Wpis z mikrobloga

Mamy z Żoną już dość Warszawy. Ciągły pośpiech, tłumy w komunikacji, korki, zapach spalin, szarówka, ceny nieruchomości z kosmosu. Szczerze marzymy o wyprowadzce. I tu pojawia się pytanie- dokąd?
Chcielibyśmy zamieszkać w jakimś innym mieście wojewódzkim lub w większej mieścinie (ok. 100 tys. mieszkańców) dobrze skomunikowanej (PKP, trasy szybkiego ruchu), z zabytkowym rynkiem i możliwością wyskoczenia na szybki wypad za miasto na łono natury. No i przede wszystkim, żeby nie była to Polska D. Jakieś propozycje? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#przeprowadzka #miasto #warszawa
  • 170
@klintoniusz: Olsztyn jest super.
Jak masz dzieciaka, to brałbym miasto „nizinne”.
Bielsko jest prześliczne, ale wszędzie pod górę. Przez to, głównie jeździsz samochodem. Nie pojedziesz rowerem po bułki, bo się zziajasz. To samo dzieciak na korepetycje.
Jak jedna droga zakorkowana, to jeździsz przez osiedla w te i nazad.
Nawet jak dobrze znasz okolicę, to używasz nawigacji, bo: śnieg, wypadek, wąskie drogi, lód, auto w rowie.
Drogi i domy budowane pod zagranie
@klintoniusz: Południe lub zachód Polski (chodzi o ten pas najgęściej zaludniony, od Poznania, przez Wrocław, Katowice, Kraków i kawałek dalej z pobliskimi mniejszymi miejscowościami). Dawno temu (>10 lat) wyjechałem ze swojego rodzinnego małego miasta (małopolskie), ale dzisiaj widzę, że jest całkiem nieźle zadbane (w sensie drogi nowe, sklepy te same) zupełnie jak miasto pod Wrocławiem w którym mieszkałem rok temu.

+oczywiście natura dosłownie za oknem - rzeka w pobliżu, pagórki, pola
Phallusimpudicus - @klintoniusz: Południe lub zachód Polski (chodzi o ten pas najgęśc...

źródło: comment_16050154022U6k0yrePBwQ8d9K3cZvCk.jpg

Pobierz
@klintoniusz z miast, które dobrze znam jako mieszkaniec:

Toruń jest bardzo nudnym miastem. Fajnie jest odwiedzić raz do roku i tyle. Miasto w którym ciekawa jest jedynie starówka i najbliższa okolica. Dzielnica Bydgoskie Przedmieście jest wpisana do UNESCO przez swoją zabudowę (prawie same kamienice) ale oczywiście większość mocno zaniedbana. Fajny jest też Las Bydgoski zaraz obok. Potężny obszar do spacerowania tak, że można zapomnieć, że w ogóle jest się w mieście. Nawet
@klintoniusz: Wrocław! O wiele mniej rozłożysty w porównaniu do Warszawy. Świetny klimat miasta, nawet w centrum można znaleźć ciche osiedle. Blisko do Czech, gdzie tez są świetne szlaki, dobre piwko i niskie ceny ;)
@klintoniusz: Przeprowadzić się łatwo, ale w takich mniejszych miastach nie ma pracy, dlatego przeprowadziłam sie z Lublina do Wrocławia. Z podanych przez ciebie powodów zrezygnowałam z Warszawy. Wrocław jest fajny, ciekawy ale komunikacja to szkoda gadać. Okolice turystycznie są świetne za to, góry jeziora i kupa atrakcji wszystko blisko, akurat na jednodniowe wypady.
@klintoniusz: Olsztyn jest spoko dla tych, którym jest wszystko jedno czy idąc chodnikiem w centrum miasta minie się rodzinę z dziećmi czy dzika z młodymi ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kiedyś można było zobaczyć też szopa ale ktoś go łopatą załatwił ¯\_(ツ)_/¯
@klintoniusz: i jeszcze jedno mi się przypomniało bo nie mogę już edytować. Mieszkania jak na taką dziurę są MEGA drogie, jakieś dziwne lobby albo mafie działają chyba bo uj jeden wie kogo stać na takie ceny w mieście gdzie jak nie masz znajomości to szczytem marzeń jest 3k netto.