Wpis z mikrobloga

Ze względu na postulaty zawarte w proteście kobiet każdy mężczyzna popierający ten strajk jest głupim cuckiem XD

1. Pełni praw reprodukcyjnych:

– dostępu do nowoczesnej bezpłatnej antykoncepcji i zabiegów sterylizacji

W sensie mam komuś fundować seks? XD

– dostępu do bezpiecznego przerywania ciąży

Aborcja? Jak najbardziej za ale, ale co z aborcją prawną?

3. Wdrożenia i stosowania Konwencji Antyprzemocowej:

-przesunięcie finansowania budżetowego z Kościóla na organizacje zajmujące się walką z przemocą wobec kobiet i przemocą domową


Oczywiście #!$%@? w mężczyzn, oni nie padają ofiarą przemocy fizycznej i psychicznej od kobiet i wcale nie popełniają 8 razy częściej samobójstw w Polsce co jest wynikiem najgorszym w Europie.

4. Poprawy sytuacji ekonomicznej kobiet:

– zabezpieczenia emerytalnego nieodpłatnej pracy kobiet

– podniesienia progu uprawniającego do świadczenia z Funduszu Alimentacyjnego do średniego wynagrodzenia

– równości płac bez względu na płeć


Oczywiście o tym, że kobiety mają wcześniej emeryture o 5 lat i pobierają ją statystycznie dłużej o ponad 10 lat niż mężczyźni nie ma mowy. To jest jak najbardziej równe i ok XD

5.Polski dla wszystkich:

– Polski, w której prawa człowieka są dla wszystkich, w tym kobiet, osób LGBTQIA+, z niepełnosprawnościami, mniejszości narodowych, etnicznych i religijnych, seniorów, osób o trudnej sytuacji ekonomicznej

Wszystkich. Wszystkich, tylko nie mężczyzn.

-Polski, w której zdelegalizowane są organizacje odwołujące się do faszyzmu i nazizmu i podejmowane są działania przeciwko militaryzacji społeczeństwa

Jestem za wolnością słowa, gardze nazizmem i faszyzmem ale jak wolność to wolność. A nie wolność wide Bosak czyli tam gdzie nam sie to podoba.

Pieeerdole taki interes

#protest #strajkkobiet #pieklokobiet #pieklomezczyzn
GracekPL - Ze względu na postulaty zawarte w proteście kobiet każdy mężczyzna popiera...

źródło: comment_16039660567wYMIikVpHzN7jTJgXncRz.jpg

Pobierz
  • 53
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wielu protestuje głównie anty-PIS.

W sensie mam komuś fundować seks?


Tak, wolę komuś zafundować dostęp do antykoncepcji niż fundować księżom darmowe leczenie, zero podatków i przyzwolenie na ruchanie dzieci na co pozwala obecny rząd.
  • Odpowiedz
@GracekPL:
1. w sensie masz komuś fundować 500+ za seks?
3. kobiety i dzieci wcale nie stanowią 90% ofiar przemocy fizycznej
5. wczoraj jakieś 15 razy na protestach było krzyczane "wspierają nas też mężczyźni brawo dla nich!!!!" ale przegrywom z wykopu trzeba nazwy protest mężczyzn xddd
  • Odpowiedz
@GracekPL: Szkoda, że mało kto z Was ma tyle rozumu żeby pojąć, że ogólnopolski strajk kobiet nie jest liderem protestów :)
Lidera nie ma, protesty są organizowane oddolnie i są dwa postulaty:
- Minimum to przywrócenie kompromisu aborcyjnego
- ****

Ja wiem, że wykopki i tak powiedzą - zamknij ryj cucku, ale na szczęście jesteśmy świadkami czegoś dużego - protestów w których te dwa cele łącza ludzi w całym
  • Odpowiedz
@GracekPL: to są postulaty jakiejś oszołomki której się wydaje że sama robi rewolucję, większość która idzie w protestach się pod nimi nie podpisuje albo o nich nawet nie wie xD spójrz jaki dym jest u nich teraz na Twitterze jak pojechały po Hołowni
  • Odpowiedz
@iTuiTam:
Rozumiem. Ja natomiast wolałbym nie fundować komukolwiek, czegokolowiek.

@na-spokojnie:
1. Tak jak wyżej, nie chce czegokolwiek komukolwiek fundować.
3. Nie wątpie, że kobiet i dzieci jako ofiar przemocy jest więcej, ale statystyki są przekłamane. Przemoc fizyczna lub psychiczna względem mężczyzn jest często bagatelizowana,
  • Odpowiedz
@GracekPL: No właśnie mi chodzi o to, że nie wykolejają bo cały czas rosną - już kilka dni temu skala ich była ogromna nie do ogarnięcia - a ciągle rośnie. Dlatego wkurza mnie narracja wykopków, którzy na siłę chcą pokazać, że jest inaczej - po co? Żeby na złość zrobić?
  • Odpowiedz
@GracekPL: to juz jest twoja nadinterpretacja, a jak jest ktos z dokladnie tym symbolem i jest przy okazji ze strajku kobiet to co z tego? przeciez to demonstracja kazdy kto sie nie zgadza z decyzja trybunalu moze sobie przyjsc
  • Odpowiedz
@GracekPL: Dlatego idę na protest bez czerwonej błyskawicy - a z Flagą Gadsdena i ośmioma gwiazdami ( ͡° ͜ʖ ͡°). I nie jestem jedyny.

Poza tym - wciąż uważam, że Strajk Kobiet to krzykaczki, które i tak finalnie nic nie będą mogły.
  • Odpowiedz
z niepełnosprawnościami


@GracekPL: wlasnie tu jest ten dowcip, jest tolerancja dla niepelnosprawnosci a jednoczesnie nietoleracja za niepelnosprawnego zycia poczetego xD
to jest dokladnie to samo co w konstytucji i w tej ustawie, konstytucja mowi jedno a ustawa mowi drugie xD potem sie barany dziwia ze ustawa nie moze byc sprzeczna z konstytucja

niestety ale jak sie chce zmian to trzeba je bardzo gleboko zakopac a nie dosztukowac to jakas ustawa
  • Odpowiedz