Wpis z mikrobloga

Skończyłem właśnie Vampyra, który był w ostatnim PS+. Przy okazji wpadła platyna.

Szczerze mówiąc, nie nastawiałem się że przejdę ten tytuł kiedy został ogłoszony. Nawet nie nastawiałem się że go odpalę ale uznałem że trzeba dać mu szansę i zobaczę czym to się je. I bardzo się cieszę że podjąłem taką decyzję.

Fabularnie to jest na prawdę świetny tytuł, którego fabuła praktycznie przez cały czas trzyma się kupy. Większość postaci jest dobrze napisana, przez co z ciekawością śledziłem kolejne wątki jak i szukałem nowych wskazówek by rozwinąć historię bohaterów.
Główny bohater też jest wyrazisty choć czasami męczy jego "zagubienie" w nowej roli.

Podsumowując historię, fabułę i pomysł na rozwój postaci - jest bardzo dobrze.

ALE

Warstwa techniczna to jest dramat.
Żadna z gier nie zacięła mi się tyle razy co Vampyr. Ekrany ładowania - długie jak cholera. Mapa to w większości "otwarty świat", z wyjątkiem wejść do niektórych budynków czy np kanałów. Mimo to ekran doczytywania był bardzo częstym zjawiskiem, szczególnie kiedy poruszaliśmy się biegając lub "teleportując", a raczej przeskakując szybko o kilka metrów do przodu.
Ja jeszcze bym to zrozumiał gdyby ta gra była jakoś wybitnie ładna ale ona jest po prostu graficznie przeciętna. W dodatku poruszamy się tylko nocą, więc nie ma przez to wielu detali.
Im dalej końca gry, tym więcej problemów - przycinki, zawieszenia, no szkoda strzępić ryja. Dobrze że na początku nie było tyle problemów, bo byłaby spora szansa że bym to rzucił w cholerę mimo ciekawej fabuły.
Może na PRO jest lepiej, sam ogrywałem tytuł na slimie.

Czy polecam grę?
Tak
Czy będzie Was czasem denerwowała?
Tak
Czy fabuła wynagradza problemy techniczne?
Tak
Czy gdybym kupił grę w dniu premiery za 199zł byłbym zadowolony?
Nie, to była za wysoka cena.

#ps4 #gry #vampyr
SpiderFYM - Skończyłem właśnie Vampyra, który był w ostatnim PS+. Przy okazji wpadła ...

źródło: comment_1604254566EEuD4ZsTmSAOxFiohtOxSn.jpg

Pobierz
  • 11
: Na pc nie ma tych problemów, więc gicik.


@nowywinternetach: też tak myślę i chodzi to w 60 klatkach, wiec miłe dla oka ale od pewnego czasu gram właściwie tylko na konsoli.
Walka jest trochę drętwa, szczególnie na początku, potme jest już ok.

właśnie pobieram, jak platynowanie?


@Hulajduszoboszlo: bez większych problemów, jeśl izrobisz sobie kopięzapisu pod koniec gry.
Działałem na tym - https://lowcytrofeow.pl/vampyr-poradnik-do-trofeow/

jestes masochistą, ale doceniam za szczerą recenzję.
@SpiderFYM: Właśnie ogrywam na PC i też celuję w zdobycie wszystkich osiągnięć, póki co dotarłem do czwartego rozdziału. Gra u mnie działa bez zarzutu, sporadycznie pojawiają się niewielkie spadki poniżej 60 fpsów.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SpiderFYM: na pro też ta gra chodzi jak gówno. Miałem kiedyś kupić ta grę, bo miała dobra cenę i cieszę się że tego nie zrobiłem. W ogole nie siadl mi klimat, no a że gra chodzi jak gówno to już nie mówię nawet
@SpiderFYM: ło panie, szacun!
Mi 3 razu wyskoczył Fatal Error, a raz zwiesiło konsolę na amen...

Nie mam czasu i nerwów na ten tytuł, tym bardziej że we wtorek kolejna porcja dobroci :3

idealna gra do plusa, za premierową cenę szkoda, później wychodzą dużo lepsze tytuły, a jak jest za friko to można sie dobrze bawić.


@Matt3rs: dokładnie

Mi 3 razu wyskoczył Fatal Error, a raz zwiesiło konsolę na amen...


@piaskun87: u mnie ani raz nie wywaliło erroru tylko zawieszało grę. Zamykałem i wczytywałęm od nowa :D

o nowy Assassynie już nawet nie wspominam


@piaskun87: tzn?

bo nie wpadł trofek "Ani razu"