Wpis z mikrobloga

Mamy z Żoną już dość Warszawy. Ciągły pośpiech, tłumy w komunikacji, korki, zapach spalin, szarówka, ceny nieruchomości z kosmosu. Szczerze marzymy o wyprowadzce. I tu pojawia się pytanie- dokąd?
Chcielibyśmy zamieszkać w jakimś innym mieście wojewódzkim lub w większej mieścinie (ok. 100 tys. mieszkańców) dobrze skomunikowanej (PKP, trasy szybkiego ruchu), z zabytkowym rynkiem i możliwością wyskoczenia na szybki wypad za miasto na łono natury. No i przede wszystkim, żeby nie była to Polska D. Jakieś propozycje? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#przeprowadzka #miasto #warszawa
  • 170
  • Odpowiedz
@klintoniusz: zapraszam do Gdyni. Trochę większa niż 100k ale rozciągnięta bo jest wciśnięta między park krajobrazowy a morze. "Starówka" z lat 20tych ale za to Gdańsk blisko. Bardzo czyste powietrze bo ciągle wieje:)
  • Odpowiedz
@klintoniusz: Do Bielska przeniosłam się z Katowic. Ogólnie dużo na plus, bliskość gór przede wszystkim, ładny rynek, trochę mało atrakcji kulturalnych,jak jest jakiś koncert albo stand up to bilety rozchodzą się w 5 minut. Ale klimatyczne knajpki do posiedzenia są. Duży smog niestety. I #!$%@? droga zarówno do Krakowa jak i Katowic. Myśmy mieszkanie kupili w centrum, odnowiona kamienica, wykończone pod klucz, z łazienka i kuchnia w wysokim standardzie za
  • Odpowiedz
@klintoniusz ja od siebie dodam... Mikołów, małe miasteczko niedaleko Katowic (około 40k) mieszkańców), jeśli mieszkasz w części typu Borowa wieś czy Paniowy to do centrum Katowic masz jakieś 15-20 minut autem, jednocześnie jesteś daleko od wielkomiejskiego zgiełku. Piekny rynek, ogród botaniczny, dookola pełno lasów, w pobliskich Łaziskach górnych obok MOSiRu jest chyba najładniejszy plac zabaw jaki widziałem, moje dzieciaki go uwielbiają. W góry niedaleko... Mieszkałem kilka lat w Sosnowcu, potem mnie
  • Odpowiedz
@klintoniusz: ja byłem w Kielcach w te wakacje i się zakochałem, cudowne miasto i mega inaczej odczuwalne porównując z codziennością w Warszawie, pozostaje tylko kwestia pracy
  • Odpowiedz
@klintoniusz: Również polecam Gdynię, mieszkam tu od dwóch lat i nie wyobrażam sobie lepszego miejsca do życia aktualnie.
W następnym roku planuje kupno chaty w okolicach Gdyni, a z uwagi na budowę 'drogi kaszubskiej' wydaje mi się, że sporo bolączek związanych z uciążliwym dojazdem może minąć.
Sam pochodzę z wiochy zabitej dechami, uwielbiam naturę oraz jazde na rowerze po lesie i tutaj mam to wszystko na wyciągnięcie ręki.
  • Odpowiedz
@klintoniusz ja jestem z okolic Lublina. Bardzo lubię nasze stare miasto, dużo fajnych knajpek i wszystko ładnie wygląda. Poza tym miasto jak miasto ¯_(ツ)_/¯, bardzo zbite, wszędzie jest blisko - oczywiście komunikacją miejską
  • Odpowiedz
@klintoniusz: Zielona Góra! W góry 2h nad morze 3h, do Berlina 2,5h. Dookoła miasta lasy ale i w mieście dużo terenow zielonych. Ścieżki rowerowe, fajne jeziora w zasięgu 0,5-1h jazdy. Mieszkańców 150 000
  • Odpowiedz