Wpis z mikrobloga

Mamy z Żoną już dość Warszawy. Ciągły pośpiech, tłumy w komunikacji, korki, zapach spalin, szarówka, ceny nieruchomości z kosmosu. Szczerze marzymy o wyprowadzce. I tu pojawia się pytanie- dokąd?
Chcielibyśmy zamieszkać w jakimś innym mieście wojewódzkim lub w większej mieścinie (ok. 100 tys. mieszkańców) dobrze skomunikowanej (PKP, trasy szybkiego ruchu), z zabytkowym rynkiem i możliwością wyskoczenia na szybki wypad za miasto na łono natury. No i przede wszystkim, żeby nie była to Polska D. Jakieś propozycje? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#przeprowadzka #miasto #warszawa
  • 170
  • Odpowiedz
@klintoniusz: Wybierz Lublin a będziesz Pan zadowolony ;)
Miasto spokojne z dobrą komunikacją, dosyć zbite więc nie jest rozlazłe, dużo nowych osiedli, odświeżanie starych, widzę z roku na rok jak coraz bardziej dbają o przestrzeń zieloną i wizualny aspekt miasta. Drogi w przebudowie, pełno super knajp i ludzi, studentów więc jest fajnie i przyjemnie.
Obok lublina masz jeziora, parki narodowe, blisko do Sandomierza, Świętokrzyskiego, Roztocza. Świetna obwodnica i ekspresówki do
  • Odpowiedz
@klintoniusz: Olsztyn jest ok bo:
- kompaktowe miasto, układ poniemiecki
- dobra komunikacja publiczna
- prawie brak smogu
- jezioro w mieście z dobra infrastruktura do żeglowania
- 1.5 godz
  • Odpowiedz
@sarnazlasu: Odpadły mi zamówienia od osób pracujących w Pratt, nikt się głośno nie przyznaje, ale tam chyba była redukcja. Mogę się mylić, jednak z pewnością Rzeszów ma sporo dużych firm lotniczych, a te jak wiemy nie mają teraz prosperity. Także wnioskuję po części z własnych doświadczeń, a po większej części przypuszczam.
  • Odpowiedz
@bastianbastiante: Trójmiasto odpada. Za daleko od rodziny i w ukochane góry. Morze też lubię, ale wkurzałbym się, że w Trójmieście często piździ wiatrem od Bałtyku i ogólnie jest chłodniej niż w pozostałej części kraju ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@klintoniusz: #rzeszow here. Praca - nie wiem do konca bo nie pracuje w Rze, pewnie zależy od zawodu - jak wszędzie. Najlepiej wyprowadzajac sie z WWa zabrać ze sobą prace i robić zdalnie :) Drogi ok, mieszkań w cholere, Bieszczady blisko, szbka komunikacja na zewnatrz - autostrada, lotnisko. Wyprowadzasz się z WWa kupujesz dom albo mieszkanie w Rze + do tego domek w Bieszczadach :) Wbrew pozorom w
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@klintoniusz: Toruń:
Plusy:
-Starowka w, której idzie się zakochać na dobre,
-Duzo inwestycji drogowych co wpływa dobrze na bezpieczeństwo poruszania się po mieście,
-Toruń i okolice obfituje w zabytki po krzyżakach oraz po zaborach pruskich,
-Godzine od Torunia masz Bory Tucholskie, które są zielonymi płucami regionu, a i sam Toruń posiada ciekawe lasy w swoich granicach administracyjnych, pojezierze Brodnickie, które jest
  • Odpowiedz
@klintoniusz: Ktoś już napisał, że cały Śląsk. To ja to może doprecyzuję. Śląsk jest rewelacyjnie skomunikowany- mam tu na myśli sytuację, że obojętnie jakie miasto na Śląsku wybierzesz będziesz miał rewelacyjny dojazd w Góry, do Kato, Krakowa itd. Bielska. ale oczywiście jak na całym Śląsku- smog:/ ludzie są ok, mają dużo wydarzeń kulturowych, fajne widoki. Tychy z domem to też jest opcja, Rybnik- fajny Rynek i ludzie- ale smog i
  • Odpowiedz
@klintoniusz: Ceny mieszkan w bielsku w porownaniu do zarobków są moim zdaniem wysokie. Jest to popularna miejscówka dla osób zmeczonych dużymi miastami jak wwa czy katowice, oraz szczegolnie popularne u osób przedemerytalnych z górnego śląska, co ma odzwierciedlenie w cenach (ludzie wydaja oszczednosci zycia na mieszkanie w ładnym miejscu na emeryturze).

Samo miasto jest świetne do mieszkania, jak ktos lubi aktywności górskie.

Co do pracy to oststnio mi sie rzuciło
  • Odpowiedz
  • 3
@klintoniusz przejedź się kiedyś do Rzeszowa. Dużo znajomych ludzi mi polecało. Pod paroma względami miasto umarłe kulturowo bo nie dzieje się tyle ile w dużych miastach, ale za to bardzo dobra baza wypadowa czy to w góry, czy w Bieszczady, jednocześnie świetne ścieżki rowerowe i wszędzie rowerem dojedziesz szczególnie że miasto nie jest duze. A przy okazji ma wszystko co miasto może zaoferować - większość dużych sklepów, różnorakie jedzenie paru części
  • Odpowiedz