Wpis z mikrobloga

@Vasenka:
Komunikacja - w jaki sposób przekazać jasno czego się chce (dużo osób ma problem z weź to i zrób tamto)
Radzenie sobie ze stresem - w jaki sposób możesz pokonać niemoc, stres, przełamać się w trudnych sprawach
Zdrowe życie - dlaczego sen jest warty każdej minuty, jedzenie zdrowo i co kiedy mam szkodzi, czemu monsterek to zły pomysł i jaka herbata da Ci ten sam efekt
Życie w społeczeństwie -
@AZ-5: @Vasenka: jest w szkole na lekcjach przedsiębiorczości, przedmiot o ile dobrze pamiętam jest w pierwszej klasie szkoły średniej, może teraz go gdzies przesunęli. A jak mieliście kijowego nauczyciela to sorki, ale trzeba to ogarnąć samemu :/
@Vasenka: Na pewno radzenie ze stresem, produktywność, motywacja, edukacja na temat seksu, pierwszej pomocy (w szkole jest niby edb ale jest realizowane naprawdę słabo a ratowanie ludzkiego życia powinno być jak najlepiej opanowane), edukacja nt chorób psychicznych (np depresja, dwubiegunówka, schizofrenia) i ogólnie o "odmienności" psychofizycznej, nigdzie o tym nie ma a jest to potrzebne, więcej edukacji o niepokojących sygnałach, że ktoś może sobie lub komuś zrobić krzywdę. Ogólnie wyczulenie ludzi
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Shatter: jedyny kontakt z pitem w szkole miałem w gimnazjum, gdy trzeba było przygotować biznesplan na wos (a i tak każdy wtedy spisywał od każdego, podstawiając jedynie własne wartości, nie zagłębiając się specjalnie w to na czym to właściwie polega).
byłem, na żadnym przedmiocie nie poruszali tego zagadnienia


@AZ-5: Takich rzeczy nie powinno się uczyć w szkole bo i po co. Nauka wchodzi dobrze kiedy coś nas dotyczy, potrzebujemy tego w praktyce. Dlatego niektórzy przez pół roku pobytu w obcym kraju ogarniają lepiej język niż po 15 latach nauki w polsce.
Wypełnianie pitów jest proste i tego nie da się zepsuć. Poza tym nauczą cię w pierwszej liceum, a pierwszego pita