Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@trogatelnaya_raduga: serio to taki problem? Gotuję zależnie od tego gdzie w gościach jestem na gazie, ceramicznej (grzejnej oporowej) czy indukcji. Wszystko intuicyjnie się łatwo lapie bo nie wierzę żebym az takim talentem w kuchni był.
  • Odpowiedz
@trogatelnaya_raduga: szczerze mówiąc jestem w szoku, bo ja przeniosłem się z gazówki na indukcję zupełnie bezproblemowo. Może to kwestia dobrej płyty, a może tego, że nie każdy czyta instrukcję, gdzie na przykład w mojej płycie jest tak, że jak mam podział mocy od 1 do 14 to 7 nie oznacza, że to jest 50%, bo to nie idzie tak idealnie skokowo.

Więc ja osobiście, po już jakimś dłuższym czasie użytkowania
  • Odpowiedz
@trogatelnaya_raduga: Tez kiedyś myślałem ze tylko gaz, ale od kiedy się przeprowadziłem i mam indukcję widzę więcej plusów niż minusów. Ogarnij instrukcje obsługi płyty i na jakich stopniach ustawiać ja to albo zrob to metoda prób i błędów to będzie ci się dobrze gotować
  • Odpowiedz
@koluh nie brałem tego pod uwagę myślałem że na białym będzie widać no czarne przypalenie okrąg od garnka, ale cholera jak czytam to masz w 100% rację , tylko czemu białych jest taki mały wybór jak są lepsze od czarnych, teraz mam czarnego zwykłego elektryka i są wypalone miejsca po naczyniach a znalazłem gdzieś zdjęcie białej i nic a nic. Mireczku chce ci podziękować bardzo
  • Odpowiedz