Wpis z mikrobloga

Mamy z Żoną już dość Warszawy. Ciągły pośpiech, tłumy w komunikacji, korki, zapach spalin, szarówka, ceny nieruchomości z kosmosu. Szczerze marzymy o wyprowadzce. I tu pojawia się pytanie- dokąd?
Chcielibyśmy zamieszkać w jakimś innym mieście wojewódzkim lub w większej mieścinie (ok. 100 tys. mieszkańców) dobrze skomunikowanej (PKP, trasy szybkiego ruchu), z zabytkowym rynkiem i możliwością wyskoczenia na szybki wypad za miasto na łono natury. No i przede wszystkim, żeby nie była to Polska D. Jakieś propozycje? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#przeprowadzka #miasto #warszawa
  • 170
  • Odpowiedz
@shinX No wiadomo że dużo młodych osób wyjeżdża do miast w których są większe możliwości jak Wro czy Kato, ale przecież samo w sobie jest dobre do ustatkowania się. Dobre połączenia drogowe i kolejowe, w samym mieście i znajdzie się jakaś knajpa i dużo terenów zielonych. Wiadomo bez jakiegoś szału z knajpami, ale w końcu to zwykle miasto wojewódzkie z 100k ludności
  • Odpowiedz
Bielsko-Biała będzie idealnym wyborem dla was. Sam mieszkam w Cieszynie ale do Bielska często jeżdżę. Są tam 3 galerie, blisko do gór, szkoły z dobrym poziomem nauczania, drogi tutaj mamy o wiele lepsze niż na wschodzie Polski (mam rodzinę na lubelszczyźnie). Blisko są Czechy, także można zrobić sobie zakupy w niedziele niehandlową. Góry to dla mnie największy plus tej lokalizacji bo weekend można fajnie i aktywnie spędzić
  • Odpowiedz
@klintoniusz ja polecam Elbląg, do Gdańska około 30 minut a do stolicy 3 godziny. Nad morze też 30 minut bez korków. Nad jeziora około godziny. Na prawo od Elbląga Wyżyna Elbląska na której można szaleć MTB albo w stronę Malborka Żuławy, na których można jeździć i jeździć rowerem nie męcząc się tylko kilometry trzaskać.
  • Odpowiedz
@klintoniusz: Tez jestem z okolic Siedlec i tez mieszkam teraz blisko Galerii Mokotow ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) A w temacie to glosowalabym na Toruń, urzekło mnie to miasto.
  • Odpowiedz
@Front: Mokotów, okolice Galmoku.


@klintoniusz: to po prostu wybrales zla lokalizacje. Rownie przesrane kupic sobie mieszkanie na Odolanach w okolicach Jana Kazimierza czy na Chrzanowie. Same blokowiska. Ale sa przeciez duzo bardziej zielone rejony Warszawy, a jak Warszawa za duza to mozna pomyslec o zielonej Wesołej lub miejscowki obok Kampinosu takie jak Lipkow czy Klaudyn. A troche blizej Latchorzew
  • Odpowiedz
Rzeszów usługami stoi, nie znam nikogo kto by tam zostawał dłużej niż początek kariery


@KedzioRRz: prawnicy, bo w Krk prawników jak mróków i pieniądze robią dopiero po powrocie zazwczyaj do Rzeszowa właśnie.
  • Odpowiedz
@swinkapl: Zamość? XD
Przecież tam nic nie ma. Jeździłem tam czasem do rodziny, do okoła pełno wiosek, miasto żyje dzięki Ukrainie, pracy mało, większość wyjeżdża gdzieś na zachód Europy lub chociażby i Polski...

Jeśli miałbym opowi coś doradzić, to faktycznie Dolny / Górny Śląsk lub Podbeskidzie. @klintoniusz:
Bielsko jest faktycznie fajnym miastem, jest i dużo pracy, a jak nie w samym Bielsku, to godzina drogi do Katowic, w których roboty jest od groma. Do tego jest blisko Czech i Słowacji, więc zawsze można na weekend sobie pojechać na wycieczkę. Koledzy z Bielska z którymi pracowałem bardzo sobie
  • Odpowiedz
@klintoniusz: A może Szczecin? Miasto wojewódzkie, dobrze skomunikowane (jak ukończą S6, to i do Trójmiasta będzie rzut beretem)? Dużo terenów zielonych, blisko do Niemiec, jak lubisz na rower wyskoczyć, a drogi i ścieżki o klasę lepsze, niż w PL.
Fakt, teraz jest mnóstwo korków, ale to z racji rozbudowy infrastruktury drogowej, czy budowy zupełnie nowych odcinków. Za 2 lata będzie bajka.
  • Odpowiedz
@klintoniusz: Środa wlkp./gmina Kórnik(alczolwiek tutaj blisko do krzesin i lotniska) - 20min do Poznania Ską, pod nosem autostrada A2; brak terenów zalewowych, jest w miare zielono. Z Środy idzie pociąg na Poznań
  • Odpowiedz
@klintoniusz: Ze swojej strony bardzo polecam Ci Rzeszów. Miasto jest czyste, bardzo dobrze skomunikowane, jest w nim wszystko, czego potrzeba człowiekowi a od wlotu do wylotu pieszo przejdziesz je w 45 minut. Rzeszów jest od wielu lat bardzo sprawnie zarządzany, ciągle się rozbudowuje i unowocześnia. Bez problemu możesz się po nim poruszać samochodem, komunikacją miejską czy rowerem, natężenie ruchu jest raz większe, raz mniejsze, ale tu nigdy nie spędzisz w
  • Odpowiedz
  • 5
@klintoniusz Zielona Góra. Wg mnie optymalne, jest jakieś życie, knajpy, ale pełno lasów dookoła. Blisko do gór, prawie tak samo blisko do morza. Trochę jezior. Mało pisowskie (jeżeli ma to dla ciebie znaczenie xd). Blisko do Niemiec w razie W xd
  • Odpowiedz