Wpis z mikrobloga

Ze względu na postulaty zawarte w proteście kobiet każdy mężczyzna popierający ten strajk jest głupim cuckiem XD

1. Pełni praw reprodukcyjnych:

– dostępu do nowoczesnej bezpłatnej antykoncepcji i zabiegów sterylizacji

W sensie mam komuś fundować seks? XD

– dostępu do bezpiecznego przerywania ciąży

Aborcja? Jak najbardziej za ale, ale co z aborcją prawną?

3. Wdrożenia i stosowania Konwencji Antyprzemocowej:

-przesunięcie finansowania budżetowego z Kościóla na organizacje zajmujące się walką z przemocą wobec kobiet i przemocą domową


Oczywiście #!$%@? w mężczyzn, oni nie padają ofiarą przemocy fizycznej i psychicznej od kobiet i wcale nie popełniają 8 razy częściej samobójstw w Polsce co jest wynikiem najgorszym w Europie.

4. Poprawy sytuacji ekonomicznej kobiet:

– zabezpieczenia emerytalnego nieodpłatnej pracy kobiet

– podniesienia progu uprawniającego do świadczenia z Funduszu Alimentacyjnego do średniego wynagrodzenia

– równości płac bez względu na płeć


Oczywiście o tym, że kobiety mają wcześniej emeryture o 5 lat i pobierają ją statystycznie dłużej o ponad 10 lat niż mężczyźni nie ma mowy. To jest jak najbardziej równe i ok XD

5.Polski dla wszystkich:

– Polski, w której prawa człowieka są dla wszystkich, w tym kobiet, osób LGBTQIA+, z niepełnosprawnościami, mniejszości narodowych, etnicznych i religijnych, seniorów, osób o trudnej sytuacji ekonomicznej

Wszystkich. Wszystkich, tylko nie mężczyzn.

-Polski, w której zdelegalizowane są organizacje odwołujące się do faszyzmu i nazizmu i podejmowane są działania przeciwko militaryzacji społeczeństwa

Jestem za wolnością słowa, gardze nazizmem i faszyzmem ale jak wolność to wolność. A nie wolność wide Bosak czyli tam gdzie nam sie to podoba.

Pieeerdole taki interes

#protest #strajkkobiet #pieklokobiet #pieklomezczyzn
GracekPL - Ze względu na postulaty zawarte w proteście kobiet każdy mężczyzna popiera...

źródło: comment_16039660567wYMIikVpHzN7jTJgXncRz.jpg

Pobierz
  • 53
@GracekPL: Szkoda, że mało kto z Was ma tyle rozumu żeby pojąć, że ogólnopolski strajk kobiet nie jest liderem protestów :)
Lidera nie ma, protesty są organizowane oddolnie i są dwa postulaty:
- Minimum to przywrócenie kompromisu aborcyjnego
- ****

Ja wiem, że wykopki i tak powiedzą - zamknij ryj cucku, ale na szczęście jesteśmy świadkami czegoś dużego - protestów w których te dwa cele łącza ludzi w całym kraju
@iTuiTam:
Rozumiem. Ja natomiast wolałbym nie fundować komukolwiek, czegokolowiek.

@na-spokojnie:
1. Tak jak wyżej, nie chce czegokolwiek komukolwiek fundować.
3. Nie wątpie, że kobiet i dzieci jako ofiar przemocy jest więcej, ale statystyki są przekłamane. Przemoc fizyczna lub psychiczna względem mężczyzn jest często bagatelizowana, bądź nigdy nie zgłaszana.
5. Ja jestem za protestami, ale no nie za tymi postulatami

@Kemel:
Protesty są spoko, ale wykolejają je te od strajku
@GracekPL: to juz jest twoja nadinterpretacja, a jak jest ktos z dokladnie tym symbolem i jest przy okazji ze strajku kobiet to co z tego? przeciez to demonstracja kazdy kto sie nie zgadza z decyzja trybunalu moze sobie przyjsc
z niepełnosprawnościami


@GracekPL: wlasnie tu jest ten dowcip, jest tolerancja dla niepelnosprawnosci a jednoczesnie nietoleracja za niepelnosprawnego zycia poczetego xD
to jest dokladnie to samo co w konstytucji i w tej ustawie, konstytucja mowi jedno a ustawa mowi drugie xD potem sie barany dziwia ze ustawa nie moze byc sprzeczna z konstytucja

niestety ale jak sie chce zmian to trzeba je bardzo gleboko zakopac a nie dosztukowac to jakas ustawa ktora