ci go bardziej zamuli xD
@Heady1991 jak wyżej jak nie ma turbo to ten przelocik tylko mocy odejmie xd

@Mietla05 to tak nie działa, pierwsze sondy przed katem regulują skład mieszanki, drugie zaś najczęściej sprawdzają tylko sprawność katalizatora i nic więcej. Chociaż w nowszych autach podobno mają możliwość delikatnie przy składzie grzebac, ale na ile
Czasami się zastanawiam czy jakby w czasach naszych dziadków i pradziadków był internet to by ludzie pisali komentarze, że nie dadzą sobie zamontować wody, prądu czy kanalizacji...

...a później sobie przypominam, że przecież w sumie w Polsce pisali tylko broszury/książki na ten temat :)
@Fobiczek: no i #!$%@?, jak zalozysz lpg to bedziesz i tak bardziej eco niz wiekszosc nowych samochodow, a niedlugo bedziesz mogl wjzdzac do centrow miast jako auto ekologiczne