Wpis z mikrobloga

A Ty co myslisz, ze jak przyjdzie rewolucja i przyjda nastepni z po, razem czy inne tego typou pociotki, to ci na dole od razu stwierdza ze mlekiem i miodem kraina plynaca i trzeba teraz wszystko idealnie i z rozumem? Ten kraj juz taki jest a Tobie jedynie marudzenie zostalo. I moglbym Ci wpolczuc, gdybys do tego polityki nie mieszal.
  • Odpowiedz
@szynszyla2018 podobno nadzór sanepidu policji i mopsu, piszę podobno bo ja od prawie 3 tyg mam covid a ani razu nawet sanepid nie zadzwonił spytać czy jeszcze żyje xD
Do kadr dosłałam skan wyniku dodatniego i tyle :)

badiety też mnie nie odwiedzili ani Pani z mopsu spytać czy potrzebuje coś że sklepu :(
  • Odpowiedz
@balatka ale czy to potem widnieje u nich w nfz? To chyba jest tylko jako straszak z l4? Ja słyszałam historie że ludzie nie mieli w ogóle kontaktu z sanepidem i oni nie wiedzieli czy są na tej kwaranntannie czy nie są choć teoretycznie powinni być. I tak przeżyli ten okres w zawieszeniu bo zrobili sobie auto kwaranntanne xD
  • Odpowiedz
@Kinkaa: z tym tygodniem dłużej to tej ciekawie. Zona była w izolcji 10 dni ,ja i syn mieliśmy być 20. Co się okazało ja i zona 10 dni bo tak zadecydował sanepid a syn 20. Kwarantanna konczy mu sie dzisiaj a ja dostalem meila że dzisiaj tez kończę. Ja od 10 dni jestem w pracy ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@szynszyla2018 ja w dniu wypisania skierowania na wymaz dostałam kwarantannę, po 2 dniach izolacja domowa z powodu covid. A wszysto to dowiedziałam się na własną rękę dzwoniąc do koleżanki pracującej w przychodni, bo przy sprawdzaniu ubezpieczenia w programie pojawia się informacja o dacie końca izolacji. Nikt mi nie powiedział czy mam być w domu i ile. A jak ściągnęłam sobie aplikacje kwarantanny to pojawia mi się komunikat że nie ma mnie
  • Odpowiedz
Aż opiszę swoją przygodę :D

Kilka słów o tym, jak działają instytucje państwowe i przez ich niekompetencje "może mi grozić kara grzywny" za nie wykonywanie zadań z aplikacji kwarantanna, pomimo tego, że nie mogę ich wykonywać niezależnie ode mnie.

Sanepid zmienił mi adres kwarantanny w zeszłym tygodniu, ale w aplikacji Kwarantanna został stary, przez co nie mogłem wykonywać zadań (wyświetla się błąd, że nie jestem pod odpowiednim adresem). Zadzwoniłem z taką informacją
  • Odpowiedz
@Xianist: Jak miałem kwarantanne, pani z sanepidu poinformowała mnie, że od 10.10.2020 mogę normalnie już wychodzić, że już koniec. Papier z sanepidu o zakończeniu kwarantanny, pocztą przyszedł 23.10.2020. Trochę bym poczekał
  • Odpowiedz
@tHoePs: zaraził się i pojechał do szpitala, najpierw miał robiony test, wyszedł ujemny, ale ze stan się pogarszał, wzięli go do szpitala i wyszedł dodatni
@BialyDzik: sprawdzam codziennie, nic nie mam
@sypazrw: Takie historie tez słyszałam, no cóż :D
  • Odpowiedz