Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Sprus: delikatnie jakiś mały garnuszek posmarować masłem i wrzucić cebulę przy mocnym grzaniu. I trzeba pilnować i obracać, bo się potrafi skubana zapalić. Najlepiej wychodzi w garnku z nierdzewki, bo do emalii przywiera.
  • Odpowiedz
@trogatelnaya_raduga Szczerze to mam indukcję od 2 miesięcy i jeszcze nigdy nie udało mi się tak odpicować rosołku jak na płycie. Pewnie dlatego, że 9 stopni grzania i można minimalnie na 3, gaz ciężko tak skręcić
  • Odpowiedz
@trogatelnaya_raduga: Gazówka to g---o totalne. Na indukcji albo elektryku ugotujesz żarcie - wyłączasz grzałkę, przygotowujesz wszystko do podania żarcia i stoi elegancko gorące jedzonko. A na gazówce - n------a Ci, gotuje się, kupi, bąbluje, przypala, przykręcisz lekko, jebs, przestaje się gotować, a za 10 minut zimne.
  • Odpowiedz
@trogatelnaya_raduga:
może garnki/patelnie mają niewłaściwe dno i indukcja nie działa jak należy. Na zwykłej patelni muszę dawać 80% mocy żeby usmażyć mięso, a na patelni przeznaczonej na indukcje 45%. Na początku przez to przypalałem wszystko. To samo tyczy się garnków, jeśli dno jest niewłaściwe, to nawet na 100% mocy, woda się w nich nie zagotuje.
  • Odpowiedz
@trogatelnaya_raduga: jak kupiłeś g---o Aristona jedno fazowego to nie masz co się dziwić. Tylko trzy fazy, najlepiej Boscha. Kuchenka bezgłośna nawet na trybie boost. Grzanie ciągle a nie gunwo przerywające.
  • Odpowiedz