Wpis z mikrobloga

Ze względu na postulaty zawarte w proteście kobiet każdy mężczyzna popierający ten strajk jest głupim cuckiem XD

1. Pełni praw reprodukcyjnych:

– dostępu do nowoczesnej bezpłatnej antykoncepcji i zabiegów sterylizacji

W sensie mam komuś fundować seks? XD

– dostępu do bezpiecznego przerywania ciąży

Aborcja? Jak najbardziej za ale, ale co z aborcją prawną?

3. Wdrożenia i stosowania Konwencji Antyprzemocowej:

-przesunięcie finansowania budżetowego z Kościóla na organizacje zajmujące się walką z przemocą wobec kobiet i przemocą domową


Oczywiście #!$%@? w mężczyzn, oni nie padają ofiarą przemocy fizycznej i psychicznej od kobiet i wcale nie popełniają 8 razy częściej samobójstw w Polsce co jest wynikiem najgorszym w Europie.

4. Poprawy sytuacji ekonomicznej kobiet:

– zabezpieczenia emerytalnego nieodpłatnej pracy kobiet

– podniesienia progu uprawniającego do świadczenia z Funduszu Alimentacyjnego do średniego wynagrodzenia

– równości płac bez względu na płeć


Oczywiście o tym, że kobiety mają wcześniej emeryture o 5 lat i pobierają ją statystycznie dłużej o ponad 10 lat niż mężczyźni nie ma mowy. To jest jak najbardziej równe i ok XD

5.Polski dla wszystkich:

– Polski, w której prawa człowieka są dla wszystkich, w tym kobiet, osób LGBTQIA+, z niepełnosprawnościami, mniejszości narodowych, etnicznych i religijnych, seniorów, osób o trudnej sytuacji ekonomicznej

Wszystkich. Wszystkich, tylko nie mężczyzn.

-Polski, w której zdelegalizowane są organizacje odwołujące się do faszyzmu i nazizmu i podejmowane są działania przeciwko militaryzacji społeczeństwa

Jestem za wolnością słowa, gardze nazizmem i faszyzmem ale jak wolność to wolność. A nie wolność wide Bosak czyli tam gdzie nam sie to podoba.

Pieeerdole taki interes

#protest #strajkkobiet #pieklokobiet #pieklomezczyzn
GracekPL - Ze względu na postulaty zawarte w proteście kobiet każdy mężczyzna popiera...

źródło: comment_16039660567wYMIikVpHzN7jTJgXncRz.jpg

Pobierz
  • 53
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kaarp: pokaż mi te dane, gdzie 12% przemocy FIZYCZNEJ, o której cały czas wspominam to mężczyźni, wtedy przyznam ci rację w tej kwestii i przyznam, że użyłem zbyt dużego przejaskrawienia, tylko jeszcze dodaj sobie do tego, że nie każdy przypadek jest zgłaszany, bo kobieta często spada ze schodów
  • Odpowiedz
mogę tak samo napisać, że ty umacniasz takim zachowaniem system, który pozwala na bicie kobiet


@na-spokojnie: nie możesz. Ja uważam, że pomoc ofiarom przemocy domowej nie powinna byc uzależniona od płci ofiary. Nie ma tutaj miejsc na taką interpretacje.
Ty za to najpierw mówisz, że faceci są sami sobie winni samobójstw bo nakręcają na siebie bat, a sam wchodzisz w polemike, że mężczyzna który potrzebuje pomocy to #!$%@? i debil.
  • Odpowiedz
– Polski, w której prawa człowieka są dla wszystkich, w tym kobiet, osób LGBTQIA+, z niepełnosprawnościami, mniejszości narodowych, etnicznych i religijnych, seniorów, osób o trudnej sytuacji ekonomicznej

Wszystkich. Wszystkich, tylko nie mężczyzn.


@GracekPL: przecież w każdej z tych grup (oprócz kobiet) są mężczyźni, o co ci chodzi?
  • Odpowiedz
wolę komuś zafundować dostęp do antykoncepcji niż fundować księżom darmowe leczenie,


@iTuiTam: przecież tam nie ma wycofania się z fundowania KK, tylko więcej socjalu dla pewnych grup społecznych.
  • Odpowiedz
@Ko_Otu: ale z kim ja mam dyskutować? będę wam tłumaczył jak dzieciom? ile mogę powtarzać to samo? umierajcie w niewiedzy albo czytajcie książki, wszystko co się w polsce teraz dzieje ma swoje precedensy w historii, wielokrotne, jak dla was zrozumienie, że prawica = ciemnota jest za trudne to o czym chcecie gadać?
  • Odpowiedz
@na-spokojnie: ale co ty chcesz tłumaczyć, póki co spinasz się jak jakiś małolat antifowiec xd. Prawdopodobnie więcej przeżyłem od ciebie, a swoja frustrację zachowaj dla rodziców jeśli masz się zachowywać jak teraz
  • Odpowiedz